Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a különbség a mitológia és...

Mi a különbség a mitológia és a vallás között?

Figyelt kérdés
Pl. miért nem mondjuk a buddhizmusra vagy a kereszténységre hogy mitológia, annak ellenére, hogy lényegi különbség nincs az ógörög "mitológia" és a buddhista "vallás" között? (Politeizmustól-monoteizmustól eltekintve)
2013. szept. 9. 16:11
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
És mi lenne ha a biblia elemezgetése helyett választ adnál/adnátok?
2013. szept. 9. 21:07
 12/16 anonim ***** válasza:
55%
Mindkettő a világ keletkezésének és működésének egyfajta magyarázata, a különbség mindössze az, hogy mitológiának nevezzük azt, aminek már nem vagy csak elenyésző számban vannak hívei (pl. a viking vagy az ógörög mondavilág), és vallásnak azt, aminek manapság is vannak hívei.
2013. szept. 10. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
74%
A vallás hit; a mitológia a vallással kapcsolatos világmagyarázó történetek összessége.
2013. szept. 12. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
37%
A különböző mitológiákat a psziché (lélek) történéseivel szokták párhuzamba állítani, a különböző vallások pedig a pneuma számára (léleknek is, szellemnek is fordítják) adnak útmutatást.
2015. jan. 25. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 gerchan válasza:
lényegi küömbség a mitológia nem gyakorolt vallás kihalt a vallás még rendelkezik hívőkkel majd egyszer a jelenlegi vallások is mitológiák lesznek mikor az ember rá ébred arra hogy minden vallás 1 dologban hasonlit szinte a halálfélelem az ember fél attól hogy meg hal és az élet igy értelmetlen ezzel próbál értelmet adni az életnek hogy a vallásal meg álmodja magának hogy valamilyen formában de tovább él legyen az menny reinkarnáció örök földi élet legtöbb vallás erre hajaz az meg hogy 1 isten hit nyert a több isten hit felett voltaképp gazdaságosabb ha a hívőktől a pénz adomány 1 valláson belül 1 helyre megy nem szét osztódik bár a haszon szerzés itt is teret nyer magának mert bár ugyan aról az istenről beszélnek de mégis kis változtatásokkal igy hozájuk is jut 1 kis profit sok vallásos ember lehet meg kövezne érte de én így látom ha vesszük alapul a bibliát abba is sok ellentmondás és logikátlan dolog van amit úgy magyaráznak hogy isten útjai ugye a szabvány szöveg remélem az ember elér majd arra a szintre hogy el hadja a vallásos képzelgéseit akkor talán élhetőb lessz a bolygó de azt én már tuti nem érem meg
2019. nov. 28. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
59%
Amit előző ír, az a közkeletű, de téves értelmezés. Valójában a mitológia csak egy része a vallásnak, ehhez jön még az adott vallás teológiája, szertartásai, stb. A görög mitológia csak egy része a görög vallásnak, azt a funkciót tölti be nagyjából, mint a kereszténységben a Biblia.
2020. okt. 10. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!