Jehova Tanúi! Ha kiközösítenek közületek valakit, mit kell az illetőnek tennie ahhoz, hogy visszafogadjátok és szóba álljatok vele?
Biztos hogy vissza akarsz hozzájuk térni annak ellenére, hogy egy kis botlás miatt kiközösítettek? A Biblia nem azt tanítja, hogy segítsünk egymáson és szeressük egymást bármilyenek is vagyunk? Vagy megöltél valakit?
Még jó hogy nem köveztek meg...
Valóban a legegyszerűbb módja, ha a www.jw.org oldalon keres mindenki a saját érdeklődése szerint. Ez az oldal tulajdonképp azért van, hogy mindenki tájékozódhasson kedvére. Annak igazából semmi értelme, hogy ide másolgassunk.
A kiközösítettek visszafogadásáról saját szavaimmal annyit, hogy valóban az illetőnek akarnia kell újra a szervezet tagjának lenni. Ez az 1. lépés. Ha így érez, akkor a szíve arra fogja indítani, hogy őszintén bánja, amit tett, bármi legyen is az. Teremtő Atyánk pedig mindent lát, a legbensőbb érzéseinket is. Ha az "érzés" meg van, akkor jön a megtérés, vagyis el kell mondanunk ezt imában is Teremtőnknek. Indulásnak valóban jó megoldás, hogy elkezd az illető újra rendszeresen járni az összejövetelekre. Ha ezt az erőfeszítését látják a gyülekezet felvigyázói, beszélni fognak vele. Időnek kell eltelnie, valóban, hogy vissza legyen az illető fogadva. De ezalatt bizonyíthatja Istennek, hogy ő tényleg újra szívből szereti és ragaszkodik hozzá. Ezután ha visszafogadják, a testvérek ugyanolyan szeretettel veszik körül, mint azelőtt, hiszen ha Isten megbocsát neki, kik vagyunk mi emberek, hogy ne tegyük. Utána újra kiváltságokat kaphat az idő múlásával, és teljes értékű tagja Jehova szervezetének.
@ Vidiripi:
Köszcsi, a 2. találat okés.
Nem tudom, nekem miért nem adott egyet sem. :O
Köszönöm az eddigi válaszokat.
Azt olvastam valahol, hogy a kiközösítettek vissza szeretnének térni a gyülekezetbe, el kell járniuk az összejövetelekre. Később kell érkezniük az alkalmakra, a terem hátuljába egyedül kell ülniük és mihelyst vége van az összejövetelnek, azonnal el kell menniük. Senki nem szólhat hozzájuk, és ezt a megaláztatást egészen addig el kell viselniük, ameddig a vének jónak látják. Jól tudom, hogy szélsőséges esetben - súlyos bűn esetén - ez akár 5 évig is eltarthat?
Még egy olyan kérdésem lenne, hogy ha mondjuk valamelyik családtagotokról lenne szó és kiközösítenétek, akkor az, hogy nem szólhattok hozzá tényleg a szereteteteket mutatná meg? Mennyire könnyen tudnátok ennek a parancsolatotoknak engedelmeskedni? Tényleg könnyen menne ez, mint ahogyan János apostol mondja, hogy Jézus parancsolatai nem nehezek? Érdekelnének konkrét példák és esetek, amik azt bizonyítják, hogy könnyen tudtatok engedelmeskedni még akkor is, ha az illető utána nem jött vissza!
Vidiripi
Ismeritek a tékozló fiú történetét?
Lukács 15:1-32
pff micsoda mocsok érzelmi zsarolás ez?! ha kutba kell ugrani hogy az a közösségnek tetszen te beleugrasz csak h visszafogadjanak ?!
összességében ezért nem kedvelem a vallásokat -bár biztos van kivétel ,ebben reménykedem én is..
Várom az utolsó kérdéseimre is a választ tőletek.
Az Őrtorony parancsolatai nehezek, Jézuséi pedig könnyűek - hogy is van ez?!
Vidiripi
Kérdező!
"Senki nem szólhat hozzájuk, és ezt a megaláztatást egészen addig el kell viselniük, ameddig a vének jónak látják. Jól tudom, hogy szélsőséges esetben - súlyos bűn esetén - ez akár 5 évig is eltarthat?"
Az általam ismert információkat írom le. Nem tudom hogy mi a gyakorlat! De abban biztos vagyok hogy ami az időt illet az ahány ház annyi szokás. Mivel emberek döntenek így nincs két egyforma döntés hozói mechanizmus.
Először is visszafogadási bizottságot hoznak létre. Ami általában azokból áll akik a kiközösítés mellett döntöttek. (de természetesen ez is változhat)
Általában a visszafogadási kérelmet írásban adja be a kiközösített. Amire a lehető legrövidebb időn belül reagálni kell.
De ami az időt illet a lényeg az hogy a bizottságot meg kell győznie a kiközösített személynek. Amely lehet több hónap vagy akár év is.
Nincs meghatározva. A bizottság saját hatáskörben dönt.
De ehhez az is hozzá tartozik hogy milyen jellegű a dolog ami miatt kiközösítették. Ez egy nagyon fontos befolyásoló tényező. Meg persze az is hogy milyen cselekedettekkel igyekszik bizonyítani a kiközösített hogy tényleg megbánta tettét. S őszintén vissza akar térni a közösségbe.
Logikailag érthető hogy a súlyosabb cselekedet súlyosabb büntetést érdemel. (jelen esetben az idő) Mert sokan hajlamosak lehetnek úgy gondolkodni hogy - Ó csak ilyen keveset kapott érte akkor én is megcsinálom. Persze Istent nem lehet becsapni de az embereket igen.
Tehát a kérdés az hogy: - Tényleg megbánta a tettét?
De saját véleményem szerint egy másik kérdést is meg kellene válaszolni.
Miért is akar vissza jönni a gyülekezetbe?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!