Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Csókolózni bűn?

Csókolózni bűn?

Figyelt kérdés
A katolikusoknak meg kell gyónni ha csókolóztak?
2009. júl. 29. 10:07
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy tudom, hogy csókolózni bűn, abbahagyni vétek.

De ha komolyra fordítjuk: attól függ, hogy kivel csókolzol. Ha házasságot törsz ezzel, akkor migen, sőt még a godnolata is, ha már szívedben megkívánod, az is. De ha nincs párod, és keresel, és találsz, akkor szabad. (szerintem)

2009. júl. 29. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
és rokonnal bűn?(nem anyám apámra testvéremre gondolok)
2009. júl. 29. 10:25
 3/19 anonim ***** válasza:
86%
Attól függ, milyen rokon. Akivel a házasság tiltott, azzal a csókolózás is.
2009. júl. 29. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
52%

A Szentírás szerint bűn.


28Én pedig azt mondom nektek, hogy aki bűnös vággyal asszonyra néz, szívében már házasságtörést követett el vele.

Mt 5, 28


"Boldog ember az, aki a kísértés idején kitart, mert miután kiállta a próbát, elnyeri az élet koronáját, amelyet az Úr megígért az őt szeretőknek. Senki se mondja, amikor kísértésbe jut: az Isten kísért engem, mert az Isten a gonosztól nem kísérthető, és ő maga sem kísért senkit a gonosszal. Mert mindenki saját kívánságától vonzva és csalogatva esik kísértésbe. Azután a kívánság megfoganva bűnt szül, a bűn pedig kiteljesedve halált nemz." (Jak 1: 12-16)

2009. júl. 29. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
85%

Az egyház és a Bibliai a gyermekáldást szorgalmazza. Ezek az idézetek a megcsalásról szólnak. Megcsalni nem csak az egyház szemében bűn...


Szerintem csókolózni nem bűn, ha van mögötte érzelem, és tényleg a lelkek is érintkeznek, nem csak az ajkak.

2009. júl. 29. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim válasza:
85%

Csókolózni akkor bűn, ha nincs mögötte önzetlen szeretet.

Tehát nem bűn csókolózni:

- ha szereted a partneredet és

- komolyan gondolod a Vele való kapcsolatod helyességét

(Tehát nem csak önzésből, testi vágyakat keresel, hanem hosszú távú terveid, érzelmeid is vannak irányába)

2009. júl. 29. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
75%
Dehogy bűn!Smárolj csak nyugodtan!
2009. júl. 29. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
79%

16Köszöntsétek egymást szent csókkal!

Róm 16,16

2009. aug. 3. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
90%
Attól függ, kivel csinálod, milyen körülmények között. Ha nem a pároddal, akkor természetesen bűn.
2009. aug. 4. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Remélem a kérdésedre válaszolok, és jól értem, hogy konkrétan arra gondolsz, hogy egy katolikus fiatal a vele ellentétes nemű kedvesével (barátjával/barátnőjével) az együttjárás során csókolóznak, vagyis amikor még nem házasok. Ha igen, akkor:

A szerelmi kapcsolatnak a katolikusok (de remélem minden normális ember szerint, mert akkor én is közéjük tartozom) van egy bizonyos íve, mely a megismerkedéstől a házasságban való beteljesedésig tart. Ezen az úton egymás megismerése, az egymással való intim viszony egyre növekszik -- ezzel arányosan egyre többet "engedhetnek meg maguknak". Ugye először csak kézenfogva járnak az utcán, aztán átölelik egymást, megcsókolják egymást, és végül a házasságkötés után egyesülnek.

A csókolózás tehát ebben az esetben nem bűn. Bűn lehet akkor, ha nem gondolod komolyan a kapcsolatot, ha könnyű kalandnak, vagy trófeagyűjtésnek szánod. Ilyenkor azonban nem annyira a nemi erkölcs ellen vétesz, hanem az emberi őszinteség ellen. Hiszen olyat állítasz a testeddel, amit a szívedben nem érzel, amit nem úgy gondolsz. Ez pedig akkor is rossz, ha a másik is ugyanígy van vele.

Meggyónni viszont csak akkor kell (hangsúlyozom: kell, mert azért ajánlott), ha a lelkiismereted azt súgja, hogy halálos bűnt követtél el.


Kéretik a válasz korrektségét nézni, és nem a katolikus egyház erkölcsi tanításával kapcsolatos szubjektív érzéseinknek hangot adni. Köszönöm.

2009. aug. 11. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!