Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A keresztény nép gyenge ezen...

A keresztény nép gyenge ezen a téren?

Figyelt kérdés
Ha pl. kigyullad egy erdő, vagy felrobban valahol egy tartálykocsi, már fejvesztve menekülnek és teljes rémületben vannak. Mert nem szoktak ehhez hozzá, nincsenek rá felkészülve a rossz dolgok elviseléséhez.

2013. szept. 9. 22:08
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Épp ezért nem tartozok egyik felekezethez, istenhez sem, akik ide-oda rángatnak és irányítanak. Pontosan ezért van ennyi ellenszenves ember a másik iránt. Mert a két hit nem enged a másiknak. Úgy, mint isten hit és sátánizmus. Mint a mágnes, az emberek taszítják egymást. A hitre nincs szükség, elejétől fogva sem kellett volna.
2013. szept. 9. 22:15
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen, mi gyengék vagyunk ebben. Veled ellentétben mi nem szoktunk hozzá, hogy naponta benn égjünk egy-egy erdőtűzben. Szánalmas, tudom.
2013. szept. 9. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Pontosan ezért látszik az emberek szemében gyengének a másik.
2013. szept. 9. 22:18
 4/11 A kérdező kommentje:

A hit miatt. Az emberek felét a szeretetre buzdítják, míg a másik felét a gyűlöletre.


Ezért van ennyi háború és civakodás. Amíg hit lesz, akármelyik oldalról, addig sosem lesz béke. Mert nem lesz összhang az emberek felől.

De a legelején kellett volna gondolkodniuk azoknak, akik kitalálták a hitet.

2013. szept. 9. 22:20
 5/11 anonim ***** válasza:
53%

"De a legelején kellett volna gondolkodniuk azoknak, akik kitalálták a hitet."


de hát Isten találta ki :)

2013. szept. 9. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Nem ő volt. Azelőtt voltak istenek: görög, egyiptomi, négy kezű istenek, bikafejű istenek. Isten, ha létezne ő lenne a fő-fő isten, aki a világot teremtette. És ő nem "gyártott" több istent a népek mellé.


Valamint van vagy 32 különböző nyelv a világon, amit nem ő kevert össze, és hogy értheti mégis mind a 32 nyelvet?


Isten, sátán nem létezik.

2013. szept. 9. 22:46
 7/11 anonim ***** válasza:

32 nyelv?

El vagy tévedve ember, kb 6000 nyelv van a Földön.

Nem ártana a vallásokat is jobban átnézned, mert sületlenségeket írsz. Miután sikerült majd gyere vissza, és próbálj meg még egyszer véleményt alkotni.

A másik meg az, hogy ezt miért nem valláskritikába írtad?

2013. szept. 9. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

6000 nyelvet hogyan érthet meg? Annyi ellenérv van vele szemben, hogy mindenki látja, hogy nem létezik. Már segített volna az afrikai gyerekeken is. Nem hagyná, hogy olyan játékokat bocsájtsanak ki emberek, amik egyre durvábbak és élethűbbek.


A jó és gonosz mind egy személyben a média. Vagy elcsábulsz, amit kínálnak, és rossz útra térsz. Vagy nem törődsz vele, és folytatod, amit elkezdtél, mindezt hit nélkül.

2013. szept. 9. 23:58
 9/11 anonim ***** válasza:

Neked az is nehézséget okozott, hogy földrajz órán megértsd hogy nem 32 nyelv van a világon, amikor tanultátok...

De ha nem csak a már elképesztően unalmas sablonszövegeket szeretnéd írogatni, akkor tanulmányozd a vallásokat, minél többet, és minden választ meglelsz.

2013. szept. 10. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ez olyan kérdés, mint amikor valaki megkérdezi azt, hogy pl. "A budapestiek mind bunkók?" vagy "A svédek mind depressziósak?" Nem. Az ilyen kérdések értelmezhetetlenek.

Egy nép egy csomó ember összessége, akiket nem lehet egy kalap alá venni. Én még egyáltalán nem tapasztaltam azt, hogy akár én, akár a keresztény ismerőseim tehetetlenek lennénk katasztrófák vagy negatív események esetén, sőt, ennek az ellenkezőjét tapasztaltam: ha valami baj történik, legalábbis az én ismeretségi körömben mindenki azonnal jön segíteni.

De ez csak az én ismeretségi köröm, én pedig csak a keresztények egy apró töredékét ismerem. Nem lehet általánosítani, simán lehet, hogy vannak olyan keresztények is, akik tehetetlenek, ha baj történik. Mivel a világszerte élő keresztények száma milliárdos nagyságrendű, elég merész vállalkozás olyat állítani, hogy minden keresztény ilyen, vagy olyan. Az egyik ilyen, a másik meg olyan. Ez van.

2013. szept. 10. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!