Létezhet-e olyan abszolútum, ami / amely különbözök "Én-Önmagamtól"?
Kedves Súr!
A metafizikai tradicionalisták, akik a szolipszizmus (egyedül Én-Önmagam vagyok az Alany) tanát hirdetik írnak erről. Egyik fő képviselőjük Dr. László András.
Meglátásom szerint ezzel egy szűk réteg foglalkozik olyan szinten, hogy érdemben tudjon válaszolni. De azok nem ezen az oldalon szoktak művelődni, olvasgatni.
Én már évek óta foglalkozom a témával, olvasva más tradícionalista szerzőktől is, pl. Guénontól, Evolától, stb. Egyébként ez az irányzat sem egységes.
Neked honnan ez az "Én-Önmagam" terminus?
Csak mert ez nem egy hétköznap használt szó.
Még annyit:
"Én-Önmagam" (így, nagy kezdőbetűvel írva mindkét tagját) azonos az Atmannal, Önvalóval, Alannyal, ami örök, állandó, változatlan.
Míg az "én" (kis kezdőbetűvel írva) azonos a személlyel, személyiséggel, ami változik, alakul, ami a gondolatok, érzések, tapasztalatok összességének mondható, így a maya része, vagyis nem örök, múlékony.
13. voltam
15. válaszoló!
Akkor ezzel kapcsolatban szólj azoknak is, akik Hegelt fordítottak pl. Ugyanis azokban a művekben és hasonlókban NEM helytelen a nagy kezdőbetű olyan szavak esetében sem, amelyeket hétköznapi szövegekben kis kezdőbetűvel írunk.
Tudod, mindegyik területnek megvan a maga terminus technikusa, ami még akkor is helyes a megfelelő szövegkörnyezetben, ha az látszólag "felrúgja" a nyelvtani helyesírási szabályokat.
Csak azért, mert te még nem találkoztál ilyennel, nem azt jelenti, hogy az helytelen. Bizonyos szövegekben igenis helyes. Akár tetszik ez neked, akár nem.
"A filozófia témaköre sosem keltette fel az érdeklődésemet. Annál én gyakorlatiasabban élek."
Mi alapján ítélsz meg olyat, amiben nem mélyedtél el?
Én is beleestem ebbe, a felületességből eredő hibába.
De ha kellőképpen elmélyülsz, rájössz, hogy a filozófia igenis gyakorlatias, ha azt alkalmazzák is az életben, nemcsak olvassák egyik könyvet a másik után.
„Kedves Súr!
A metafizikai tradicionalisták, akik a szolipszizmus (egyedül Én-Önmagam vagyok az Alany) tanát hirdetik írnak erről. Egyik fő képviselőjük Dr. László András.
Meglátásom szerint ezzel egy szűk réteg foglalkozik olyan szinten, hogy érdemben tudjon válaszolni. De azok nem ezen az oldalon szoktak művelődni, olvasgatni.
Én már évek óta foglalkozom a témával, olvasva más tradícionalista szerzőktől is, pl. Guénontól, Evolától, stb. Egyébként ez az irányzat sem egységes.
Neked honnan ez az "Én-Önmagam" terminus?
Csak mert ez nem egy hétköznap használt szó.“
-Jól ismerem a tradicionalista tanokat (de nem vagyok fanatikus); nagyrabecsülöm Julius Evola munkásságát, úgy érzem, rendkívül sokat tanultam tőle.
A Lázadás a modern világ ellent kétszer olvastam el (nagyon figyelmesen), azt mondhatom, hogy az a mű egy mérföldkő volt számomra.
Véleményem szerint Magyarországon egyedül Dr. László András az, aki képes volt az igazságról / a legmagasabbról szóló „doktrínát“ kimondani / megfogalmazni.
(ami egyébként nem más, mint a klasszikus keleti metafizikai / beavatási doktrína)
Én még nem voltam tradicionalista előadásokon, tehát nem vagyok - úgymond - a csapat tagja. :-)
A tradíció / tradicionalizmus egyébként a klasszikus, ősi és árya (=nemes) világnézet és világrend egyfajta utóhatása véleményem szerint.
Minőség és mennyiség aránya... helyes-, helytelen aránya (=a mérték), ez határoz meg mindent (szerintem)... ahogyan Guénon is írja.
Én filozófus vagyok, a szó klasszikus (=görög) értelmében. (ennek tartom magam)
Vizsgálom ezt a „valóságot“, ennek a (viszonylagos szintű) valóságnak a jelenségeit és hosszas vizsgálódás után arra jutottam, hogy nem különbözhetek az abszolútumtól.
Ha az abszolútumtól különbözöm, akkor hasadt (=skizoid = skizo-ID) vagyok. (és ez a hibás én : a skizo-ID)
Ezt az univerzumot egy energetikai univerzumnak látom (=színtiszta shakti-energia, amely megnyilvánítani igyekszik / megnyilvánítja a purusa (pur-usa) akaratát ... a világ így keletkezik.
Purusa - Prakriti szent násza: világot teremtő tánca.
A fizikai tudományok is ennek megértése felé mennek. (!!!) Egy kicsit lassúak a tudósaink, de majd csak rájönnek a dolgokra. :-)
(Szakterületek emberei, mit vársz tőlük? :-) ) Durvább szóval: „szakbarbárok“.
Két fajta embert látok: okozó típusút és okozat-típusút.
Az okozat (mennyiség-) típusú emberek gyakorlatilag a mások eredményeiként működnek, domináns bennük az inger-reakció (=ösztön-) elvű gondolkodás, érzés, cselekvés.
Az okozó (minőség-) típusú emberek azok, akik képesek önmagukat meghatározni és kb. képesek tenni. (nem csak gépiesen reagálnak a kívülről jövő impulzusokra)
Ha két fajta az ember, akkor kb. két fajta a társadalmi rendszer is (amiben élnek, élni tudnak).
A minőségi-elvű ember által meghatározott társadalmi forma a kasztrendszer (lenne); míg a mennyiségi-elvű ember által meghatározott társadalmi forma a demokrácia.
Ez a két embertípus valahol ellenfele is egymásnak. A túlszaporodás pl. egyértelműen a mennyiségi-elvű / mennyiség általi meghatározottságú ember számlájára írható és neki róható fel. (nem felfelé teremt, hanem lefelé, az anyagba)
Sokáig vizsgáltam a szolipszizmust (kezdetben nem fogadtam el), de ma már kb. azt mondhatom, hogy igaz lehet ez a nézet.
Itt megint képbe jön a kettős felosztás. A nő, mivel shakti-típus (=megnyilvánító erő), ezért soha nem lehet purusává =okozóvá = UR-rá; a nő, a női elv nélkül viszont nincs megnyilvánulás.
Ismereteim alapján tehát NEM LEHETSÉGES, hogy egy nőben az abszolútum (=abszolút minőség) realizálódjon.
Az igazi nő nem is vágyik ilyesmire, mert ez egyedül a harcos, a víryah, a vír (=a férfi) dolga.
A Yah egyébként egy alapenergiát jelent (!!!), amihez különböző (transzcendens ?) minőségek csatlakozhatnak “meglovagolhatják (a tigrist“).
Pl. Súr-Yah =Nap-minőség Vír-Yah = férfias minőség
Erre az álbeavatásban megteszik legfőbb istenné... ez tényleg abszurdum. (és képtelenség)
-Tehát mi az álbeavatás / antiradíció stb.?
-A „kinyilatkoztatott“ vallások az álbeavatások és ellenbeavatások hordozói ... bár... az eredeti tradíció / tradicionális beavatás sok elemét tartalmazzák (keverve, zavarosan). (!!!!!)
Itt jön képbe a Rend ~ Minőség és a másik véglet: a Káosz ~ Mennyiség / Anyagiság / Anyagiasság.
-Mi a „Szent Háború“?
-Amit a Rend erői vívnak a Káosz erőivel szemben.
(„Kis Szent Háború“ és „Nagy Szent Háború“.)
...„isten országa“ nem az „alázatosaké“ (gyalázatosaké), hanem azoké, akik erővel és férfihoz méltó módon MEGHÓDÍTJÁK azt. (!!!)
Régi magyar közmondás: „Nagyon alázatos: nagyon gyalázatos.“ Sokszor eszembe jut. :-)
Leírom az igazságot:
látszólag két beavatás(i mód / forma) van, valójában csak egy. (!!!)
Az egyetlen valódi beavatási forma / mód mindig a keveseké... és sohasem lehet a sokaságé.
A sokaság a beavatás pótszerét / pótszereit kapja VALLÁSOK formájában.
(az eredeti beavatás árnyékát / árnyék szerinti változatát kapják)
Véleményem szerint ez felülírhatatlan tény.
A sokaság (=tömeg) kategóriákat kap, címkéket : „ezt kell szeretni, ezt pedig utálni“ stb.... kliséket, sztereotípiákat kap, mivel a klisék / sztereotípiák a tömegelvűek (=felelnek meg a tömegnek).
„"Én-Önmagam" (így, nagy kezdőbetűvel írva mindkét tagját) azonos az Atmannal, Önvalóval, Alannyal, ami örök, állandó, változatlan.“
-És ez vagyok ÉN. ( UR )
-Mi az UR-i minőség?
-Elsősorban önfegyelmezés.
Megfékezni és összefogni a körülettem kaotikusan generálódó shakti-energiákat.
A Shakti olyan, mint a vadló; be kell törni és meg kell (tudni) szelídíteni... csak utána lesz „engedelmes“.
..mert az, hogy UR, a (régi) beavatásban egy elért minőséget jelentett. (!!!) ... nem egy külső bálványt, egy faragott képet, amit imádni és isteníteni kell.
UR: azt jelenti Beavatott. Az UR egy szakrális központ, külső képe a templom. (!!!)
----------------------------------------------
„Én nagybetűvel írva helytelen és nem kis beképzeltségről árulkodik, visszataszító, én kisbetűvel írva helyes, és elfogadott, érthető.“
-Aki maga kicsi, annak az én-je is kicsi = a tudata is kicsi = le van korlátozva (önmaga és a törvény ereje által).
Akinek az ÉN-je nagy, az határtalan.
-Mi a Nap?
-A Forrás képe.
-Mi a Forrás?
-Én-Önmagam vagyok a Forrás. = Én-Önmagam vagyok az Okozó és az Ok.
-Miért szent a Nap és miért a Nap a kultusz jelképe /központja?
-Mert a Nap az UR(-nak) képe.
-Van-e antropomorf isten?
-Az csak az UR tükörképe, egyébként nincsen.
-Kit tanítasz?
-Azokat, akik méltók rá.
-Mi a fontos az ember életében?
-A svadharma felismerése és kiteljesítése. (=a saját / személyes életfeladat megtalálása és betöltése)
-Mi az ember aberrációja?
-A majomhoz való hasonlóság. (=mások utánzásának kényszere)
Az Ember aberrációja az állatokhoz való hasonlóság.
„Állat“ azt jelenti a régi nyelven: „ami oda van állítva“. Tehát nincs saját központja = nem UR.
Én is foglalkozom ezzel a kerdeskorrel.
Tulajdonképpen egyetlen dolognal vagyok elakadva a szolipszizmus teren.
A heteron személy, tehát egy más, ha tartalmaz magában alanyi minőséget, és csak Én-Onmagam vagyok, akkor nekem mint alanynak mindent át kellene élnem amit más atel. Tisztában vagyok vele, hogy ez az atelesi szint tudatallapot függő, ellenben, akkor is fenn áll bennem egy ellentmondás, amit tetelezhetek annak, hogy gondolkodasom elemi ugrása alá nem latok, tehát ertelmem börtönéből nem tudok szabadulni.
Ha valóban azonos lennék mindennel teljesen, akkor egy individuum által megvalósított individuum absolutum által minden individuum megvalósította tehető lenne. Illetve a megvalósulás pontjában én mint individuum feloldodnek. Ellenben a cél pont az ellenkezője.
Más elképzelésem szerint az alany egy olyan fundamentum mely képes az atelesre,és ezt minden individuum tartalmazza, illetve potenciálisan a hatalmat is. Tehat rendelkezésre áll egy végtelen alanyi tér mely lehetővé teszi az individuum számára a korlátlan megismerest, de én hogy egy legyen a sok közül, meg a mindennel is többnek kell lennem, tehát én önmagam nem csak az alany vagyok, hanem az alanyi tér fundamentumaban egy pont is, ami az alany egy megismeresi tudati pontja, egy nyelő/megismero, és egy cselekvő pont.
Itt a teret,és a pontot csupán szimbolikusan értem, de mivel én meg ettől a szinttől elég messze allok, csupán profán metaforakba tudom érzékeltetni gondolataimat.
Ha esetleg ezen ellentmondás feloldására, vagy mélyebb megértése rá tudna valaki mutatni akkor kérem tegye.
Tisztelettel és üdvözlettel
M.J.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!