Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért pukedlizik sok ember...

Miért pukedlizik sok ember térdhajtás helyett a templomban?

Figyelt kérdés
Sokszor látom - nem csak idős, menni alig tudó embereknél - hogy térdelés helyett egy laza popólengetéssel "tisztelik meg" az Atyát.
2009. jún. 26. 17:21
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Talán, mert ez könnyebb? Szerintem ez nem olyan egetrengető dolog, vagy az lenne?
2009. jún. 26. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
79%
attol félnek koszos lesz a ruhájuk
2009. jún. 26. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Úgy gondolom, hogy ha az Atyánk előtt nem hajtod meg magad, akkor ki előtt??? Nem hiszem, hogy olyan nagy fáradtság lenne... De ez csak az én véleményem, kíváncsi voltam a tiétekre.
2009. jún. 27. 07:52
 4/7 anonim ***** válasza:
Olyan is van, aki csak szimplán besétál, szóval ennyit erről..
2009. júl. 2. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

A térdhajtás az Oltáriszentségben található Jézus előtti tisztelgés, nem egy felesleges hókuszpókusz. Többnyire keresztvetéssel szokott társulni, persze, nem egyszerre, hanem külön-külön, szintén az Oltáriszentség jelenlétét jelző piros lámpa felé.

Az, aki csak pukedlizik, az vagy nincs tisztában ezzel, és nem látja értelmét az egésznek, vagy egyszerűen lusta rendesen térdet hajtani. Van, aki mindkettő.

2009. júl. 6. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó válaszoló! Teljesen igazat írtál, nem értem, miért lettél lepontozva...Mindenkinek tisztában kellene lenni azzal, amit leírtál, akár hívőként tér be a templomba, akár "véletlenül" téved be.
2009. júl. 7. 10:31
 7/7 anonim ***** válasza:

Másoktól így látják. Annak idején, mikor még nem jártam hittanra, csak "érdeklődő" voltam, én is utánoztam a "pukedlizőket", mert azt hittem, ezt kell csinálni belépéskor. Aztán a hitoktató szerzetes elmagyarázta, hogy kell.


Szerintem ez a baj, hogy az embereknek egyszerűen nem tanítják meg!

2011. jan. 21. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!