Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A szeráfok miért takarják el...

A szeráfok miért takarják el a szemüket és a lábukat?

Figyelt kérdés
2013. jan. 11. 05:55
 1/8 juraj zsok ***** válasza:

Ézsaiá 6:1-3-ra gondolsz szerintem:


Amely esztendőben meghala Uzziás király, látám az Urat ülni magas és felemeltetett székben, és palástja betölté a templomot;Szeráfok állanak vala felette: mindeniknek hat-hat szárnya vala: kettővel orcáját fedé be, kettővel lábait fedé be, és kettővel lebegett;És kiált vala egy a másiknak, és mondá: Szent, szent, szent a seregeknek Ura, teljes mind a széles föld az ő dicsőségével!


A szeráfok nagyon magas tisztséget viselnek. A bibliaírók közül csak Ézsaiás tesz említést ezekről a szellemteremtményekről.


A szeráfok mindig készen állnak arra, hogy véghezvigyék Istenn parancsát. És az Isteniránti hódolatuk és tiszteletük jeléül befedik az arcukat és a lábukat.


Az a kiváltságuk, hogy Isten jelenlétében szolgálhatnak.

Még megjegyezném hogy Ézsaiást nemcsak az nyűgözi le, amit lát, hanem az is, amit hall.


A szeráfok égi kórusa fennhangon a következőt énekli: „Szent, szent, szent a seregek Ura” .

A szentnek fordított héber szó a tisztaság és a makulátlanság gondolatát hordozza.


Ezenkívül azt is magában foglalja, hogy valaki mentes a bűntől, illetve teljesen elhatárolódik attól.

A szeráfok valószínűleg egy felelgetős éneket zengnek. Azért éneklik háromszor is a „szent” szót, hogy kiemeljék,Isten felülmúlhatatlanul szent

2013. jan. 11. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Mindig elképedek, amikor valaki betéve tudja a Bibliát. :)

Nem gondoltam, hogy ez a tisztelet jele tőlük, köszi!

2013. jan. 11. 09:05
 3/8 anonim ***** válasza:

Ha jól tudom a szeráf azt jelenti: izzó, izzik


Ők a legközelebb vannak Isten jelenlétéhez, és dicsőségéhez, amely fényesebb a napnál. A tisztelet elég valószínű, talán a mi leborulásunkhoz hasonlítható, de lehet, hogy másképp nem is bírnák el Isten közelségét.


Azért mondják: Szent, Szent, Szent, mert Isten háromszorosan szent, és egyesek szerint nem azért, mert robotok, hanem azért, mert annyira magával ragadó Isten szépsége, és jelenléte, hogy egyszerűen ez a belsőjükből fakad fel, kb, mint amikor az ember rácsodálkozik valamire, hogy " aztaaaaa, elképesztő, nem gondoltam volna, aztaaa.....". Szóval nem monoton mondják a betanult szöveget, mert ők is értelmes lények.

2013. jan. 11. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Amikor ezt mondják hogy szent, szent, szent akkor lehet hogy valami bonyolultabbat mondanak ennél de emberi szavakra lefordítva az ezt jelenti.
2013. jan. 11. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

. Bár a „szeráfok” kifejezés, melynek jelentése ’tüzesek’ vagy ’lángolók’, arra utal, hogy ők fényesen ragyognak, mégis eltakarják arcukat Jehova még nagyobb fényessége és dicsősége elől.

6 Harmadik pár szárnyukat a szeráfok repülésre használják, és kétségtelenül arra is, hogy lebegjenek, vagyis ’álljanak’ a helyükön. (Vesd össze: 5Mózes 31:15.) Helyzetükről szólva Franz Delitzsch professzor megjegyezte: „A szeráfok valójában nem emelkedtek a trónon ülőnek feje fölé, hanem a hozzá tartozó, csarnokot betöltő palást fölött lebegtek” (Commentary on the Old Testament). Ez ésszerűnek tűnik. ’Felette állnak’, de nem mintha magasabb rendűek lennének Jehovánál, hanem őrá várnak engedelmesen és szolgálatra készen.

2013. jan. 11. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Mivel a szeráfok az égi Szuverén jelenlétében vannak, arcukat elfedik egyik pár szárnyukkal; a szent hely iránti tisztelet miatt pedig egy másik párral elfedik lábukat.
2013. jan. 12. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 juraj zsok ***** válasza:
Amugy egyébként miért ez a szokatlan kérdés?:-))
2013. jan. 15. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek.

Csak olvastam róluk, és ezt nem értettem. :)

2013. jan. 16. 09:55

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!