Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi is pontosan a sátánizmus?

Mi is pontosan a sátánizmus?

Figyelt kérdés
Én hívő keresztény vagyok, de van egy ismerősöm, akiről kiderült, hogy sátánista. Pontosan mi ez, és mi kényszerít valakit arra, hogy azzá váljon? Ez nagyon aggaszt engem...
2012. márc. 30. 16:38
 1/3 anonim ***** válasza:
54%

Legfontosabb tudnivaló róla, hogy az igazi sátánisták nem hisznek a Sátánban.

Ez nagyon jó oldal:

[link]

2012. márc. 30. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
54%
Hát ezekből is több van, a Lavey-féle az kb csak ateizmus rájátszva, vannak a spirituális sátánisták, akik szerint Sátán az eredeti isten, meg a véres-rituális ördögimádók. Már 100x volt ilyen kérdés, szóval ha beírod itt a keresőbe, akkor részletesen találsz leírást mind a háromra.
2012. márc. 30. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 rajcziz ***** válasza:
Sajnos manapság már sok mindent sátánizmusnak hívnak, ami nem az. Meg kell különböztetnünk a sátánimádókat (klasszikus teista sátánizmus), akik a Sátánt istenként tisztelik (gyakran extrém módokon) a sátánistáktól. A sátánizmust két nagy részre lehet felosztani: teista (modern teista sátánizmus) és ateista. A teista sátánista is a Sátánt ismeri el felsőbb hatalomnak, csakhogy ekkor egy eszmét testesít meg a Sátán (pl. szabad akarat). Az ateista sátánisták pl. a LaVey-i sátánisták, akik a keresztényektől eltérően nem a túlvilági életre készülnek, hanem az evilági életüket próbálják megélni. Gyakorlatilag individualisták, akik az életet tisztelik és önmagukat tartják önmaguk istenének. A már említett oldal, kiváló forrás, de ha nincs kedved sokat olvasni, szétnézhetsz a wikipédián is. Számukra a Sátán a kifejlett egó megtestesítője.
2012. márc. 30. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!