Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vajon bűn-e Isten törvényei...

Vajon bűn-e Isten törvényei szerint az önkielégítés?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem, mert kíváncsi volnék T. válaszadók válaszaira. A teóriám szerint egy férfinek bűn lehet, mert úgymond pazarolja a magjait, és nem hinti el egy földben, már mint egy asszonyban, azaz a méhben, nem? Előre is köszönöm a válaszokat!

2013. máj. 12. 12:30
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Ami baj (bűn? azt nem tudom) az, hogy önmagának akar testi élvezkedést szerezni- ezzel az egóját hizlalja. Ami viszont minden vallás szerint nagy -nagy akadály. A test szent- a lélek temploma, ahol lakik- ezért tisztán tartani, ápolni, gondozni kell és a szellemi-lelki erők által uralni. De ez inkább arról szól, hogy a test fölé kerekedik a léleknek. Azonkívül, ha rendszeres szokássá válik bajokat okozhat a kapcsolatokban később: Jucika/ill.Pistike/ nem úgy "működik" - ezért a természetes másik ember ölelésekor visszaüt, hogy elmarad a szeretetteljes odafigyelés- itt is magának akar örömet szerezni..

Egyes indián törzsek hagyományainál még az is bűn, ha magának főz.. Annyira mások felé, a világ felé kellene irányulnia a szeretetnek, szeretettel adni - nem a saját testem felé - az igazi boldogság a szeretet adásban van, és az önmagunk, vágyaink, szenvedélyeink uralásában, ezek (minden vallás szerint) fontosak a szellemi úton.

2013. máj. 12. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
83%
A sok idióta fanatikus szentfazék miatt kell nekem is írnom ide valamit. Először is az önkielégítésnek semmi köze sincs a szeretethez, mivel nem szeretet, hanem ösztön. A hímivarsejtek ugyanis fel tudnak gyűlni a szervezetben és ilyenkor a hímivarsejtekkel a férfi tesztoszteron-szintje is megemelkedik. Magyarán: kanos. A szervezet kiüríti önmagát: magömlés (talán a sok magát szentnek képzelő idióta is tapasztalta serdülőként, hogy éjjel érdekes dolgok történnek az ágyban) Egyébként azért tartotta azt pazarlásnak a Biblia, mert abban a korban csináltak 8-10 gyereket, akikből kb. 3-4 megélte a felnőtt kort. Ha így nézzük akkor a fajfenntartás szemszögéből nézve tényleg bűn volt csak úgy elpazarolni "magokat". Kötve hiszem, hogy Isten ott ülne a trónján és arra lenne kíváncsi, hogy ki hányszor önkielégít...
2013. máj. 13. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Miért lenne bűn? A tested néha kilöki, ha akarod, ha nem, te csak szabályzod a folyamatot, ha hetente x alkalommal segítesz. Én utána mindig nyugodtabb vagyok, és jobban is alszom :-)

Élettanilag csak pozitívan hat.


De ez kb olyan gyerekes már, mint a fújjam ki az orrom vagy sem. Aminek ki kell úgy is kijön.

Szerezz barátnőt, akkor nem lesz ilyen problémád. Vagy elégítsd ki magad úgy, hogy nem próbálsz meg semmire sem gondolni, csak játszol, és ingerled magad.

2013. okt. 23. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Én keresztény nőként szólok hozzá a témához.


Nem ártok vele senkinek, vannak rá biológiai adottságaim (tehát Isten lehetővé tette számomra h maszturbáljak), illetve a saját, egyetlen testemmel, amit Isten adott nekem a földi életemhez, jót teszek, ha önkielégítést végzek.


Tehát nem bűn.


Szerintem akkor sem az, ha egy férfi végzi ezt, hiszen minden spermából nem is szabad, hogy gyerek legyen, egyrészt mindegyik nem alkalmas rá, másrészt ha a számát megnézed, lehetetlen.


Ráadásul szerintem Isten nem úgy alkotott meg mindenkit,hogy minden áron gyereket nemezzen, hiszen vannak meddők, illetve olyanok, akik pszichológiailag alkalmatlanok a gyereknevelésre.

2018. nov. 13. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 világvége1 ***** válasza:
Az önkielégítés azért nem jó, mert nem normális nemi élet, és rendszerint élvhajhászat. Szentek nem szeretnek önkielégíteni, ezért aztán nem szoknak rá.
2020. jún. 26. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!