Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehovai tanúi, mit gondoltok...

Jehovai tanúi, mit gondoltok erről az idézetről?

Figyelt kérdés

Bölcs Salamonnak példabeszédei » 29. fejezet

"27. Iszonyat az igazaknak a hamis ember; és iszonyat az istentelennek az igaz úton járó."



2014. febr. 24. 21:39
 1/8 sandor76 ***** válasza:
0%
Ez igy volt,es igy van most is.Amugy nem ertem.
2014. febr. 24. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
37%

Szia Silver kedves.


mire vagy kíváncsi?.. :D)


Ez az idézet lábjegyzete a János evangéliumának versére, és a Zsoltárok könyvének némely versére utal

(János 7:7) 7 Titeket nincs oka gyűlölni a világnak, engem viszont gyűlöl, mert tanúskodom róla, hogy a cselekedetei gonoszak.

Jézus tisztában van a veszéllyel. S a keresztények is tisztában vannak azzal, hogy a világ nem szereti ha rá világítanak a hibákra.

Persze akik elég alázatosak, azok még szeretik is ha figyelmeztetik, mert így kitudja javítani a hibáit, Isten az ilyen embereket szereti.

Akik elismerik, hogy nem tökéletesek, és szívesen veszik ha kedvesen szólnak egy helytelenség miatt.

De utal a János első levelében lévő versre is.

(1János 3:13) 13 Ne csodálkozzatok azon, testvérek, hogy gyűlöl titeket a világ.

Jézus előre megmondta ezt (Márk 13:13).


(Zsoltárok 119:115) 115 Távozzatok tőlem, ti gonosztevők, Hadd tartsam meg Istenem parancsolatait!



(Zsoltárok 139:21, 22) 21 Vajon nem gyűlölöm-e ádáz gyűlölőidet, ó, Jehova? Nem iszonyodom-e az ellened lázadóktól? 22 Teljes gyűlölettel gyűlölöm őket. Ellenségeimmé lettek.


Mivel a gonoszokat vérbűn terhelte és abban is vétkeztek, hogy gyalázatot hoztak Isten nevére, Dávid kijelentette: „Ne gyűlöljem azokat, akik téged, ó Jehova mélységesen gyűlölnek, és ne érezzek utálatot azok iránt, akik ellened lázadnak? Teljes gyűlölettel gyűlölöm őket. Igazi ellenségekké lettek számomra” (Zsoltárok 139:21, 22). Dávid utálatot érzett az ilyen emberek iránt, mivel azok mélységesen gyűlölték Jehovát és fellázadtak ellene. A zsoltáros ellenségeivé lettek, mert irtózott gonoszságuktól, istentelenségüktől és a Legfelségesebb elleni lázadásuktól.


Dávid azért tekintett rájuk irtózattal, mert mélységesen gyűlölték Jehovát. A hitehagyottak is azok közé tartoznak, akik gyűlölettel viseltetnek Jehovával szemben, mivel fellázadnak ellene. A hitehagyás valójában Jehova elleni lázadás. Egyes hitehagyottak azt állítják, hogy ismerik és szolgálják Istent, de elvetnek bizonyos tanításokat vagy követelményeket, amelyeket nyilvánvalóvá tett a Szavában. Mások azt bizonygatják, hogy hisznek a Bibliában, de nem ismerik el Jehova szervezetét, és aktívan próbálják akadályozni a tevékenységét. Amikor szándékosan döntenek az ilyen gonoszság mellett — miután megismerték, mi a helyes —, amikor annyira beléjük ivódik a rossz, hogy az természetük szerves részévé válik, ilyenkor egy kereszténynek a szó bibliai értelmében gyűlölnie kell azokat, akik végérvényesen a gonoszság mellett kötelezték el magukat. Az igaz keresztények úgy éreznek az ilyen hitehagyottak iránt, mint Jehova; nem kíváncsiak hitehagyott eszméikre. Ellenkezőleg, „utálják” azokat, akik Isten ellenségeivé tették magukat; a bosszúállást azonban Jehovára hagyják (Jób 13:16, NW; Róma 12:19; 2János 9, 10).


” Jehova és alapelvei iránti lojalitásunk ki kell hogy fejlesszen bennünk egy erős ellenszenvet azok iránt, akik szándékosan lázadnak Jehova ellen, és azok iránt, akik Isten ellenségeiként foglalnak állást. Isten megrögzött ellenségei között van Sátán és a démonai. Néhány emberi lény is valószínűleg ebbe a kategóriába tartozik. A kereszténynek mégis nagyon nehéz lehet felismernie a külsejükről az ilyen személyeket. Nem tudunk a szívekben olvasni (Jeremiás 17:9, 10). Helytelen volna azt feltételezni, hogy valaki Isten javíthatatlan ellensége, mert helytelenséget gyakorol. Sok esetben ezek a helytelenül cselekvők egyszerűen nem ismerik Isten irányadó mértékeit.


Hát ezt gondolom, kedves Barátom.


Penu

2014. febr. 24. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
10%

Köszi a nullát. :)

akárki is adta...

Penu

2014. febr. 24. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Kérd meg a társaidat, hogy nyomkodják nálad a zöld kezet, az időnként segít a 0 ellen, ha annyira zavar.
2014. febr. 24. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
81%
Nézd már, hogy papol az, aki képes más neve alatt kommentet írni... igaz, katy weawer? Mert hogy ez a penu e név alatt is kommentel. Meg ki tudja még hány alatt.
2014. febr. 25. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
59%

Katy Weaver ezért ment el erről az oldalról.

De most sem tudják békén hagyni.

Igazi szeretet van ezekbe az emberekbe.


S nem kérem a Testvéreimet, mert nem ezért vagyok itt,

Papolni pedig nem szoktam, mert nem vagyok pap.

További "keresztény kötözködést kívánok neked."

2014. febr. 25. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
59%

Hát így valahogy. Nekem nagyon tetszik a Példabeszédek és a Prédikátor könyve.


No most én megúntam az eredetei grkaty-t és csupán Katy-val fogom aláírni a kommentárjaimat

/ha el nem felejtem :-D/ remélem nem vált egyes barátaimnál hisztit :-D


Katy

2014. febr. 25. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
50%
Jó csak nehogy összekeverjenek Katy Weaverrel, akit nagyon megaláztak és sértegettek itt, pedig senkit nem bántott
2014. febr. 25. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!