Hol olvashatunk arról a Bibliában, hogy a múltban történt eseményeket még Isten sem képes meg nem történté tenni?
Közvetlenül ilyen nincs benne, de az egész erkölcsiségnek épp az az értelma.
Ha olvastad Asimovtól a Halhatatlanság halálát, az egész egy hatalmas nagy katyvasz lenne, mindenféle változtatásokkal, és kismillió lehetséges verzióval.
(amúgy ma is egy érdekes olvasmány, ajánlom mindenkinek!)
ami legjobban utal erre, amit kérdezel a Lukács 16-ban, ahol Jézus a pokolról beszél.
Ott látszik az egésznek a lényege, mindenki csak így felelhet a tetteiért. Onnan nincs visszaút, sem lentről, sem fentről.
Jézus azért halt meg mindenkiért, hogy bűnöket, a múltban elkövetett hibákat meg lehessen bánni, ettől az ember meg tud változni.
jobban mondva Istentől tud megváltozni, tőle tud ujjáé születni, de a hibák, sebeket ejthetnek.
Példabeszédek könyve:20:30 A kékek és a sebek távoztatják el a gonoszt, és a belső részekig ható csapások.
Eleve az örökkévalóság, és az idő egy érdekes kérdés. Isten, mint egy időszalagra, rálát mindenre, jelenre, múltra, és jövőre.
Az Ő erkölcsisége akadályozza meg, hogy játsszon ilyesmit, mint a fent említett könyvben, ami tényleg érdekes kérdéseket vet fel, és gondolatébresztő.
Eleve, még az idő előtt "volt ideje" végigjátszani, végiggondolni minden lehetőséget...
Isten igazságos. Kijelentette magát, és szavát, igazságot minden időben. Az ember volt hűtlen minden kijelentéshez, minden segítséghez.
Még a sek csodát látott zsidókról is azt írja, hogy makacs, nyakas nép, konokok voltak ,kemény szívűek...
A romlott ember ilyen.
Pál is filózik rajta, hogy az ember igazságtalansága pont megmutatja Isten igazságát, nagyságát növeli, akkor miért bünteti az embert, hisz így a jósága, Istent emeli fel...
Róma levél 3. részében filózik erről, és bátran le is írja, emberi módon szólok...
Tehát jó dolog emberi módon is gondolkodni, mérlegelni a valóságot, még Isten dolgait is, hiszen meg van írva, mindent megvizsgáljatok.
Az embernek felelőssége megvizsgálni mindent, és mindenkit, saját érdekében. De a jó döntéshez kell bölcsességen kívül hit, és Isten ismerete, igazsága, igéje is. De Isten bátran áll a logikai, és erkölcsi vizsgálatok elé is! A kérdésed ezért tetszik. Jó felvetés.
A valóság egy dolog, tehát nincs alternatív valóság,mint a sci-fikben, nincsenek párhuzamos univerzumok. Bár több égről beszél a teremtéskor is az ige, de azokról Pál is... Az szintén jelenlévő dolog.
Időutazás azonban van.
Jelenésekben János is az Új Jeruzsálemet méricskéli. Amikor ott leszünk, látni fogjuk Jánost, aki a múltból ott terem, és méricskél... De azt hiszem valamelyik prófétánál, vagy többnél is volt hasonló, hogy a jövőbe vitte Isten.
De térugrás is volt, nemcsak a mennybe, meg vissza, és nem csak angyalok, hanem Filep is a szerecsen komornyik megkeresztelése után máshol volt egyszerre, elragadtatott. De ez teljesen szokványos volt Illésnél is. hol ide hol oda vitte Isten Szelleme. mikor a mennybe felvitetett, nem is csodálkoztak a próféta tanítványok, hanem még kerestetni akarták, hogy biztos máshol rakta le Isten, mint ahogy szokta...
Tehát, nem azért nem változtatja meg, mert nem lenne képes, hanem mert egy valóság van, és mindenki akkor felelős, akkor erkölcsi lány, ha vállalja amit tett, és nem lehet visszacsinálni. Megbocsájtani meg lehet, de változtatni utólag nem. Felelősség.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!