Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért van összeollózva a Biblia?

Miért van összeollózva a Biblia?

Figyelt kérdés
Anno amikor a a bibliát állították össze a nagyonokosak, a sok apokríf szentirat közül hihetetlen módon szelektáltak és csak az kerülhetett bele a bibliába, amit ők jónak láttak. Ezáltal a bibliai történetek komoly hiányosságoktól szenvednek. Miért kellett ez a nagy szelektálás, hiszen a többi szentirat semmivel nem rosszabb, mint amelyek belekerültek!?

2012. nov. 23. 13:35
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
77%
Mi sem tudunk többet mint te. Tény, hogy nagyon megváltogatták mit raknak bele, nehogy az emberek majd olyat olvassanak ami egy kicsit is megrendíti a hitüket az egyházban.
2012. nov. 23. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 Pietrosol ***** válasza:
10%

Szia!


Mikor a kereszténység élére álltak és vallást csináltak belőle,kellett egy "szent könyv",amivel a hazugságaikat igazolni tudták!Semmit nem kíméltek,az evangéliumokat meglopták és a hazugságaikat kiegészítendő,beletoldottak részeket!Ráadásul kardinális fogalmakat értettek vagy fordítottak és magyaráztak félre!Ilyenek voltak a hit,bűn fogalmak és ezekre építették hamis vallásaikat!


Az Ószövetséget,azért toldották a Bibliába,hogy legitimizálni tudják hamis Istenképüket és az emberi gonoszságot,haragot és vandalizmust,végső soron az emberi egót!


Ha elég figyelmesen olvasod,ki tudod szelektálni azokat a részeket,amelyek nem oda illőek!Ha eléggé nyitott is vagy és elolvasod a Tao vagy a Védák tanításait megértheted a kereszténység hagyományát!Egy tőről fakad mind!

2012. nov. 23. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
78%

Szia!


Nos én abban a szerencsés helyzetben vagyok, hogy ismerem a Szentírást elég jól (teológát végeztem) és olvashattam az apokrifeket is. Először is fontos tisztázni, hogy ez utóbbiak nem szentiratok, sőt a többségüket soha senki nem tekintette annak.


Azért egy dolgot érdemes tisztázni: egy irat nem azért kanonikus, mert az ó- vagy az újszövetségi egyház annak ismerte el. Tekintélyét önmagában hordozza. Azért kanonikus, mert Istentől ihletett kinyilatkoztatás, mert Isten Igéje, nem pusztán emberi beszéd. Egy kanonikus irat akkor kanonizált, ha az egyház felismerte, illetve elismerte kanonikusságát és a kánon gyűjteményébe sorolta.


Kétségtelenül igaz, hogy a Szentlélek láthatatlan munkálkodása volt szükséges a tévedésmentes kánon kialakításához. Mégis, ha a az ó- és újszövetségi egyház kanonizációjának hitelességében kellene feltétlenül hinni, akkor végső soron bizonyos egyházi hagyományra kellene építeni a teljes Írás Istentől ihletettségébe vetett hitet.


Sokkal inkább azt kell mondanunk, hogy a szent iratok kanonikus voltát a belőlük áradó igazságtartalom és lelki hatalom olyannyira bizonyította, hogy a mégannyira gyarló egyház sem véthette el a kanonikus jegyzék megállapítását. Nem tudták nem elfogadni az Istentől ihletett prófétai beszédet, noha az gyakran és súlyosan megítélte mind az ó-, mind pedig az újszövetségi gyülekezeteket. A szent iratok dicsőségesen bizonyították isteni eredetüket, és kárhoztattak minden "polyvát". A kánon sérthetetlenségét tehát mindenekelőtt a bibliai iratok egyedülálló belső, lelki szintje és ereje, valamint az egymással való egysége biztosította.


Azt a meggyőződést tehát, hogy a Biblia 66 irata az írott, minden korra és emberre érvényes isteni kinyilatkoztatást teljességében és kizárólagosan tartalmazza, senki sem építheti pusztán az ó- és újszövetségi egyház állásfoglalására. A kanonizáció - a szent iratok és az egész gyűjtemény hitelességének felismerése - végső fokon minden hívő ember személyes feladata is. Ellenőriznünk és hitelesítenünk kell a magunk számára az egyház bizonyságtételét. Csak egy minden oldalról megalapozott, a Szentlélektől nyert személyes meggyőződés alapján fogadhatjuk el a Bibliát az isteni kinyilatkoztatás mértékének.


A kanonikus gyűjtemény fokozatos növekedéssel lett teljessé. Amint egy új prófétai irat elkészült és általánosan ismertté lett, kanonizációja azonnal megtörtént az egyházban. (A szó legtágabb bibliai értelmében az Újszövetség minden iratának is próféta a szerzője, illetve prófétai iratnak nevezhetjük valamennyit. Lásd: II. Pt. 1:20-21) Néhány irat kivételt képez, amelyek iránt egyesek részéről kétely támadt, és így bizonyos időt vett igénybe kanonikusságuk megvizsgálása, illetve csak egy idő múlva történt meg annak az ellentmondás nélküli elismerése.


Az Újszövetség esetében az egyes iratok általános elterjedése, illetve ismertté válása is szükséges volt a kánon lezárulásához. Az újszövetségi iratok néhány évtized alatt keletkeztek, mégis bizonyos időt vett igénybe az újszövetségi kánon kialakulása. Nem azért történt ez, mert sokáig tartott a vita az egyes iratokról, hanem mivel a keresztény egyház már az I. században az egész Római Birodalomra kiterjedt, időbe telt, míg az összes irat mindenütt - Keleten és Nyugaton egyaránt - általánosan ismertté lett. A szent iratok széles körű megismerése istentiszteleti felolvasás által történt.


Üdv. Péter

2012. nov. 23. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
76%
Nehezen szelektálhattak volna, mivel az apokrif iratok többsége a 2-3. században íródott, amikor már az Újszövetség is készen volt. Az Ószövetség apokrif szövegei pedig akkor keletkeztek, amikor a jelenleg olvasható Ószövetség könyveinek írását befejezték, tehát Krisztus előtt 500 és 0 között.
2012. nov. 23. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
29%
Ahogy az 3. és 4. válaszoló írta, ez egy hatalmas hoax, hogy a Biblia össze lenne ollózva. Az Ószövetséget a katolikusok és ortodoxok a Kr.e. 300 körül zsidó rabbik által készített görög fordítás, a Septuaginta alapján, a protestánsok meg a zsidó kánon alapján állították össze. Az Újszövetség könyveiről meg annyit, hogy az apokrif evangéliumok tudományosan bizonyítottan később készültek, többnyire a 3. és 4. században, valamint többségében kopt nyelven íródtak, és gnosztikus keresztények közösségek használták csupán őket már az ókorban is.
2012. nov. 23. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
13%
"Anno, amikor a bibliát állították össze a nagyokosak" -- bocs, de miről beszélsz?
2012. nov. 23. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 Ozmium42 ***** válasza:
10%
Napi "felvilágosodott", anakronista, önmagából kiinduló és visszavetítő, materialista propaganda, rágalmazás, rossz kategóriába írva. Köszönjük Emese.
2012. nov. 23. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
0%

"Miért van összeollózva a Biblia?"


miért kérdezel butaságot? nem lehet összeollózni,mert az Úr beszéde, s nem engedi csűrni-csavarni-szelektálni. 100%-ban megőrzi szavát.

2012. nov. 24. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
13%
Egyszerű a válasz,mint ahogy az elöttem lévők is írták...nincs összeollozva! A szentírás Isten szava,és gondolhatod,hogy egy isten azért tud vigyázni a dolgaira. Akkor milyen Isten lenne az ha a saját "szavára" nem tudna gondot viselni? Hm? A titok abban rejlik,hogy ezt el is kell hinni...azok akik ebben hisznek fel sem merűl bennük hasonló kérdés. :) fogadd el és,hidd el és többet nem fog ez emészteni. További szép napot!
2012. nov. 24. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Csak fogadjam el és higgyem? Ennyi lenne a megoldás? Az a könnyebbik út! Nagyon alaposan utánajártam és a biblia 90% hiányzik, nagyon fontos szentiratok maradtak ki, és emberek állították össze, nem isten!
2012. nov. 24. 13:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!