Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Idén mikor van pünkösd?

Idén mikor van pünkösd?

Figyelt kérdés
2012. máj. 26. 06:41
 1/8 anonim válasza:
68%
Most lessz vasarnap hetfon
2012. máj. 26. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Most vasárnap-hétfőn lesz (nálunk 1 sz-szel)
2012. máj. 26. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
68%

^ A "lesz" szó a magyar helyesírási szabályok szerint _mindenhol_ egy sz-szel írandó, nem csak nálatok.


Ezen felül pedig: "most vasárnap és hétfőn", nem kell kötőjel.


Arról már nem is beszélve, hogy miért egyszerűbb kiírni egy ilyen kérdést, mint megnézni a naptárat...

2012. máj. 26. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha megnézi a naptárt, akkor valóban nem kell feltennie a kérdést, és akkor nem kap a kérdés-feltevésért külön pontot.

Mint ahogy akkor te sem tudsz kioktatni engem, hogy a vasárnap, hétfő közé vesszőt kell tenni, és nem kötőjelet, és akkor te sem fogsz kapni pontot. :))))

2012. máj. 26. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
80%

:)))


Bocsi, nem tudtam, hogy a pontgyűjtésre megy ki a játék. :P

Lehet, hogy nemsoká el is kezdek kérdéseket kiírni, mert még csak három saját kérdésem van, pedig már majdnem egy éve regisztráltam. :D


A javítást ne vedd kioktatásnak, légy szíves; és most még egy: én nem írtam azt, hogy vesszőt kell tenni...

Egyébként meg zöldítettelek, mert a válaszod jó volt, és itt ugyebár nem a helyesírást nézzük. :)


Akarod teljesen szétoffolni a kérdést némi pontgyűjtés végett? :D

Pont a Helyesírás kategóriából jöttem amúgy az előbb, talán azért is voltam kicsit morcosabb. :)


Üdv. :)

2012. máj. 26. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

:D

Semmi gond, ahogy öregszek, észreveszem, hogy néha-néha :))) saját helyesírási szótárt kezdek gyártani. Másrészt, ha megnézed a toplistát, hányan vannak a sorban, ... ma reggel láttam valakit, kérdésfeltevésért van neki közel 50 pontja, válaszadásért pedig 0. !!!

Ebből gondolom, hogy sokan azért kérdezik meg itt még azt is, hogy a rántást jobbra vagy balra kell-e kavarni! :))

2012. máj. 26. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
74%

Mi rokonlelkek vagyunk ám... :)


Egyszer-kétszer már én is szóvá tettem, hogy nem értem, miért jó egyeseknek napi két - három kérdést is kiírni. (Egyszerűen a kérdésért kapott pontokat el kell osztani hárommal, majd harminccal (vagy egy lépésben kilencvennel, matematika rulez :D ); a kapott szám pedig az elmúlt 30 napban kiírt kérdések száma (napi átlag).

Megnéztem most a kategória toplistát: az első oldalon van egy 60 és egy 84 pontos... Már ezt is túlzásnak tartom, de nézd meg gyorsan a 2. oldalt: a 80. helyen álló felhasználónak 168 pontja van kérdésért. Ez átlagban napi 1.87 kérdés.


Én valami olyasmit írtam régen, hogy azt is itt kérdezik meg, hogy milyen zoknit vegyenek fel, ami az adott kultúrkörben megfelel a néphagyományoknak és a vallási előírásoknak is. Nem voltam túl népszerű ezzel. :D

(A hasonló jellegű megnyilvánulásaimért rendszeresen nyávogni szoktak, akár a nyelvi zelótáskodásért is. Hú, milyen szép szó lett. :D )


Egyébként sok kamukérdés is van, gondolom, már észrevetted te is. Ez pedig azért baj, mert ezek megválaszolására megy el sok ember ideje ahelyett, hogy a tényleg érdeklődőknek vagy segítséget kérőknek írnánk.

A provokatív, vitát gerjesztő kérdésekről és válaszokról nem is beszélve...


Ha gondolod, tudok mutatni néhány hasznos helyesírási linket. :)


Üdv. :)

2012. máj. 26. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Most hétvégén: ÉBRESZTŐ!!! :D :D :D
2012. máj. 26. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!