Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A vallás nem fér össze a...

A vallás nem fér össze a bulizós, ivós, "liberális" életmóddal?

Figyelt kérdés

Reformátusnak kereszteltek. Eddig nem jártam templomba, de hiszek, talán nem úgy, mint az a nagy könyvben meg van írva, de hiszek. Most, 19 évesen jutottam el odáig, hogy komolyabban kéne vennem a vallást, és esetleg néha templomba járni, és "hivatalos" módon imádkozni, nem pedig a sajátos módszereimmel.


Ugyanakkor egyetemista vagyok, nem vetem meg a bulikat, koncerteket, alkoholt, szerelmet, legjobb barátaim homoszexuálisak, és heteróságom ellenére nem zárkózom el a gondolattól, hogy egyszer lánnyal is kipróbáljam.


Ezek a dolgok összeférnek-e a vallással, a hittel? Van-e jogom így templomba járni, és a saját házában imádkozni Istenhez? Mi a véleményetek?


2009. júl. 11. 14:05
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
73%
Hogyne lenne jogod.Az hogy vallásos vagy még nem jelenti azt, hogy neked állandóan a templomban kéne lenned és imádkozni amíg a többiek élik az életüket.
2009. júl. 11. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
79%

Én sehol nem látok olyan passzust a bibliában, hogy nehogy jól érezd magad.


Ja és az sincs nagyon leírva, hogy miképp imádkozz.

2009. júl. 11. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
93%

Van valahol egy határ.

Ha abból indulsz ki, hogy az embert Isten saját képére teremtette, akkor az emberi méltósággal nem fér össze az IHB-buli.

De persze bulizni is lehet, jól érezni magad, sőt még inni is. Mindent mértékkel, mert "minden szabad nekem, de nem minden használ" (Pál apostol után szabadon)

De vannak olyan dolgok, amiket egyértelműen tilt a Szentírás, mind az Ó-, mind az Újszövetség. Ilyen pl. a homoszexuális kapcsolat. Ha tehát a keresztény egyházak értelmében akarod hívő kereszténynek magad, ettől tartózkodnod kell.

2009. júl. 11. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
kereszténynek *nevezni magad
2009. júl. 11. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
0%
Legtöbb "liberálisan" élő ismerősöm, kő keresztény, és gyakran radikális jobb oldali. Ha a liberálison a füvet érted, nem pedig a másik ember elfogadását és tisztelését.
2009. júl. 11. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
48%
Templomba járás gyakran üres képmutatás, gyakran meg igazi mély áhítat, így önmagában nem jelent semmit, hogy ha valaki jár.
2009. júl. 11. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
30%
"Ha abból indulsz ki, hogy az embert Isten saját képére teremtette, akkor az emberi méltósággal nem fér össze az IHB-buli. " lehet Isten is IHB bulikat tart, csak egyszemélyeseket.
2009. júl. 11. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
49%
Amúgy érdekes, mivel a liberális azt jelenti főleg, hogy tiszteled és elfogadod a másikat még akkor is ha nem értesz vele egyet, lehet én vagyok a hülye de a kereszténységnek is ez lenne a lényege.
2009. júl. 11. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Szerintem jobban összefér a buli, mint az az agresszió amivel sok önmagát kereszténynek valló támadja a másik embert.
2009. júl. 11. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Szerintem összeegyeztethető. Discoba is lehet normálisan menni, táncolni, sörözni, borozni. Csak mondjuk nem iszod magad s*gg részegre, nem drogozol és nem ugrasz egyéjszakás kalandokba. De azt, h otthon ülj, szerintem senki nem várja el.
2009. júl. 11. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!