Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Máté 10.37 :Aki inkább szereti...

Máté 10.37 :Aki inkább szereti atyját és anyját, hogynem engemet, nem méltó énhozzám; és a ki inkább szereti fiát és leányát. , Igen, ezt várta a tanítványoktól, és tőlünk? Hogy kell ezt érteni? Köszönettel : Hedvig Szakács

Figyelt kérdés
2012. nov. 9. 07:10
 1/9 yuda ***** válasza:
85%

Ezt nyugodtan vedd szó szerint. Istent jobban kell szeretni, mint bárki mást a világon. Rokonaidat is szeresd, de Isten felé megkülönböztetett szeretet,imádat inkább.

Isten felé való szeretet egyébként definiálva is van: az szeret engem, aki az én parancsolataimat megtartja. Tehát hiába is mondaná valaki, hogy szereti Istent, ha közben bűnökben él, mert hiteltelen. Ha szereti Istent, akkor olyan erkölcsös életvitelt is akar folytatni.

Jézus új parancsa pedig az újszövetségben, hogy egymást szeressük. Ez a legfőbb jele, hogy az Úr tanítványai vagyunk, ha látják a kívülvalók, egymást őszinte szívből, tisztán szeretjük.

2012. nov. 9. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
84%
Aki inkább az atyának és anyjának engedelmeskedik, ha olyat kérnek tőle, ami nem áll összhangban Isten törvényeivel, az rosszul cselekszik.
2012. nov. 9. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Istent tesszük az első helyre, ha követjük Fiának, Jézus Krisztusnak a tanításait, aki „az ő [Isten] valóságának képmása” (Zsidók 1:3; János 14:9).Jézus itt arra gondolt, hogy követőinek kevésbé kell szeretniük a családtagokat, mint Istent. Ezzel az értelemmel összhangban a Biblia azt mondja, hogy Jákób ’gyűlölte’ Leát, és szerette Rákhelt, ami azt jelentette, hogy Leát nem szerette annyira, mint annak húgát, Rákhelt
2012. nov. 9. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem szabad, hogy a hozzád közel állók iránt érzett kötődés eltérítsen helyes úttól. Akkor is Istennek megfelelően kell cselekedni, ha ezzel szembe mész a szüleid, vagy éppen a gyerekeid óhajának.
2012. nov. 9. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nagyon jók az előttem szólók, az az igazság amit ők írtak.
2012. nov. 9. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ez arra vonatkozik,hogy ne ragaszkodjunk nagyon a földi dolgokhoz,így emberekhez sem,mert ők is múlandóak,mint minden.Viszont Isten,aki bennünk él nem szűnik meg soha.
2012. nov. 9. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Úgy kell érteni, hogy Krisztust jobban kell szeretned a rokonaidnál is! Egy példával megvilágítva:

- Ha újra olyan korszak jönne, amikor a hit megvallásáért mártírhalált szenvedsz, akkor vállalnod kell Krisztusért, akármennyire nem akarsz elszakadni a szeretteidtől a halál által!


Tágabb értelemben még azt is jelenti, hogy fontosak a családi kötelékek, de a kereszténység ügye még ennél is fontosabb, sőt még a nemzeti kötelékeknél is előbbre való!


És ez csak egy példa volt. Számtalan esetben lehet még ezt a szeretet Krisztus iránt bizonyítani!

2012. nov. 9. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 lsandor ***** válasza:
Jézus nem ezt várta el a tanítványaitól. Szavai arra vonatkoznak, hogy amikor egy személy megtalálja az igaz vallást, abban az esetben Jézus követője lett, nos ekkor a legtöbb esetben a családtagjai oldaláról sok támadást tapasztal és nem tetszésüket fejezik ki. Ekkor kell választania egy személynek, hogy Jézus szavaival összhangban az igaz imádat mellett marad vagy elhagyja azt, tehát Jézus szavai erre vonatkoznak
2012. nov. 11. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Fonákos dolog szembe állítani egymással Istennek járó szeretetet a szülőknek járó szeretettel és a gyermekeknek járó törödő szeretettel!

Másmilyen Isten iránti szeretetünk, másmilyen szülők, gyermekeink iránti szeretetünk! Ezek a "szeretetek" külömbözőek és nem lehet egyenlőség jelet tenni közéjük.

Beteges dolog lenne azt mondjam "jaj! feleségem nagyon szereti szüleit, nagyon tiszteli őket, pedig engem, férjét jobban kellene szeressen!" - dehát "másféle", más töltetű a szeretete a nőnek a szülei iránt, és attól még maximálisan szeretheti férjét is más szeretettel, más szerelemmel! Ezt a "féltékenységi" szavait Jézusnak szerintem csak úgy, az utókor a szájába adta, fordítások során...

Lukács 14:26

Ha valaki én hozzám jő, és meg nem gyűlöli az ő atyját és anyját, feleségét és gyermekeit, fitestvéreit

és nőtestvéreit, sőt még a maga lelkét is, nem lehet az én tanítványom.


Vesd össze:

János ev.2:11

Aki pedig gyűlöli az ő atyjafiát, a sötétségben van, és a sötétségben jár, és nem tudja hová megy, mert a sötétség megvakította az ő szemeit.


"aki gyülöli felebarátját, az embergyilkos"...

2015. szept. 13. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!