Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A világ teremtésének kezdetét...

A világ teremtésének kezdetét megelőző napon mit csinált Isten?

Figyelt kérdés
2013. júl. 8. 08:34
 1/10 anonim ***** válasza:
29%

Nem voltam ott, tehát nem tudhatom.

Egy biztos, nem unatkozott.


Ezek a kérdések, és témák pedig csak elterelik a valóságtól a lényeget, inkább azzal kellene foglalkozni, ami előbbre viszi az életet. :)

2013. júl. 8. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
8%
Szerintem meg éppen, hogy nagyon unatkozott. Azért döntött a teremtés mellett.
2013. júl. 8. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
62%

Szia!


Sok minden más mellett az idő dimenziójában élünk, amelyben egyik esemény követi a másikat. Az idő múlik, és közben minden öregszik. Életünk során megtanuljuk, hogy minden okozat valamilyen oknak köszönhető. Össze is lennénk zavarodva, ha ez nem így lenne. Éppen ezért nehéz elképzelni, hogy mi volt az "Első nap" előtt.


Ahogy megteremtette Isten a világegyetemet és mindent, ami abban van, éppúgy hozta létre az időt is. Mindennek volt kezdete, beleértve a világűrt és az időt is. Következésképpen Isten mind a világűrön, mind az időn kívül helyezkedik el.


A kérdéshez még inkább hozzátartozik, hogy Isten perspektívájából nézve az okozatot nem előzi meg az ok. Ő látja a kezdetet és a véget.


Isten végtelen perspektívájából nézni a dolgokat nekünk embereknek valószínűleg legalább olyan nehéz, mint amilyen nehéz egy kutyának vagy egy macskának megértenie, hogy mi lehet ezen az oldalon. Ha Isten végtelen, mi teremtményei pedig végesek vagyunk, nem kellene azon meglepődnünk, hogy felfogóképességünknek és perspektívánknak korlátai vannak.


Üdv. Péter

2013. júl. 8. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
49%

Ha hívő vagy, nem teszel fel ilyen kérdést, hanem elfogadod a biblia tanait.

Ha nem vagy hívő, de a tudomány se érdekel - van ilyen - akkor nincs esély a válaszra. Se jóra, se rosszra.

Ha a tudományos megközelítés érdekel, akkor nem teszel fel ilyen kérdéseket, mert nem értelmezed az "isten" és "teremtés" szavakat, hanem a világ e tulajdonságához (mi lehetett jó régen) a tudomány eszközeivel közelítesz. E témához 5-10 év tanulás, 5-10 év kutatás után. Addig légy türelemmel.

2013. júl. 8. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 KZitus ***** válasza:

Szia


A Bibliában a teremtési beszámoló után azt olvasod, hogy:

"Így készültek el az egek és a föld is, azok minden seregével együtt. 2 A hetedik napra Isten elkészült a művével, amit alkotott, és a hetedik napon megnyugodott minden munkájától, amit végzett. 3 Isten megáldotta és megszentelte a hetedik napot, mivel ezen a napon nyugodott meg minden munkájától, amit Isten a teremtés céljából végzett."1Mózes 2:1-3

Szerinted ma semmit sem csinál Isten? Ma is pihen? Erről nincsen írva konkrétan.

De ha elkezded olvasni a Bibliát elejétől a végéig, megtudod mit csinál isten azóta, amióta a teremtést abbahagyta.

Sőt, ha jól megismered Istent, mialatt olvasod a szavát, azt is megtudod a teremtés előtt milyen volt ő és mi indította arra hogy teremtsen. Ezeket fontosnak találta tudatni velünk a teremtményeivel. Ha alázatosak és szelídek, és szerények vagyunk, elfogadjuk ezt az információt. Isten pontosan tudja, hogy a kíváncsiság tulajdonságát is belénk ültette, ezért a megfelelő időben még több információval fog ellátni minket embereket.

Tanuld meg az eddig számunkra föltárt ismereteit és majd további ismeretekkel is megismerkedhetsz ahogyan azt a Jelenések könyve ígéri.


Üdvözlettel: Zita

2013. júl. 8. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 János 3,16 ***** válasza:
Szerintem a látható világ teremtése előtt, a láthatatlan szellemi világban élőket alkotta meg, pl : angyalok stb...
2013. júl. 8. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ez a kérdés helytelen mivel van benne egy olyan feltételezés, miszerint a teremtés előtt lehetett idő.


A teremtés kezdetén lett létre hozva a tér-idő-anyag minden formában az előtt ilyen nem volt.

Hogy ez előtt is az idő nélküli világban vagyis a VÉGTELENSÉGBEN mit csinálhatott, pedig majd te megkérdezed Tőle :)

2013. júl. 8. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Rossz a kérdés, mivel a teremtés előtt nem volt idő. Isten alkotott mindent, így az időt is. Tehát a teremtés előtt nem volt nap.
2013. júl. 8. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A teremtés előtti idő és tér nélküliség nem lehetett végtelen, mert vége lett.

Istennek előtte is kellett cselekednie, biztosan az előző verzió ítéletnapja volt...

2013. júl. 8. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

János! Ne ma látható világ teremtése van leírva, hane maz EGEK, és a Föld teremtése.

A berésit a kezdetbent jelenti, tehát az első pillanatban, mikor az idő is lett ,akkor teremtette az egeket, és a földet.

Az egekben vannak az angyalok.

kérdezőnek:


Isten társas lény. Egyedül amit ír, az idők előtt, a fiát "szülte" Krisztust, és Ő rá nézve, Ő általa, és Ő benne teremtetett aztán minden, szeretet, és közösségre vágyás által.

igék alátámasztásnak:

Példabeszédek 8:22 Az Úr az ő útának kezdetéül szerzett engem; az ő munkái előtt régen.

23 Örök időktől fogva felkenettem, kezdettől, a föld kezdetétől fogva.

24 Még mikor semmi mélységek nem voltak, születtem vala; még mikor semmi források, vízzel teljesek nem voltak.

25 Minekelőtte a hegyek leülepedtek volna, a halmoknak előtte születtem.

26 Mikor még nem csinálta vala a földet és a mezőket, és a világ porának kezdetét.

27 Mikor készíté az eget, ott valék; mikor felveté a mélységek színén a kerekséget;

28 Mikor megerősíté a felhőket ott fenn, mikor erősekké lőnek a mélységeknek forrásai;

29 Mikor felveté a tengernek határit, hogy a vizek át ne hágják az ő parancsolatját, mikor megállapítá e földnek fundamentomait:

30 Mellette valék mint kézmíves, és gyönyörűsége valék mindennap, játszva ő előtte minden időben.

31 Játszva az ő földének kerekségén, és gyönyörűségemet lelve az emberek fiaiban.


Zsidó levél:1:5 Mert kinek mondotta valaha az angyalok közül: Én Fiam vagy te, én ma szűltelek téged? és ismét: Én leszek néki Atyja és ő lesz nékem Fiam?

Zsidó levél:5:5 Hasonlóképpen Krisztus sem maga dicsőítette meg magát azzal, hogy főpap lett, hanem az, aki így szólott hozzá: Én Fiam vagy te, ma szűltelek téged.


I. Péter levél:1:20 Aki eleve el volt ugyan rendelve, a világ megalapítása előtt, megjelent pedig az idők végén ti érettetek,


Isten legfőbb neve, az Örökkévaló. azaz volt, van és lesz.

De legjobban úgy lehetne mondani, hogy Ő örökké VAN.

Az idő, az tényleg egy kicsi rész. Mi időbeli lények, nem tudjuk ezt felfogni, mert mi csak ebben tudunk gondolkodni.

Van egy döbbenetes rész:

Jelenések könyve:10:6 És megesküvék arra, aki örökkön örökké él, aki teremtette az eget és a benne valókat, és a földet és a benne valókat, és a tengert és a benne valókat, hogy idő többé nem lészen:

Na, ezek után majd meg fogjuk érteni, mi is az az örökkévalóság.

2013. júl. 8. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!