Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jézus mondja a bibliába hogy...

Jézus mondja a bibliába hogy a halottak felfognak támadni?

Figyelt kérdés
Szerintetek mondta???

2013. ápr. 12. 20:17
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Igen


Monda néki Jézus: Én vagyok a feltámadás és az élet: aki hisz én bennem, ha meghal is, él; És aki csak él és hisz én bennem, soha meg nem hal. Hiszed-é ezt? (Ján 11,25-26)

2013. ápr. 13. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 kzs ***** válasza:

@ Előbbi válaszadó


Pontosan így van.


A Máté 22/30-32-ben Jézus beszél a feltámadásról:


"Mert a feltámadáskor sem nem házasodnak, sem férjhez nem mennek, hanem olyanok lesznek, mint az Isten angyalai a mennyben.

A halottak feltámadása felől pedig nem olvastátok-é, a mit az Isten mondott néktek, így szólván:

Én vagyok az Ábrahám Istene, és az Izsák Istene, és a Jákób Istene; az Isten nem holtaknak, hanem élőknek Istene."


Márk 12/25-26-ban Jézus ezt mondja a feltámadással kapcsolatban:


"Mert mikor a halálból feltámadnak, sem nem házasodnak, sem férjhez nem mennek, hanem olyanok lesznek, mint az angyalok a mennyekben.

A halottakról pedig, hogy feltámadnak, nem olvastátok-é a Mózes könyvében, a csipkebokornál, hogy mi módon szólott néki az Isten, mondván: Én vagyok Ábrahám Istene, és Izsák Istene, és Jákób Istene."

--------

Lukács 20/35-38-ban "Jézus szintén a feltámadással foglalkozik: De a kik méltókká tétetnek, hogy ama világot elvegyék, és a halálból való feltámadást, sem nem házasodnak, sem férjhez nem adatnak:

Mert meg sem halhatnak többé: mert hasonlók az angyalokhoz; és az Isten fiai, mivelhogy a feltámadásnak fiai.

Hogy pedig a halottak feltámadnak, Mózes is megjelentette a csipkebokornál, mikor az Urat Ábrahám Istenének és Izsák Istenének és Jákób Istenének mondja."

-------

János 6/44: "Senki sem jöhet én hozzám, hanemha az Atya vonja azt, a ki elküldött engem; én pedig feltámasztom azt az utolsó napon."

-------

János 6/54: "A ki eszi az én testemet és iszsza az én véremet, örök élete van annak, és én feltámasztom azt az utolsó napon."


Tehát LESZ feltámadás !

2013. ápr. 13. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!!!
2013. ápr. 13. 12:15
 4/5 Szeressük egymást ***** válasza:

Mégegy bizonyság. :-)

Ján 5:28 Ne csodálkozzatok ezen: mert eljő az óra, amelyben mindazok, akik a koporsókban vannak, meghallják az ő szavát,

Ján 5:29 És kijőnek; akik a jót cselekedték, az élet feltámadására; akik pedig a gonoszt művelték, a kárhozat feltámadására.

2013. ápr. 14. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A válasz igen,mégpedig a Cselekedtek 24:15-ben,ahol egyértelmüen leirja,hogy lessz feltámadásuk mind igaszságosaknak mind igazságtalanoknak!


Ezzel kapcsolatban olvasd el: [link]

2013. nov. 2. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!