Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vajon milyen lehetett a...

Vajon milyen lehetett a magyar nép vallása? Hit rendszere? Van igaz isten?

Figyelt kérdés

Ma elgondolkodtam, hogy minden népnek van vallása, amihez ragaszkodik. Nálunk a legfőbb vallás a keresztény.

Vajon az országunk régi hit rendszeri istene milyen lehet?

Hogyan kellene imádkoznom hozzá?

Elhiszem, hogy minden vallás összefonódik, és ténylegesen egy isten van, ennek ellenére mi van akkor, ha van egy csomó vallás, ami mögött egy isteni idealizált kép van, és van a tényleges isten, akihez szinte kevesen imádkoznak. Mi van akkor, ha én is az összefonódott istenhez imádkozok? A pokolra jutok?

Most gondolkodok a vallásokon, és bár mindegyik vallás ugyan azt mondja ki szinte, szóval ha lehet senki sem írjon ilyet: hogy imádkozz ...-hez, mert ő az igaz isten.


2013. dec. 30. 21:04
 1/5 anonim ***** válasza:
2013. dec. 30. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az igaz Istent a Bibliából ismerheted meg. Az igaz Istent ami megkülönbözteti a hamis istenektől az a neve és ez a név a Jehova név Zsoltárok könyve 83.19 szerint:Hogy megtudják az emberek, hogy te, akinek neve Jehova, Egymagad vagy a Legfelségesebb az egész föld felett. Elöször is ez az egyik fontos ismertető jel... mert ha úgy szólítod meg Istent, hogy Isten akkor melyik Istent szólítotad meg mert nagyon sok hamis Isten van ezért fontos tudni, hogy mi az igaz Istennek a neve, hogy tudjad melyik Istenhez imádkozol vagy, hogy kinek akarsz imádatot bemutatni.
2013. dec. 31. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
"A mi istenünk az egyetlen igazi isten!" Mondta minden létező vallás.
2013. dec. 31. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Szerintem minden népnek volt saját istene,csak a magyaroknak az istenéről nem lehet semmit sem tudni.

Magyar vagyok, kíváncsi vagyok a régi istenre, hogy pontosabban milyen is volt. Nem imádni akarom meg ilyenek, csak utána olvasni.

2014. máj. 4. 22:45
 5/5 anonim válasza:
Nem tudom ,hogy látni fogod-e ezt, de megértelek. Már nagyon hosszú ideje kutatok az istenünk után és nagyon sok művet el is olvastam róla. A legrégebbire vissza menve úgy az 1600-1700 évekből vannak információk mint a Magyarok és Székelyek Istenéről akit a szerző, bencédi Székely István említ Világkrónikájában mint "Damasek". Előrébb haladva az időben egy "tucat" hősi eposzban felmerül "Hadur" nevezetű isten akinek a nevéből is következtetve a "Hadak Ura". :D Őt több műben is megemlítik az 1800 évek derekán. Nagyjából ennyi az amit feljegyeztek, leírtak vagy kitaláltak, de bárhogyan is legyen, a magyar mitológia nagyon szépen megmaradt (gondolj csak a lidércre vagy a zsákos emberre, a mumusra az ördögre vagy a Mennyországra ami nem véletlenül nem hasonlít a latin vagy görög (esetleg héber) elnevezésekre.) Volt az ősi hitből átemelt szavaink amik beleillettek a kereszténységnek azon részébe amit a magyarok fejébe vertek bele. Én lennék a legboldogabb ha legalább az őseink istenének nevét tudnám.
2018. jan. 27. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!