Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az Istenhívők hogyan könyvelik...

Az Istenhívők hogyan könyvelik el az ember és a disznó hasonlóságát?

Figyelt kérdés
Pl. Aki volt már disznóvágáson az láthatta, hogy röhejesen hasonló belső szervei vannak. Az is a száján eszik... Szóval úgy elég hasonlóak. Mi erről egy Istenhívő ember álláspontja vagy mi lehet az álláspontja?

2013. febr. 25. 19:52
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:

Ezek szélsőséges eszmék, melyek prűddé teszik az embert. Nem csak "embertelen" körülmények között lehet egy állatot fogyaszthatóvá tenni.


De ha így gondolkoznánk, az ember nem fogyaszthatna semmit, éhen kellene halnia, mivel az élőlények milliárdjait kénytelen fogyasztani!! Még a növényvilágból sem táplálkozhatnánk, mivel azok sem kevésbé primitívebbek, mint ÉLŐLÉNYEK!!!!! Sőt, olyan fejlett kommunikációra képesek, mely egy valóságos csoda. Hol húzzuk meg a határt? És miért ott? Mit/kit ölhetünk meg a táplálékért, ki mondhatja meg? Az emberek mindenkori közízlése??? Vagy esetleg a legfelsőbb hatalom, Isten?


Szerintem a Biblia Istene alkalmas erre, hiszen Ő alkotott meg minket. Kezdetben az első emberpár idejében csak növényekkel táplálkozott az ember, csak 1600 évvel később lett engedélyezve törvényesen a húsevés.

2013. ápr. 4. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:

A disznó finom.

Ilyen egyszerű az egész.

Az ember bünös.

Ezért megeszi a disznót.

Ha hivő akkor elmehet gyónni s megtisztul.

Ha pogány akkor bünös marad a diszó evése után.

2013. máj. 17. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 izidorkata ***** válasza:

még mindig gondolkodok a témán: és oda jutottam hogy lelkiismert furdalás nélkül ehetünk húst, mert az embert is táplálékként használja fel egy sereg élőlény.

Az internett szerint a következő állatok fogyasztanak embert alkalmakként ha hozzájutnak: disznó, kutya, cicus, holló, férgek, ragadozók. Szóval a természet így lett megalkotva. Én ezért nem igazán tudok hinni abba hogy Isten tervszerűen alkotta meg a világot. A kreacionizmus képviselőitőlk sose kaptam egyértelmű választ hogy ha Isten alkotott meg minden élőlényt külön külön akkor, és mindegyiket szeretből, akkor azok miért tudják a szeretetüket leginkább úgy kimutatni hogy elfogyasztják egymást.

Pl. én is szeretem a kacsát kacsa sült formájában is.

Szerintem a darvini evolúciós elméletet komolyan véve lehet csak hitelesen beszélni a hitelről a hit szempontjából is.

2013. máj. 26. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!