Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hívők, mi a véleményetek az...

Granulátum kérdése:

Hívők, mi a véleményetek az alábbi jelenségről?

Figyelt kérdés

Mit éreztek, ha megláttok egy ilyen képet?

[link]


Haragot, dühöt, szomorúságot? Vagy elfogadjátok, hogy ez is a régmúlt része, sőt tetszik is a látvány?


Nem kötekedésnek szánom a kérdést, de ha én keresztény lennék, megpróbálnék tenni ezellen, hogy ne legyenek ilyen fesztiválok.


2013. ápr. 22. 18:01
 1/7 A kérdező kommentje:
A cikk írója sem igazán lehet képben, hogy vadembereknek nevezi őket.
2013. ápr. 22. 18:03
 2/7 anonim ***** válasza:
36%

Hasonló szitu történt a minap. Kiszebábot, tehát ilyen szalmából készült emberalakot égettek az óvodában, hogy elűzzék a telet. A gyerek aznap nem ment óvodába. Engem nagyon zavar, de mit tudnék ellene tenni? Nemhogy egy fesztivált nem tudok megakadályozni, de egy ilyen égetést sem tudnék. Elmondom a véleményem, persze, akkor én minden vagyok, csak szép nem, bár ez a része nem zavar.


Hogy haragot, dühöt, vagy szomorúságot? Igazából egyiket sem. Békességre hívott minket az Úr, és nem a haragra.

2013. ápr. 22. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
86%

Semmi. Mint egy kultúra része, úgy még érdekes is a jelenség.

A babonás bigott embereket viszont inkább kerülöm.

A csalókat is.

Ha valaki normális csak más a hite, az engem nem zavar, egészen addig amíg nem senkinek nem árt vele, legalábbis másoknak.


Nem tudom, hogy miért feltételezed azt, hogy összeomlunk ezektől a képektől, sőt legszívesebben mindenkit keresztrefeszítenénk most...

Azt gondoltad, hogy előbb őket mészárolom le, ha nem térnek meg, aztán öngyilkos leszek?


Lehet, hogy bizonyos nézetű emberek ilyenek, hogy nem tudnak tolerálni másokat és a hitüket. Én nem olyan vagyok.

2013. ápr. 22. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Így van, a népi hiedelmek meg az ősi vallások is (samanizmus, animizmus stb.) egyféle hit. Ugyanúgy mint a kereszténység. Mindenkinek meg van a hite, ezzel nincs gond.

A gond azzal van, amikor egyik hit képviselői el akarják pusztítani a másik hit képviselőit.

2013. ápr. 22. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 kefa 2000 ***** válasza:
T.Kérdező!Azt gondolom a kérdésedből,hogy számodra ellenszenves a felsorolt jelenség,és az ellen reakciót tőlünk várod.Nem hiszek abban amikor egy hívő ember érzéketlen lesz a világban történő dolgok iránt,sőt a közvetlen környezetének hatásai is igen erős érzelmi létet alakítanak ki bennünk.Aki azt állítja,hogy érzéketlen nem ismeri a szomorúságot,dühöt,haragot,bizony nem ismeri a szeretet sem.De a hívő embert az külőmbözteti meg a nem hívő embertől,hogy nem cselekszi meg azt amit a szellemisége diktál,hanem önnön jó lelkére és az örök bíróra biza a döntést.Megteszi azt amit tud,de nem hagyja eluralkodni magán ezeket mi több nem áll bosszút nem vesz elégtételt,mert hisz az ÚR-ban"a bosszú állás az enyém".Ne zavartasd magad,bátran tehetsz bármit az ellen amit rossznak ítélsz,legfeljebb azt tanácsolhatom az eszközök ne legyenek rosszabbak a problémánál. ÜDV.
2013. ápr. 22. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ez mekkora, néztétek a többi képet is? Nekem a 2, 7, 11 és 14-es jönnek be legjobban. :)
2013. ápr. 24. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Azt érzem, hogy ez tök érdekes :) Miért tennék ellene? Hol befolyásolja az én hitem, hogy ő jópofa jelmezben mászkál?
2013. ápr. 24. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!