Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi az az Istentisztelet?

Mi az az Istentisztelet?

Figyelt kérdés
Mit kellene tennem, hogy Istentiszteletet tegyek?
2012. márc. 2. 23:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
a miset mondjak istentiszteletnek.
2012. márc. 2. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
hogy miert, azt nem tudom mert az inkabb "vallastisztelet"
2012. márc. 2. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
El kell menned templomba a misékre.
2012. márc. 2. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 mustafa33 ***** válasza:
Istentiszteletet nem teszel. Az istentiszteleten részt vehetsz. Ha református vagy. Ha katolikus akor misén. Az istentiszteletett tartják, a misét celebrálják (ha a pápa végzi akkor pontifikálja). Mindkettő Isten dicsőítésére szolgáló szertartás.
2012. márc. 3. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Akkor nem értem. Más az Istentisztelet a katolikusoknál, más a reformátusoknál, más a hit gyülekezeténél, az adventistáknál és megint más egy másik felekezetnél. Az Istent ennyi féleképpen lehet tisztelni? És mindegyik úgy, ahogy ő gondolja? És az a helyes? Mindegyik helyes? Vagy csak az a lényeg, hogy Istennek szánjunk egy órát? Akkor én is tudok istentiszteletet bemutatni. Akkor nem csak látogatni tudom az Istentiszteleteket?
2012. márc. 3. 09:19
 6/13 anonim ***** válasza:
Igy van.
2012. márc. 3. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Már az Istenhez intézett imáddal is Őt tiszteled.

Isten mindenhol jelen van, egyikünktől sincs messze. Menj be a szobádba, imádkozz, és biztos meghallgat. Az írás azt hozzáteszi hogy kitartóan.

2012. márc. 3. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
75%

"Tiszta és szeplő nélkül való istentisztelet az Isten és az Atya előtt ez: meglátogatni az árvákat és özvegyeket az ő nyomorúságukban, és szeplő nélkül megtartani magát e világtól." Jakab 1;27

Ez lenne az igazi Istentisztelet, amikor azt teszed ami Isten előtt kedves.

2012. márc. 3. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Akkor ezért semmi szükség gyülekezetekre.
2012. márc. 3. 14:56
 10/13 anonim ***** válasza:
Ezért semmi szükség.
2012. márc. 4. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!