Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szent Nikoletta vagy szent...

Szent Nikoletta vagy szent Lotti létezik ill. létezett? Kerestem volna szent utónévkönyvet, de nem dobott ki olyat a kereső.

Figyelt kérdés
Hol lehetne utána nézni? Így hívják a lányomat. Ha megkereszteljük és nincs szent neve akkor mi van? nem keresztelik meg? vagy kell neki válaztani védőszentet?
2009. okt. 26. 19:25
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Meg fogják keresztelni, ha nem egy szent nevét kapta a gyerek, akkor a keresztanya nevét szokta kapni, vagy a pap ad neki egy nevet, amit bevezet az egyházi anyakönyvbe. Az én unokatestvérem Nikolett, és mivel ilyen nevű szent nincs, a keresztanyja nevét, az Ilonát írták be. Egyébként nem fog vele foglalkozni senki.
2009. okt. 26. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A szentek nevét is le szokták fordítani: pl. Szent Miklós neve is csak fordítása a Saint Nicholas névnek.

Emiatt nem feltétlenül a magyar változatot kell keresni a neten.

Szent Nikoletta francia volt ezért ők Saint Colette néven ismerik, máshol Saint Nicolette néven említik.

Élt 1381-1447

Szenté avatta 1807-ben VII Piusz pápa


[link]

2009. okt. 27. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
nagyon köszike.
2009. okt. 27. 20:09
 4/5 anonim válasza:
Bocsánat, hogy betolakodok. Mindenkinek adnak egy második nevet a kereszteléskor? Én nem tudom, hogy kaptam-e, hol lehet ennek utána nézni? Én is Nikolett vagyok, Anyu pedig Ilona. :o)
2009. okt. 28. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Ha van szent neved, akkor nem kapsz másikat. Kereszteléskor az egyik keresztnevednek kellene szentnek lennie, nekem mind a kettő nevem az, így én nem kaptam. De mivel itt előttem azt írták ugye hogy a Niki az szent név, azért nem kaphattál.
2009. okt. 29. 13:32

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!