Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jó embernek érzem magam,...

Jó embernek érzem magam, mégis nagyon vonzanak a sötét, gonosz dolgok. Miért lehet ez?

Figyelt kérdés
2012. máj. 22. 17:13
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
ezek szerint rosszul érzed
2012. máj. 23. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
61%
Ahogy Popper Péter mondta mindenki jó embernek érzi magát. Ez egy önámító csapda.
2012. máj. 23. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Ha konkrétumokat írnál, hogy milyen sötét dolog vonz, pontosabb válaszokat tudnánk adni.

Addig is az én tanácsom: SENKI sem tökéletes, gondolj arra, hogy még Jézus Krisztust magát is megkísértette a Sátán. Mindenkit vonzanak néha, valamennyire a gonosz dolgok, a kérdés az, hogy képesek vagyunk-e ellenállni a kísértésnek. Ha kitartóan mindig ellenállunk neki, a kísértés előbb-utóbb el fog távozni tőlünk.

(A korábban elhangzott példával élve nem attól vagy rossz ember, hogy ha lehetőséged van ledobni egy atombombát, megfordul a fejedben, hogy megtennéd, hanem attól, ha meg is teszed.)

Segíthet, ha kerülöd a kísértéseket: kerülj el minden olyan helyzetet, helyet, személyt, társaságot, filmet, könyvet, mindent, aminek hatására gonosz gondolataid támadnak. Ha a legkisebb gonosz gondolat is megfordul a fejedben, imádkozz, hogy képes legyél legyőzni azt és megszabadulni a kísértéstől.

2012. máj. 23. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Szerintem egy ember sem jó,ahogy te sem meg én sem.A Biblia is írja hogy egyedül Isten aki jó.

A sötét gonosz dolgok egyértelműen nem Istentől származnak, hanem a gonosztól.A gonosz megpróbál mindent hogy eltérítsen Isten útjáról,hogy bebeszélje neked hogy Isten csak bajt hoz rád,holott ez hazugság.Lehet hogy nem megfelelő sorozatokat nézel vagy könyveket olvasol.A gonosz mindig csak azt akarja hogy ne érezd magad vidámnak,hogy semmi életkedved ne legyen,hogy pazarold el életed sokféle hasztalan időtöltéssel, s közben nem látod az értékeket amik körülötted vannak és amiket Isten adott meked, azt talácsolom hogy olvasd az Igét!

2012. aug. 29. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Utolsó, tudom, hogy jószándék vezérelt, de az én esetemben sajnos elég távol állsz az igazságtól. Nagyon pozitív és életvidám lány vagyok, aki minden apróságnak tud örülni - épp ellenkezője annak, amit írtál. :)
2012. aug. 30. 19:30
 16/16 anonim ***** válasza:
Kiegyenlítődés.
2015. márc. 18. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!