Amikor úrvacsora van, Jehova tanúi végeznek lábmosást is?
Szia.
Nem a Tanúk nem mosnak lábat.
Jézus nem egy szertartást vezetett be a lábmosásra. Inkább segített az apostolainak, hogy új szemléletmódot fejlesszenek ki, alázatosságot és készséget arra, hogy elvégezzék a legalantasabb feladatot is testvéreik érdekében.
Az apostoloknak nem szabadna az első helyre törekedni, azt gondolva, hogy ők olyan fontos személyiségek, hogy mások kötelesek folyton kiszolgálni őket! A Jézus által felállított modellt kell követniük. Ez nem egy szertartásos lábmosás. Nem, hanem az a készség, hogy részrehajlás nélkül szolgáljunk, tekintet nélkül arra, hogy mennyire jelentéktelen vagy kellemetlen is a feladat. Máté 26:20, 21; Márk 14:17, 18; Lukács 22:14–18; 7:44; János 13:1–17.
A büszkeséget annak ellenkezőjével, vagyis az alázattal kell felváltani.Hiszen a Tanítványok versengtek, ki a nagyobb.
Jézus nem szidta le őket, hanem inkább türelmesen újból hangsúlyozta, mennyire fontos másokat szolgálni. „A nemzeteken hatalmaskodnak a királyaik, és akiknek hatalmuk van felettük, azokat jótevőknek hívják. De ti ne legyetek ilyenek. Hanem aki a legnagyobb köztetek, olyan legyen, mint a legifjabb, és aki vezetőként tevékenykedik, mint aki szolgál” — mondta. Majd emlékeztetve őket a saját példájára, hozzátette: „Én . . . az vagyok közöttetek, aki szolgál” (Lukács 22:24–27).
Sehol nem olvasunk olyat, hogy a tanítványok szó szerint rendszeresen megmosták volna egymás lábát
Az igaz keresztények készséggel és boldogan kell hogy szolgálják testvéreiket (Máté 20:26, 27; János 13:17).
Katy Weaver
Sziasztok!
Tévedés, hogy nem olvasunk olyat, hogy lett volna ilyen szokás! Olvassátok el az I.Tim. 5:10-et! :-)
Ez az ige nem csupán a jelképes szertartásban való részvételre, hanem az annak megfelelő lelkületre, annak állandó fenntartására is utal. A szóban forgó tisztségre javasoltaktól (lásd a 9. verset) elvárták ezt a magatartást!
"A szentek lábainak megmosása nemcsak a vendégszeretet, hanem a diakónia lelkületének a jelképes kifejezése is (vö. Jn 13:4)." - Dr. Kocsis Elemér református teológia professzor.
Üdv. Péter
Bár ez Izraelben hagyomány volt, de Jézus semmilyen rituálét nem akart ezzel bevezetni.
s hogy még gyakoroltak ilyet egy darabig az azt jelentette, hogy nem egyből hagytak fel vele.
A Tanúk is egy darabig dohányoztak és karácsonyt is ünnepeltek amíg fel nem ismerték ennek keresztény ellenes voltát.
egyébként Én tiszteletből bárkinek megmosom a lábát, még egy hajléktalannak is, ahogy volt rá példa, de nem azért mert ez kötelező elvárás lenne a keresztény életben.
Kedves Kérdező!
Ha az Úrvacsora érdekel,akkor Jehova Tanúival ne foglalkozz, náluk ugyanis csak "Emlékünnep" van. Ők nem fogyasztanak(legfeljebb 1000 emberből jó, ha 1), így nem is engedelmeskednek Jézus szavának, hogy "vegyétek és egyétek"... (a szeresztetesi igéből, 1Kor11)
Tehát ezt nem kell betartani?
Ján 13:14 - 13:15
14 Azért, ha én az Úr és a Mester megmostam a ti lábaitokat, nektek is meg kell mosnotok egymás lábait.
15 Mert példát adtam nektek, hogy amiképpen én cselekedtem veletek, ti is akképpen cselekedjetek.
Ezt meg igen?
Luk 22:19 És minekutána a kenyeret vette, hálákat adván megszegé, és adá nekik, mondván: Ez az én testem, mely ti értetek adatik: ezt cselekedjétek az én emlékezetemre.
Mert példázat? A kenyér megszegése is példázat, hiszen a testét törte meg, amiképpen nekünk is meg kell törnünk a testünket másokért.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!