Vannak itt olyanok, akik az ősmagyar vallás követői?
"Én az vagyok, csak szeretném tudni, vannak-e itt még rajtam kívül?"
Tényleg? Na és milyen forrásokból merítettél hozzá információt? Honnan tudtad meg, hogy milyen is az?
A buddhista vallással ismerkedtem, amikor egy Mireisz László előadást hallva, kezdett el érdekelni az ősi magyar vallási hagyomány, ennek már öt éve. Azóta foglalkozom a témával. Persze itt nincsenek olyan egységes dogmák, eleve többféle gondolkodás is jelen van, meg ismert okok miatt igencsak töredékesen maradt ránk a régi magyarság szellemi hagyománya, ezért aztán a többség hülyének is nézi azt, aki ezzel foglalkozik. De nekem éppen ez a vonzó benne, hogy újra föl kell venni a fonalat, újra rá kell találni egy szinte elfeledett szellemi útra, és az apró töredékekből újra felismerni egy egységes igazságot. Persze az igazság keresése közben valószínűleg sokszor tévedünk is, ez együtt jár a kereséssel.
Az ősi magyar hagyománnyal foglalkozókban az a közös, hogy a magyarságban fontos szellemi feladattal és küldetéssel rendelkező közösséget látnak, és a hagyomány követői ennek a szellemi feladatnak kívánnak megfelelni, és ez számukra nem kiválasztottságot, hanem súlyos felelősséget jelent.
"Tényleg? Na és milyen forrásokból merítettél hozzá információt? Honnan tudtad meg, hogy milyen is az?"
A legfontosabb forrás a magyar népi hagyomány, a paraszti kultúra sok mindent megőrzött. Népmeséink, népdalaink, legendáink, népszokásaink, népi képzőművészetünk satöbbi, de történeti krónikáink, valamint a csodálatos magyar nyelvünk is magában hordozza azt a szellemi örökséget, amit mi keresünk. Az ezekből kirajzolódó képet kell összevetnünk a világ szellemi hagyatékával, hogy feltárjuk a magyar lélek eredetét, megtaláljuk a helyét, szerepét a világ szakrális hagyományában.
Másrészt mi nem vagyunk materialista emberek, szakrális úton járunk, a tárgyaknál, könyveknél, mindig többre tartottuk a szellem erejét. Hiszünk a szellemi megismerésben, hisszük, hogy a világot, nemcsak tudományosan lehet megismerni, hanem a lélek útjain járva is.
és a yotengrit egyházat/ máté imrét mennyire tartod hitelesnek/közelinek ehhez?
karaul táltost?
tudnál még olyan embereket mondani, akikről/től érdemes tanulni?
A Yotengrit egyház a magyar őshagyományon belül az altáji vonalat képviseli, ha lehet így mondani, a tanítása nekem szimpatikus. De azt, hogy mennyire hiteles azt nem tudom megmondani, mert személyesen nem ismerek yotengriteseket, és ezt igazából minden közösségnél csak személyesen lehet megtapasztalni, a gyakorlatban dől el a hitelesség kérdése. Sajnos már én is jártam úgy, hogy olyan közöséggel kerültem kapcsolatba, amelyik messziről szimpatikus volt, de ami belül volt, az már nagyon nem volt a szívem szerint való (ez egyébként egy Kovács Magyar András féle csoport volt).
Karaul táltos meg eléggé megosztotta a táltos hagyomány követőit, sokan úgy vélték, hogy csak táltos felmenői, és nem szellemi tudása miatt az, aki. Ebben én nem tudok igazságot tenni, amúgy egy tiszta lelkű ember volt, ezt nem lehet tőle elvenni.
Én Mireisz Lászlót tartom mesteremnek, tőle tanultam a legtöbbet, ő is a buddhizmus felől érkezett, mint én, többek között ezért is. De amúgy mindenkitől igyekszem tanulni aki a témával foglalkozik, Molnár V. József, Szántai Lajos, Grandpierre Attila pédául, akiket legjobban szeretek.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!