Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Biblia szerint ha keresztet...

A Biblia szerint ha keresztet tetováltatok magamra az bűn?

Figyelt kérdés

Azt tudom hogy Mózes azt mondta: ne tetováltass, mert azt a pogányok teszik. Valamint hogy régen a pogány isteneket és egyéb ilyen jelképeket tetoválták magukra ezért nem volt szabad.


De a kereszt is az volna?


2014. ápr. 26. 21:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nincs kivétel.
2014. ápr. 26. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Igen, mivel az őskeresztény korszakban továbbra sem volt divar, hogy a hívők bélyegezték (tetoválták) volna magukat. A keresztény apokaliptikus irodalom az emberek megbélyegzését negatívumként mutatja be (Jel 13,16-17). Természetesen abban a szakaszban szimbolikusan értendő a dolog, nem szószerint, de maga a tudat, hogy a Biblia ilyen képet használ annak az eseménynek a leírásához, jelzi, hogy nem összeegyeztethető a keresztény élettel a tetoválás.
2014. ápr. 26. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
divat*
2014. ápr. 26. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
42%
Miért ne tetováltathatnál?Senki sem tiltja meg neked.A Biblia sem írja, hogy bűn, ha keresztet tetováltatsz magadra.
2014. ápr. 26. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Csak kiváncsi vagyok. Mert habár az ószövetség azt írja hogy nem szabad. Az új szövetségben nincs róla említés. A kereszténység pedig tudtommal az újszövetségen alapul.


Egy kereszt benne 1 bibliai idézettel latinul lenne a cél, de tanácstalan vagyok.


És mellékesen mivan azzal aki agyontetováltatta az egész testét és csak utána tér meg?

2014. ápr. 26. 22:13
 6/12 anonim ***** válasza:

Attól függ hova, milyent és miért. Pl hiúságból vagy más okból....

A koptoknál szokás, hogy a gyerekeknek a csuklójuk belső részére keresztet tetoválnak, azért hogy felnővén ne lehessenek hitehagyók egy muzulmán többségű országban.

2014. ápr. 26. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Megirnád, hogy ez pontosabban holvan a Bibliában?
2014. ápr. 27. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Bár a választ nem tudom, mert ugye Mózes írt róla, de akkor tényleg más volt a tetoválás. Nem esztétikai okokból csinálták, hanem babonák miatt. Viszont 2 kijelentésedre kitérnék. A kereszténység nem az újszövetségen alapult, azzal csak teljessé vált. Jézus maga is sokszor idézett ezekből a könyvekből, a tanítványai is (Pál is több levelében megemlítette), illetve azt is mondta, nem eltörölni jött a törvényt, hanem beteljesíteni (ez több mindent jelent egyszerre, de azt is, hogy az alapok maradtak).

A másik meg, hogy mi van azzal aki tetováltan tér meg. Itt Pál egyik leveléből idéznék: "A tudatlanság idejét elnézi az Úr". Megtérése elött még tudatlan volt, nem tudta, hogy bűn, ezért tette.

Ez mondjuk csak az én véleményem, de kétlem, hogy Isten azért megharagudna rád, mert szeretnél valamit, ami mindig veled van, mindig Őrá emlékeztet, és jelzi a világnak, hogy te hozzá tartozol.

2014. ápr. 27. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
45%

"Csak kiváncsi vagyok. Mert habár az ószövetség azt írja hogy nem szabad. Az új szövetségben nincs róla említés."


Az Újszövetség azt írja:

"Nem eltörölni jöttem a Törvényt, hanem megerősíteni azt."


Azaz minden Ószövettségi törvény továbbra is kötelező.

Azonnal áldozz föl egy marhát! (de legalább két galambot)

2014. ápr. 27. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Mulder614 ***** válasza:

Igen! Az volna. Isten nem nézi jó szemmel ha az az ezközt amivel megölték fiát magadra tetoválod.

Bálványimádás azon kivűl hogy a "ne tetováltass" parancsnál nincs kivétel.

2014. ápr. 28. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!