Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit tudtok " A Visko" c....

Mit tudtok " A Visko" c. konyvrol? Erdemes elolvasni?

Figyelt kérdés
2012. nov. 26. 12:59
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Idióta, torz istenképet ad. Elvileg Isten jóságáról szól, de a világ Teremtőjéből a kedves író képes volt egy vihogó, tenyérbemászó alakot alkotni.

Tudom, írói szabadság meg minden, de akkor ne Istent tegyük már meg a főszereplőnek, vagy ha mégis, akkor legalább ne úgy próbáljuk eladni, hogy ez hozza közelebb őt az emberekhez. Mert ezzel tuti nem.

2012. nov. 26. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Fenntartásokkal és a dolgok(leírtak) helyén való kezelésével ajánlom elolvasni. Ha Istenképet keresel magadnak, ne ebből a könyvből tedd.Egyébként ezeknek figyelembevételével, jó könyvnek tartom katolikus létemre, de nem téveszt meg.

Az, hogy minek ábrázolja az író a Szentháromságot, nem botránkoztatott meg, sőt...! Isten mindenkinek úgy mutatkozhat meg, ahogy Ő jónak látja, ahogy annak az embernek az életébe legjobban belepasszol.Számomra ez jött le a regényből.Persze ez nem azt jelenti, hogy így néz ki Isten. Hatásvadász, de jó könyv.Mondom, helyén kell kezelni a leírtakat, nem készpénznek.

2012. nov. 26. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Érdemes elolvasni, nekem tetszett, ahogy Istent ábrázolja, viszont kiábrándítónak tartom azt,h rávesz a Mindenható egy apát arra,h bocsásson meg lánya pedofil gyilkosának. Ez nekem úgy jön le, mintha az író védeni próbálná a bűnözőket, mivel ők is Isten fiai.
2012. nov. 26. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A megbocsájtást Isten nem csak ebben a könyvben teszi fontossá, hanem az igékben is.És itt igazából a nehézséget vettem le ebből inkább.Hogy milyen nehéz megbocsájtanunk az ellenünk vétkezőkkel.Legyen az bármi is, mindig úgy reagálunk, mint az apa.De ha meg tudjuk tenni, akkor nagyon nagy lehet a megnyugvásunk és tovább tudunk lépni.
2012. nov. 27. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!