Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Milyen igeszakaszokban jelenti...

Milyen igeszakaszokban jelenti ki magáról Jézus, hogy Ő Isten?

Figyelt kérdés
Jehova tanúi kérem ne válaszoljanak, köszönöm.

2013. jún. 9. 08:58
 1/8 anonim ***** válasza:
63%

„15. Monda nékik: Ti pedig kinek mondotok engem?

16. Simon Péter pedig felelvén, monda: Te vagy a Krisztus, az élő Istennek Fia.

17. És felelvén Jézus, monda néki: Boldog vagy Simon, Jónának fia, mert nem test és vér jelentette ezt meg néked, hanem az én mennyei Atyám.”


Mát. 16,15-17


„5. Mikor ő még beszél vala, ímé, fényes felhő borítá be őket; és ímé szózat lőn a felhőből, mondván: Ez az én szerelmes Fiam, a kiben én gyönyörködöm: őt hallgassátok.”


Mát. 17,5


„63. Jézus pedig hallgat vala. És felelvén a főpap, monda néki: Az élő Istenre kényszerítelek téged, hogy mondd meg nékünk, ha te vagy-é a Krisztus, az Istennek Fia?

64. Monda néki Jézus: Te mondád. Sőt mondom néktek: Mostantól fogva meglátjátok az embernek Fiát ülni az Istennek hatalmas jobbján, és eljőni az égnek felhőiben.”


Mát. 26,63-64


„43. Bízott az Istenben; mentse meg most őt, ha akarja; mert azt mondta: Isten Fia vagyok.”


Mát. 27,43

2013. jún. 9. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
63%

„... és Isten vala az Ige ... és az

Ige testté lett”.

(János 1:1,14)


János 10:30: “Én és az Atya egy

vagyunk.”


“Bizony, bizony,

mondom néktek, mielőtt Ábrahám

lett volna: én vagyok.” Ezt hallva a

zsidók köveket ismét ragadtak, hogy

megkövezzék Jézust (János 8:59)

2013. jún. 9. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Ezt úgy látszik Frank N. Stein tudta megválaszolni kettőtök közül. Köszönöm!
2013. jún. 9. 16:29
 4/8 anonim ***** válasza:
20%

János 10:30: “Én és az Atya egy

vagyunk.”


Akkor mi is Istenek vagyunk?


Jn 17,21 Hogy mindnyájan egyek legyenek; a mint te én bennem, Atyám, és én te benned, hogy ők is egyek legyenek mi bennünk: hogy elhigyje a világ, hogy te küldtél engem.


Hurrá, de azért nem kell mindenki előtt leborulnom, ugye?


„... és Isten vala az Ige ... és az

Ige testté lett”.

(János 1:1,14)


Nem véletlen az "ige" szóhasználat! Isten beszéde lett testté.

Vesd össze:

VMóz18 18. Prófétát támasztok nékik az ő atyjokfiai közül, olyat mint te, és az én ígéimet adom annak szájába, és megmond nékik mindent, a mit parancsolok néki.


Zsolt 33;6

Ézs 9;2

János 7;17

János 8;12

János 8;28

Jel 19,13 És vérrel hintett ruhába vala öltöztetve és a neve Isten ígéjének neveztetik.


"“Bizony, bizony,

mondom néktek, mielőtt Ábrahám

lett volna: én vagyok.” Ezt hallva a

zsidók köveket ismét ragadtak, hogy

megkövezzék Jézust (János 8:59)"


Hát persze, ez nem újdonság!

"A Laodiczeabeli gyülekezet angyalának is írd meg: Ezt mondja az Ámen, a hű és igaz bizonyság, az Isten teremtésének kezdete:" Jel 3;14

Ő volt az, ki Mózes népét kivezette, ki a törvényeket adta. Ő volt az első mindenek előtt. Isten teremtése!


Isten, abban az értelemben, ahogy Isten valaki, akit a mennyei Atya isteni hatalommal ruházott fel.


És ezt hogyan értelmezed?


IKor 15

24. Aztán a vég, mikor átadja az országot az Istennek és Atyának; a mikor eltöröl minden birodalmat és minden hatalmat és erőt.

25. Mert addig kell néki uralkodnia, mígnem ellenségeit mind lábai alá veti.

26. Mint utolsó ellenség töröltetik el a halál.

27. Mert mindent az ő lábai alá vetett. Mikor pedig azt mondja, hogy minden alája van vetve, nyilvánvaló, hogy azon kívül, a ki neki mindent alávetett.

28. Mikor pedig minden alája vettetett, akkor maga a Fiú is alávettetik annak, a ki neki mindent alávetett, hogy az Isten legyen minden mindenben.


Ezt valahogy mindig elfelejtik idézni... :D


Krisztus mindeneknek az ura, kivéve az Atyát, mert az Atya NAGYOBB nála! Ő van mindenek felett, de Jézus jelenti ki Őt! Amit mond, azt az Atya mondja, amit tesz, azt az Atya teszi. De nem fej-tor-potroh.


Vesd össze:

Ézs 42;1 Szolga???

Máté 19;17 Jézus nem jó, csak az Atya?

Márk 13;32 Egy mindentudó Isten, ki nem tud dolgokat?

János 14;28 Az Atya nagyobb, mint Jézus? Most akkor egylényegűek, vagy sem?

Róm 9;5 Az egyik kedvenc, érdemes elolvasni eredetiben is, a fordítás hibás, egy hierarchiai felsorolás van ott. Valahogy így: Akiké az Atyák, és akik közül való test szerint Krisztus, és mindezeknek felette, az örökké áldandó Isten.

ITim 2;5 Egy az Isten, és valaki más a közbenjáró? Mi van?

Az említett Jel 3;14 szerint Jézus az Atyának a teremtésének a kezdete.


Hogy akkor pontosan ki is Jézus, ki is az Atya, mi az a szent szellem? Ha fel tudnám fogni a kis agyammal, akkor lenne csak igazán érdekes...:D

De az biztos, hogy a klasszikus szentháromság, na olyan nincs...

2013. jún. 9. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

"A Laodiczeabeli gyülekezet angyalának is írd meg: Ezt mondja az Ámen, a hű és igaz bizonyság, az Isten teremtésének kezdete:" Jel 3;14

Ő volt az, ki Mózes népét kivezette, ki a törvényeket adta. Ő volt az első mindenek előtt. Isten teremtése! "

Ennek a félremagyarázásnak a cáfolatai 66-tól:


http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__3..


"IKor 15

24. Aztán a vég, mikor átadja az országot az Istennek és Atyának; a mikor eltöröl minden birodalmat és minden hatalmat és erőt..."

Itt kb. a közepétől a magyarázat:


[link]


De egyébként már sokszor ki lettek tárgyalva ezek , már a jehovások se mernek próbálkozni vele.

2013. jún. 9. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

„8. Boldogok, a kiknek szívök tiszta: mert ők az Istent meglátják.”


Mát. 5,8

2013. jún. 9. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Jézus mondta magáról: "Én vagyok az út, az igazság és az élet; senki sem mehet az Atyához, hanem csak én általam." (Jn 14,6)

Ki az az ember, aki ezt saját magáról elmondhatná? Ezek a szavak isteni tekintéllyel, hatalommal bírnak, és mégis kedvesen, szeretettel szólnak. Ezek tipikusan a teremtő Isten ismertető jegyei. Egyébként, ha Jézus Isten egyszülött Fia, ahogy az Írás mondja, akkor Ő, mint leszármazott, csakis isteni személy lehet. Embertől ember születik, állattól egy másik állat, és isteni lénytől pedig egy másik isteni személy. Erre utal egy példabeszéde is (Mt 21:33-46), amelyet most nem idéznék teljes egészében, csak az ide vágó részt: "Utoljára pedig elküldte azokhoz (a szőlős gazda) a maga fiát, ezt mondván: A fiamat meg fogják becsülni. De a munkások, meglátván a fiút, mondának magok közt: Ez az örökös; jertek, öljük meg őt, és foglaljuk el az ő örökségét. És megfogván őt, kivetették a szőlőn kívül és megölték." (Mt 21:37-39) Itt Jézus egyértelműen önmagáról beszélt, és örökösnek nevezi magát. Márpedig örökölni csak az egyenesági leszármazottaknak van joguk. A többi embert pedig a szőlősgazda -következésképp annak fia- szolgáinak, illetve szőlő-munkásoknak nevezi Jézus a példázatban. Ilyen egyszerű logikával, Jézus szavainak alapos megfigyelésével, máris közelebb juthatunk Megváltónk szavainak helyes értelmezéséhez!

János apostolnak profétikus látomásaiban Jézus többször is így mutatkozott be: "Én vagyok az Alfa és az Omega, a kezdet és a vég, ezt mondja az Úr, aki van és aki vala és aki eljövendő, a Mindenható." (Jel 1:8) Egy ember nem mondhatná el ezeket magáról, főként azt nem, hogy Mindenható... ;)

2013. jún. 10. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

5-ös!


Az első linkben úgy próbálod cáfolni, hogy a kezdete kifejezés az okot jelenti.


Jel 3:14 A laodiceabeli gyülekezet angyalának is írd meg: Ezt mondja az Ámen, a hű és igaz bizonyság, az Isten teremtésének kezdete:


Kezdet: ἀρχή (arkhé)

1) kezdet, eredet

2) vmi vége, széle

3) alap, ok

4) összeg, összesség

5) uralkodás, uralom, hatalom, vezetés

6) hivatal, pozíció, hatáskör


Ez mind nagyon szép, és nekem is tetszetős, viszont ez magában a legkevésbé sem jelenti, hogy Jézus és az Atya egy és ugyan az lenne.


IKor 15-re nem kell magyarázat, a Biblia szava egyértelmű:

27. Mert mindent az ő lábai alá vetett. Mikor pedig azt mondja, hogy minden alája van vetve, nyilvánvaló, hogy azon kívül, a ki neki mindent alávetett.

28. Mikor pedig minden alája vettetett, akkor maga a Fiú is alávettetik annak, a ki neki mindent alávetett, hogy az Isten legyen minden mindenben.


Aztán ez is egyértelmű:

Jn 14,28 Hallottátok, hogy én azt mondtam néktek: Elmegyek, és eljövök hozzátok. Ha szeretnétek engem, örvendeznétek, hogy azt mondtam: Elmegyek az Atyához; mert az én Atyám nagyobb nálamnál.


„De egyébként már sokszor ki lettek tárgyalva ezek , már a jehovások se mernek próbálkozni vele.”


Hol élsz?



„János apostolnak profétikus látomásaiban Jézus többször is így mutatkozott be: "Én vagyok az Alfa és az Omega, a kezdet és a vég, ezt mondja az Úr, aki van és aki vala és aki eljövendő, a Mindenható." (Jel 1:8) Egy ember nem mondhatná el ezeket magáról, főként azt nem, hogy Mindenható... ;)”


Ki is mondta?

Jel 1:1 Jézus Krisztus kijelentése, amelyet adott neki az Isten, hogy megmutassa az ő szolgáinak, amiknek meg kell lenniük hamar: Ő pedig elküldvén [azt] az ő angyala által, megjelenté az ő szolgájának Jánosnak


Ki a forrás? Isten jelentette ki Krisztusnak, és Ő elküldte az angyallal a hírt, hogy elmondja Jánosnak.

2013. jún. 15. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!