Az Őrtorony 2013 Július 1. 3. oldal:
Képzeld magad a következő helyzetbe: Egy súlyos betegséged van, és meg kell hogy műtsenek. Biztosan olyan orvost választasz, akiben teljesen megbízol, hiszen az ő kezében van az életed. Ilyen esetben az ember annak is utánajár, hogy milyen szakmai múltja van az orvosnak.
Ehhez hasonlóan a vallásunkat is jó alaposan megvizsgálni, mert bizonyos értelemben rábízzuk az életünket. Az Istennel ápolt kapcsolatunk és a megmentésünk is attól függ, hogy milyen valláshoz tartozunk.
Jézus egy olyan alapelvet tanított, mely segíthet, hogy a valóságnak megfelelően lássuk a vallásokat. Ezt mondta: „mindegyik fát a maga gyümölcséről ismerik meg” (Lukács 6:44). Például ha megnézünk egy bizonyos vallásfelekezetet, milyen gyümölcsöket látunk? Vajon a vallási vezetők túl nagy hangsúlyt fektetnek a pénzre? A vallás tagjai követik a hadviseléssel és az erkölccsel kapcsolatos bibliai útmutatást? Van egyáltalán olyan vallás, mely méltó a bizalmunkra? A következő cikkek segítenek elgondolkodnunk ezeken a kérdéseken.
4.oldal:
Angelina, aki mindig is vallásos volt, ezt mondja: „Nálunk minden egyes mise alatt háromszor adták körbe a perselyt, és elvárták, hogy minden alkalommal dobjunk bele valamennyit. Állandóan pénzt kértek. Idővel arra jutottam, hogy ők biztosan nem Isten emberei.”
A te országodban is jellemző, hogy az egyházak nyíltan vagy burkoltan nyomást gyakorolnak a híveikre, hogy adakozzanak? Vajon ez összhangban van a Bibliával?
MIT TANÍT A BIBLIA?
Jézus, a kereszténység alapítója ezt mondta: „Ingyen kaptátok, ingyen adjátok!” (Máté 10:8). A Biblia üzenetének az értékét nem lehet pénzben kifejezni, és mindenki számára elérhetővé kell tenni.
De akkor hogyan fedezték az első keresztények a gyülekezeti kiadásokat?
Az adakozással kapcsolatban megfogadták Pál apostol következő tanácsát: „mindenki úgy cselekedjen, ahogy eltökélte szívében, ne kelletlenül vagy kényszerűségből, mert a vidám adakozót szereti az Isten” (2Korintusz 9:7). Pál ezenkívül ezt írta: „Éjjel-nappal dolgoztunk, hogy egyikőtökre se rakjunk költséges terhet, úgy prédikáltuk nektek az Isten jó hírét” (1Tesszalonika 2:9). Az apostol sátorkészítőként dolgozott, hogy Isten szolgálata mellett fenn tudja tartani magát (Cselekedetek 18:2, 3).
MIT TESZNEK JEHOVA TANÚI?
Mint azt sokan tudják, Jehova Tanúi egyszerű épületekben, úgynevezett Királyság-termekben gyűlnek össze. Miből fedezik a felmerülő költségeket? Soha nem adnak körbe perselyt, és levélben sem kérnek adományokat. Bárki, aki értékeli a Királyság-teremben elhangzó bibliai gondolatokat, diszkréten bedobhat valamennyi pénzt az ott elhelyezett adományládába.
Nyilvánvaló, hogy ennek a folyóiratnak is pénzbe kerül a nyomtatása és a szállítása. Ennek ellenére soha nincs a folyóiratokban fizetett hirdetés vagy pénzgyűjtéssel kapcsolatos felhívás. A hangsúly mindig a Bibliában található igazság megismertetésén van.
Mit gondolsz? Az, ahogyan Jehova Tanúi fedezik az imádattal kapcsolatos költségeiket, összhangban van Jézus szavaival és az első keresztények példájával?
T. Minden valaszadonak!
Nagy kulonbseg van akozott, hogy az orrod ala toljak a persely, ahol mindenki lathatja hogy teszel, vagy nem teszel bele. Mig az adomanylada, ugy van elhelyezve, hogy aki tenni akar, az ugy tehet, hogy masok ne lassak, azt sem hogy mennyit tesz. Mindenki annyit ad, amennyit nelkulozni tud. Sokan vannak a mai vilagban akik egy fillert sem tudnak adni a rossz anyagi helyzetuk miatt. Az ilyen szemelyekto nem is varja el Isten hogy adakozzon.
Tehat a kettot nem lehet osszehasonlitani. Udv: Judit!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!