Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Valaki nem foglalná nekem...

Valaki nem foglalná nekem össze érthetően, pontosan és nem valami hosszan Mózes történetét? (Születése, majd küldetésének részletei. )

Figyelt kérdés
Köszönöm szépen.

#vallás #Biblia #Mózes #Mózes története
2013. aug. 14. 18:11
 1/2 KZitus ***** válasza:

Szervusz

Próbálok rövid lenni.


Egyiptomban született, ahol a népe rabságban élt. Érvényben volt a fáraó parancsa, hogy minden zsidó újszülöttet meg kellett ölni. Istenfélelemből a bábák ezt nem tették meg.

Mózest az édesanyja három hónapos koráig rejtegette, mert nem akarta, hogy megöljék az egyiptomiak. De mivel tudta, hogy megtalálhatják a kisbabát, a következő módon próbálta megmenteni.

Fogott egy kosarat, és megerősítette, hogy ne szivárogjon bele víz. Majd belefektette Mózest, és a kosarat elhelyezte a Nílus menti magas fűben. Mózes nővérének, Mirjamnak azt mondta, hogy maradjon a közelben, és figyelje, mi történik.

Nemsokára a fáraó lánya lejött a Nílushoz fürödni. Azonnal meglátta a kosarat a magas fű között. Így szólt az egyik szolgálólányának:

— Menj, és hozd ide nekem azt a kosarat!

Amikor a hercegnő felnyitotta a kosarat, egy gyönyörű kisbabát látott benne. A kis Mózes sírdogált, és a hercegnőnek megesett rajta a szíve. Nem akarta, hogy megöljék.

Ekkor előjött Mirjam, megkérdezte a fáraó lányát:

— Akarod, hogy elmenjek, és hívjak egy izraelita asszonyt, hogy dajkálja neked a gyermeket?

— Igen, akarom — mondta a hercegnő.

Mirjam tehát elszaladt, hogy szóljon az anyukájának. Amikor Mózes anyja a hercegnő elé járult, az így szólt:

— Fogd a gyermeket, dajkáld őt nekem, és én megfizetlek érte.

Így Mózesről az édesanyja gondoskodott. Később, amikor Mózes már elég nagy volt, az anyja elvitte őt a fáraó lányához, ő pedig a fiává fogadta. Így történt, hogy Mózes a fáraó házában nőtt fel.

Körülbelül 40 éves lehetett, amikor megütött egy egyiptomit, (aki ebbe belehalt) aki egy zsidó férfit bántalmazott, ezért el kellet menekülnie Egyiptomból.

Újabb 40 év múlva Isten megjelent neki egy égő csipkebokornál és megbízta azzal, menjen vissza Egyiptomba (a fáraó, akinek emberét megölte már nem élt) és hozza ki a népét a rabságból. A fáraó nem engedte a népet, 10 csapást mért az Isten az egyiptomi istenekre, miután a fáraó elbocsátotta a zsidó népet. A sok sok engedetlenség miatt mintegy 40 évi pusztai vándorlás után végül Mózes elvezette a zsidó népet az Ígéret földjéhez, ahová ő már nem mehetett be, bár láthatta, mert megmutatta Isten neki.


Ez röviden, dióhéjban. De legalább ötször ennyit lehetne még írni róla.


Üdvözlettel: Zita

2013. aug. 14. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen kedvességét!
2013. aug. 14. 19:55

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!