Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Írnátok nekem olyan férfi...

Írnátok nekem olyan férfi szenteket, akik az életuk során sok jót tettek és érdemes felnézni rájuk?

Figyelt kérdés

2012. ápr. 12. 15:05
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Assisi Szent Ferenc. pl.


De tudok olyat is írni, aki szent volt, csak nem avatta szentté az egyház. Az is ér?

2012. ápr. 12. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
háát bérmálkozáshoz kellene...
2012. ápr. 12. 15:13
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Hű, hát rengetegen vannak. Ha megírnád, úgy általában az életben mi érdekel Téged, kicsit könnyebb lenne írni olyat, aki talán közel lehet Hozzád. Minden szentre érdemes felnézni, és rengetegen vannak. :)


Ha van kedved, találomra olvasgathatod itt röviden az életüket: [link]

2012. ápr. 12. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
...épp ez a baj, hogy még én magam sem tudom, milyen kellene :)
2012. ápr. 12. 15:38
 5/15 anonim ***** válasza:

Hát, akkor nem tehetek többet, megírom, én kiket kedvelek különösen a férfiak közül: Szent József, Keresztelő Szent János, Szent Pál, Remete Szent Pál, Remete Szent Antal, Szent Ágoston, Szent Benedek, Esztergomi Boldog Özséb, Borromei Szent Károly, Boldog Romzsa Tódor, Boldog II. János Pál, Don Bosco, Szent Pio atya, Néri Szent Fülöp, Nissai Szent Gergely, Nagy Szent Vazul, Keresztes Szent János, Loyolai Szt. Ignác.


Na ez egy töredékük. :) Mindet másért szeretem. Szerintem korban kb. egy 10-es lehet köztünk, és én lány vagyok, de olvass picit utánuk, hátha valamelyikük megtetszik.


Ha 3-at ki kéne emelnem: Romzsa Tódor, Szent Pio és Keresztelő Szent János lennének most épp. Hátha segítettem valamit...

2012. ápr. 12. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Ja és Batthyány-Strattmann László meg Meszlényi bíboros! Hogy magyarok még többen legyenek köztük. :)
2012. ápr. 12. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
nagyon szépen koszonom!! :)
2012. ápr. 12. 15:52
 8/15 anonim ***** válasza:
44%
II. János Pál pápa.
2012. ápr. 12. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
38%
Egyetlen emberről tudok, akire érdemes felnézni, Ő Jézus Krisztus. Nincs más.
2012. ápr. 12. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Szent Pio atya a kedvenc.
2012. ápr. 12. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!