Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Katolikusoktol kérdezem...

Katolikusoktol kérdezem elsősorban a csók már szentségtörés? Mit tegyek ha ez törtent házasként mással de nagyon megbantam? Elvesztem az áldást? Nagyon rosszul ezem magam:- (

Figyelt kérdés
2014. máj. 19. 02:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%

Erről beszéltem néhány perce. Te is valami retkes áldást imádsz, amit magad sem tudod hogy micsoda.(és felsőbbrendű szeretnél lenni, ahogy mondanád a szent tisztaságot megőrizni). Istenben kellene bízni és nem ilyen okkult varázs sz..ogban.

Megbántad a bűnöd? Tényleg azt gondolod, hogy minden bűnért örök kárhozatot érdemelnél főleg ilyen apró dolog miatt, főleg az után, hogy szívből megbántad?

Ezt a marhaságot verik beléd, hogy most már értéktelen vagy.

Miféle szentséget törtél? Az mi?

Ígéretet törtél és hűtlen voltál. Ez számít. Ez a bűn.

Hogy becsaptad a párod. És nem tartottad meg a szavad.

Nem azt, hogy valamilyen mit tudom én mit felrúgtál.


Gyenge voltál, engedtél a pillanatnak.

Azon kellene elgondolkodni, hogy miért tetted ezt és akarod-e ezt tovább.

Ha nagyon bánt, akkor elmondhatod a párodnak is.


Hibáztál ez tény, de bűnösnek nem mondanálak semmi esetre sem. Semmit nem vesztettél el.

De tényleg gondolkozz el ezen, hogy miért kerülsz ilyen helyzetbe.

Ha nem tudsz hűséges maradni akkor pedig beszéljétek meg, hogy nyílt a kapcsolatotok. Mert nem a csók a vétek, hanem a másikkal való játék.

És nem hiszem, hogy szívesen osztozkodnak rajtad...

Ha már 30 embert csókoltál meg azt sem fogod tudni, hogy kivel élj vagy ki-kinek az apja.

Persze úgy is lehet élni, hogy egyik héten neki vagy a felesége, másik héten a másiknak ha ez nektek jó.

2014. máj. 19. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
0%

Gyónd meg a bűnöd egy papnak ha tényleg ennyire kivagy...

De az őszinteség a legjobb gyógyszer a bánatra ha magadban nem tudod feldolgozni.

Ha sírsz az legjobb. A sírás megtisztít...Annál már csak a szeretet jobb.

2014. máj. 19. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

De én éreztem az áldást házasságkótéskor, éreztem hogy eláraszt valami forróság a szívemben valami őrületes boldogság, össze sem tudom a polgárival hasonlítani. És most ki vagyok borulva mert ürességet valami hiányt érzek a lelkemben és iszonyatos lelkiismeretfurdalást. Miert voltam ilyen buta???hisz a férjem a legcsodálatosabb ember a világon, a tökéletes társ, az izgalomnak engedtem az újdonságnak ami nagy hiba volt. Ugyanis az illető egy értéktelen senki a férjemhez hasonlítani se lehet de erre csak most eszméltem rá.

És szeretném újra az áldást hogy elárassza a szívemet és ne kegyenek még csak olyan gondolataim sm mással.

Nincsnk is már de nagyon lelkiismeretfurdalasom van és nem értem magam hogy lehettem ilyen nem normalis

2014. máj. 19. 02:44
 4/13 A kérdező kommentje:
Sírok igen és aludni sem tudok. Olyan rossznak érzem magam és hálátlannak. De a kérdés tenyleg nem tudom hogy ez szentségtórés e már?? Feloldozható e az ember? Elvesztettem e az áldást mert nem vigyáztam rá és engedtem az ördög kísértésének???
2014. máj. 19. 02:46
 5/13 anonim ***** válasza:
7%

Hajaj, de még mennyire, hogy engedtél az ördögnek. Már görgetik a pincébe a következő üstöt előmelegíteni a halálodra, mert abban a percben örökre elkárhoztál és a lelked megsemmisült. Csókkal pecsételted meg a végzeted.

Jaj dehogy is! Be ne vedd már! Ezt akarja a gonosz elhitetni veled, hogy selejtes vagy most már.

Gondolod, hogy a hülyeséged miatt a gyereked majd romlott lesz? Vagy kevésbé fogod szeretni a párod?

A párod fog nem téged szeretni egy puszi és hiba miatt? Más lettél, főleg most, hogy bánod és törekszel mindent visszacsinálni? Nem vagy bűnös, kérlek hidd már el!

Egyébként miért mondtál le a másik fickóról? Elutasított és ha nincs ló, jó a szamár is? Keserű volt a csókja?

Vagy megbántad és rájöttél, hogy micsoda értéket veszíthetsz el?

Mi fáj egyébként? Hogy bántottad a párod? Bántottad Istent? Nem vagy elég jó? Vagy mi?

Az látom, hogy imádod a párod. Valószínűleg ő is téged és biztos vagyok benned hogy ez így jól van. Felejtsd el azt a hülye csókot. Ne tedd tönkre azt, ami lehet szép. Éljetek egymásnak boldogságban, szeretetben, szerelemben.

Én is szokszor gondolkodom azon, hogy csak a szexről szól-e az egész vagy az örök hűségről. Miért volna bűn a változatosság? Egyébként sem tudok az olyanok miatt bíni a hűségben, mint te. (és mindenki más).

De ettől független becsülednő, hogy leglalább nem mentegeted a helyzetet.

A szeretet nem csak a boldogságról. Van amikor nagyon fájdalmas és keresű tud lenni, főleg ha látod a szenvedését annak, akit szeretsz. Ne érzéseket kergessél. Hanem élj szeeretetben a pároddal. Csókold, szeretkezzetek sokat, szervezzetek közös programokat meg ilyenek. Fejezd ki a szereteted, nincs annál szebb.

Lelkiismeretfurdalás az csak jó jel. De tényleg ne legyél emiatt depressziós. Ne rontsd el sem a te sem a férjed életét. Próbáld meg feldolgozni, akár segítséggel.

Aludni pedig aludj, mert a virrasztás is depressziót okoz. Ha nem eszel és rosszabb lesz a hangulatod.

Nem szentségtörés. De beszélj egy pappap, ha nekem nem hiszel. Nem tudom, hogy meddig és miért csináltad és miért hagytad abba.

Nem veszítettél el semmit. Mi szerinted az áldás és mi a következménye, ha elveszíted?

Amit éreztél akkor, szeretet volt, boldogság. És rajtad múlik, hogy lehet-e még.

2014. máj. 19. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
11%

A párod fontos vagy csak félted hogy elveszítettél valamit?

Kapd el a száját a száddal és ne engedd el soha:)

Bánod vagy rettegsz, hogy kiderül?

Fáj, hogy nem mondhatod többet, hogy te az a hűséges típus vagy? (vagy előtte sem voltál?)

Még nem veszítettél semmit. Nem hagytad el a párod és meg sem csaltad. Csak engedtél egy hülye érzésnek, amit megbántál. Nagyon.

2014. máj. 19. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
11%
Nincs semmi probléma, felejtsd el az egészet, térj napirendre fölötte. Mással is történt már ilyesmi, mégsem szakadt rá az ég. Párodnak nem kell elmondanod, nem kell bántani vele, ez a te ügyed, megbántad, kész. Megy tovább az élet, és ennek így is kell lennie! :) Fel a fejjel!
2014. máj. 19. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Hát, ez már házasságtörés... Mivel úgy látom, hogy nagyon bánod, ezért szakítsd meg a kapcsolatot az illetővel és menj el gyónni. Ha helyre szeretnéd hozni a házasságodat, akkor sikerülni fog! Isten is azt szeretné, hogy rendbe jöjjön a házasság, tehát "nem veszi le az áldást".

Jézus azt mondta a házasságtörő asszonynak, hogy "Én sem ítéllek el. Menj és többé ne vétkezz!"

2014. máj. 19. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Ettől féltem én isvhogy házasságtörés...és ez olyan szörnyű...s ez alól ha jol tudom fel sem oldozhatnak mivel szentsegtörés?. Olyan mintha gyónás nélkül mennék áldozni?
2014. máj. 19. 11:57
 10/13 anonim ***** válasza:
Nana! Ha nem élnél együtt a férjeddel, akkor nem áldozhatnál (tehát amíg csalod és nem oldoz fel a pap).
2014. máj. 19. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!