Tudtad-e fiam, hogy eljő Jézus?
Az Úr Jézus Krisztus megváltói munkájának befejezéséhez közeledve számos, a távoli jövőre vonatkozó információt mondott el tanítványainak. E földről való távozása is szemük láttára történt meg, de előtte azzal a biztató ígérettel látta el őket: „Elmegyek, hogy helyet készítsek néktek,És ha majd elmegyek és helyet készítek néktek, ismét eljövök és magamhoz veszlek titeket; hogy, ahol én vagyok ti is ott legyetek.” (János ev. 14, 2–3) A tanítványok arról érdeklődtek, mikor történik meg az ígért visszajövetel. Jézus világossá tette, hogy az időpontokat az Atya a maga hatalmába helyezte, ami azt jelenti, hogy bármilyen emberi számítgatás teljesen felesleges. A Mester bizonyos tájékozódási pontokat adott nekik, amelyek egyértelműen tudósítanak a Messiás visszajövetelének közeli voltáról. A jelek között szó van arról, hogy az evangélium hirdettetik az egész világon. Ezzel párhuzamosan, egyre nagyobb számban jelennek meg a hamis tanítók, akik sokakat megtévesztenek. „Szoros az a kapu és keskeny az út, amely az életre visz, és kevesen vannak, akik rátalálnak” – mondja a Megváltó. Tehát az egyház népes volta még nem garancia az üdvösségre. Illés próféta egymaga állt szemben a Kármel hegyén több száz hamis prófétával, akiket utolért Isten büntetése hamis voltuk miatt. A félelmet keltő természeti csapások, katasztrófák száma megsokasodik. A szeretet, az emberek közötti megértés helyét egyre jobban az egymásnak feszülés veszi át. Földrengések, árvizek, különböző pusztító természeti jelenségek hírei naponként zúdulnak ránk a hírközlő szervek tudósításaiból. Nos, amikor Jézus Krisztus ezeket elmondta, nem a rémítgetés szándékával tette. Célja követőinek a felkészítése volt, hogy mindezek szükségszerűen be fognak következni a végidők napjaiban. A hívő ember számára tehát ezek a hírek nem a félelmet erősítik, hanem Jézus szavait igazolják, hogy visszajövetele egyre közelebb van. De azt is világossá tette, hogy minden hatalom az Ő kezében van. A tengeren egyetlen szavával elnémította a tomboló vihart. Aki hitelt ad szavainak és mindvégig hű marad, annak maga Jézus Krisztus garantálja a védelmet. Bátorítólag mondja, hogy amikor mindezen eseményekről hallotok, emeljétek fel a ti fejeteket, mert közel van a ti váltságotok. Azt is világossá teszi, hogy aki nem építi életét hittel Jézusra, olyan mint, aki házát szilárd alap helyett homokra építi. Egyik legnagyobb stresszforrás a bizonytalanság. Amikor jönnek a viharok, az utolsó idők dermesztő hírei, ha nincs az embernek szilárd „kapaszkodója” a félelem rabságában fog élni, mert nem tud menekülni a rossz hírek és a bekövetkező csapások elől. Az értelem nyitott ajtó. Alapvető fontosságú, hogy mit engedünk behatolni rajta. A megszűrés nem a tudományos ismeretekre vonatkozik, hanem a szívet-lelket romba döntő bűnös dolgokra. Isten, igéje által korlátokat állít fel számunkra, amelyekkel életünket védelmezi. Ha ezeket a korlátokat ledöntjük, saját magunkat taszítjuk a reánk leselkedő bajok sűrűjébe.
Kedves magyar nemzettársaim, a mi népünk történelmében is találunk földrengés szerű eseményeket, amelyeknek pusztítását napjainkig nem sikerült helyrehozni. A háborúk okozta viharos szökőár elmosta a határokat, külhonba sodorva több millió magyar embert. Szomorú valóságot fogalmaz meg az Ige, amikor azt mondja, hogy elvész a nép „az ismeret hiánya miatt”! Egyértelműen Isten ismeretének hiányára utal. A Teremtő Isten nem személyválogató, ha azt mondta egykor Izrael népének „jót gondoltam felőletek” ma számunkra is érvényes a biztatás. Egykor a Kánaán fele haladó népnek nem azt mondta, hogy ti csak menjetek az úton, én majd bevárlak benneteket az ígéret földjén, hanem úgy hangzott az ígéret: „Én veled megyek!”
Drága magyar testvéreim, ma Isten velünk akar lakni, végig kísérni bennünket életutunkon. Véges értelmünkkel előre nem látható áldásokat tud készíteni a mi számunkra is. Amíg pesszimista gondolatok töltik meg szívünket, addig nem tudunk birtokába jutni, mert Isten egyetlen eszközt bocsátott rendelkezésünkre, s ezt úgy hívják, hogy HIT. A hit pedig, a nem látott dolgok valósága. Ez azt jelenti, hogy el kell fogadnunk, hogy Isten a mi népünk számára is az áldások egyetlen kútforrása, és Jézus Krisztus nevében el kell kérjük Tőle. Ha ezt nem tesszük, nem fogunk tudni megmenekülni az ördög korbácsolta történelmi tájfunoktól és az utolsó időkben szükségszerűen bekövetkező tragikus eseményektől. Nekünk nem kell nagy dolgokat tennünk. A nehéz csatát Jézus Krisztus vívta meg a kereszten. Nekünk csak el kell fogadnunk a részünkre is felajánlott kegyelmet, mert Isten bennünket is nagyon szeret.
Az elmúlt évtizedekben megszaporodtak a világban azok a próféciák, amelyek Jézus közeli (második) el jövetét hirdetik. A „közeli” szó nem jelenti azt, hogy közeli éveket mondunk, hanem azt, hogy az emberiség elérkezett egy döntő szakaszhoz, amely teljes összeomlást, váratlan katasztrófákat, háborúkat jelenthet, ha nem újulunk meg az imában és a szeretetben. Ezek a jelek, amelyek előttünk állnak, Jézus visszajövetelét hirdetik, de nem mondanak évet, vagy napot. A próféciákat azért kaptuk, hogy minden erővel munkálkodjunk az jó érdekében, és mindig a megtérés állapotában maradjunk, hogy az Úr bármikor érkezik, készen álljunk fogadására.
Hisszük, hogy a világtörténelem befejezésekor Jézus újra eljön a földre, hogy a gonoszokat megbüntesse és a jókat megjutalmazza, és magával vigye országába. Jóllehet nem ismerjük „sem a napot, sem az órát” (Mt 25,13), mégis Jézus szavai nyomán figyelnünk kell a jeleket. „Amikor látjátok, hogy a fügefák kihajtanak, tudjátok, közel van a nyár” (Mt 24,32). Jézus pontosan megmondta, milyen jelek előzik meg második eljövetelét (Mt 24,15-31). A jelekből lehet következtetni jövetelének közelségére.
Miből lehet következtetni az utolsó idők közelségére?
A.) A Szentírásból (Mt 24,1-44):
· „ország-ország ellen támad” (7. v.) – az elmúlt évszázad két világháborúja borzalmas pusztítást okozott az emberiség életében. Valóban „ország-ország ellen támadt” és milliók estek áldozatul.
· „földrengés lesz itt is, ott is” (8. v.) – az elmúlt ötven évben több földrengés volt világszerte, mint az elmúlt kétezer évben.
· „sanyargatnak és megölnek titeket” (9. v.) – a kommunizmus kb. 6 millió keresztényt, 100.000 papot és püspököt ölt meg.
· „sokan eltántorodnak a hittől” (10. v.) – oly nagy mértékűvé vált a hit és az egyház elhagyása, mint még soha. A megkeresztelteknek csupán 10%-a jár templomba Európában és Amerikában, sok helyen még annyi sem.
· „gyűlölni fogják egymást” az emberek (11. v.) – soha nem volt még annyi harag, elutasítás, ellentét az emberek között, mint ma. Soha nem volt még annyi válás, családi ellentét, mint ma.
· „sok szívben kihűl a szeretet” – annyira megkeményedett az emberek szíve, hogy sokan kigúnyolják azt, aki a szeretetről beszél nekik. Nem hiszik, hogy egyáltalán van még igazi szeretet.
Most nézz magadba és gondolkozz el ,amíg nem késő.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!