Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit gondoltok az olyanokról,...

Mit gondoltok az olyanokról, akik addig járnak szentmisére, amíg meg nem bérmálkoznak, utána pedig a templom közelébe se mennek?

Figyelt kérdés
Szerintem felháborító...
2009. jún. 8. 16:31
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Erről van egy vicc.


Beszélget egymással egy jogász, egy mérnök és egy pap.

- Képtelen vagyok megszabadulni a csótányoktól, mindent bekentem már rovarellenes folyadékkal, de csak nem tűnnek el - panaszkodik a jogász.

- Ne is mond, nálam ugyanez a helyzet, kihívtam szakembert is, de két hónap után újra megjelentek a csótányok - mondja a mérnök.

- Érdekes - mondja a pap -, nálam nem volt ilyen gond... amint a lakásomban megjelentek a csótányokat, megkereszteltem és megbérmáltam őket, s azóta még a közelben sem jártak!

2009. jún. 8. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
65%

Maguk választották. Majd az elszámolásnál meglátják.

Nem felháborodni kell, inkább sajnálni őket.

2009. jún. 8. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
88%
Én igaz, ateista vagyok, de mindig is érdekelt, miért kell ahhoz templomba járni, hogy Istent szeressék és tiszteljék a hívők? Hiszen Jézus is azt mondta, emeld fel a követ és ott vagyok alatta... vagy valami hasonló, én nem tudok szó szerint idézgetni a Bibliából, de van róla fogalmam... Isten mindenhol ott van, legfőképpen benned, ha hiszel benne, akkor miért kell elmenni egy házba? a templomban a papot hallgatod, nem Istent és a paphoz beszélsz, nem Istenhez...Isten lát téged, akárhol vagy és akármit teszel és meghallja bárhol, ha szólsz hozzá...akkor miért kelle templomba menni? Persze én ebben nem hiszek, de ha hívő lennék, akkor így gondolnám...
2009. jún. 8. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Bár ez itt most nem kérdés de röviden:

1. katolikusoknál és ortodoxoknál a templomban van az Oltáriszentség. Hitünk szerint Krisztus valóságos teste és vére.

2. A templom egyben közösségi hely is, tudod, hogy hol van, hogy mikor vannak összejövetelek, kik járnak oda, melyik felekezethez tartoznak, és akik odamennek, imádkozni járnak oda és feltételezhetően keresztény lelkületben együtt lenni. Ráadásul többnyire több száz éve oda jártak az emberek imádkozni, szóval ilyen értelembe még spirituális oldala is van.


A kérdésre válaszolva:

Ez a jelenség azért lehet, mert valami hiányozhat a felkészítésből is. Meg kellene értetni amennyire lehet, hogy ez nem egy tanfolyam, amit elvégzel és kapsz egy képesítést, hanem pont a bérmálkozás után kellene elkezdeni igazán élni a kereszténységet a katolikus egyház tanítása szerint. Ha már tanfolyam, akkor inkább olyan, ami mondjuk egy adott munka végzésében segít. Mondjuk angol fordításhoz egy angol tanfolyam. Anélkül is lehet szótárazgatni vagy autodidakta művelni, de egy jól elvégzett tanfolyammal mégiscsak könnyebb. Persze a hasonlat nem tökéletes (hiszebn a bérmálás szentség) de egyszerű szemléltetésnek talán elmegy.

2009. jún. 9. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
86%

Kedves 21:58-as!

Azért, mert a hitet közösségben kell megélni.

1. Jézus is felment minden Húsvétkor Jeruzsálembe, tehát eleget tett a zsidó vallás előírásainak.

2. Mert nem mindegy, mit és hogyan hiszünk. És ha nem járunk templomba, közösségbe, elvész a hitünk felett a kontroll. Azt kezdjük el hinni, amit mi szeretnénk, és nem azt amit a Biblia tanít.

2009. jún. 9. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
92%

A legtöbb esetben a bérmálkodást a család úgy erőszakolja a gyerekre.

Az meg szerencsétlen engedelmeskedik, és azt hiszi, hogy a bérmélkodás valamiféle mérföldkő a nagykorosodás útján.

Aztán utána rájön, hogy az egésznek nem sok értelme van, a templomba járkálást pedig egy avitt unalmas dolognak érzi,ahova ha nem kötelező be nem tenné a lábát.

2009. jún. 11. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
73%
Én csak az elsőáldozásig jutottam 10 éve... És nem is fogok tovább.
2009. jún. 17. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Én is igy volta ezzel egyébként, bérmálásig jártam misére...

de nem önakaratbol.

kisgyerekként élveztem pesrze, mert jofej volt a plébános, stb...

De rájöttem, h nem hsizek ebben az egészben

Nem hsizek abban, h egy valaki van ott fenn, aki irányit mindnet, aki csodákat tett...

Érdekelnek a vallások, sok különbözö vallás iránt érdeklődök, de ebben nem hiszek, mert teljesen ellentétes a világnézetemmel.

Sztem bérmálásra felnő már nnyira az ember, h eltudja dönteni, miben hisz, és miben nem

Vagy csak egyszerüen a kamaszkor és "cikimisére járni".

De azsem jo, ha szülök ráerőltetik a gyerekre, nálam is ez volt...

2009. jún. 25. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!