Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Milyen kétségtelen tényekre...

Milyen kétségtelen tényekre alapozza a materialista tudomány az élet megjelenésének és 'kifejlődésének' a naturalista magyarázatát?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy már sok kérdést tettek fel hasonló témában, de ezt sohasem árt átvenni újra. Annál is inkább, mivel nem olvastam még cáfolhatatlan bizonyítékokról!

Tehát mire alapozza a 'hivatalosan' elfogadott eredettudomány azt az álláspontját, hogy mindenütt egységesen tényként adja elő, tanítsa a felfogását?


2009. jún. 6. 13:55
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
72%
És a Biblia mire alapozza a teremtés elméletet? A kérdés oda-vissza működik, és teljesen fölösleges vitákat szül, mert sem a materialista, sem a vallásos meggyőződéseket nem tudja megingatni az ellentétes oldal. Mellesleg én azért hiszek az evolúcióban, mert még most is folyamatában van és látom,hogy feljődik és változik körülöttem az élővilág...a fajok folyamatosan alkalmazkodnak és újak jelennek meg, mi ez, ha nem bizonyítéka az evolúciónak? ez még egy le nem zárult folyamat, aminek szemtanúi lehetünk...de Isten teremtésének ki a szemtanúja?
2009. jún. 6. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
72%

És nem mellesleg Darwin, az egész materialista evolúciós fejlődés leírója mélyen istenhívő ember volt


Na ezt adjátok össze! :D

2009. jún. 6. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

És a Biblia mire alapozza a teremtés elméletet? A kérdés oda-vissza működik, és teljesen fölösleges vitákat szül, mert sem a materialista, sem a vallásos meggyőződéseket nem tudja megingatni az ellentétes oldal. Mellesleg én azért hiszek az evolúcióban, mert még most is folyamatában van és látom,hogy feljődik és változik körülöttem az élővilág...a fajok folyamatosan alkalmazkodnak és újak jelennek meg, mi ez, ha nem bizonyítéka az evolúciónak? ez még egy le nem zárult folyamat, aminek szemtanúi lehetünk...de Isten teremtésének ki a szemtanúja?


Most a Biblia támadásától tekintsünk el, mivel a kérdésem sem erre vonatkozott. Mellesleg ahhoz, hogy érdemben tudjunk vitatkozni a bibliáról, ahhoz alaposan és pontosan kell ismerni annak tartalmát, ezért sem ez a téma.

Te beszélsz arról, hogy szerinted ma is megfigyelhetőek az új fajok keletkezései. De akkor először pontosan definiálni kellene, hogy mit nevezel 'faj'-nak. Ebben a kérdésben viszont a tudományos világ sem egységes, tagadhatatlan, hogy nagy viták vannak ez ügyben.

És hogyha önkényesen nem korlátozzuk a 'faj' fogalmát arra a sajátosságra, hogy pl. "egymással szaporodni képes egyedek csoportja", akkor az látszik, hogy azok a változások, melyek valóban megfigyelhetők az élővilágban, nem "korlátlan" változások. Tehát az látszik, hogy egy behatárolt tól-ig változás lehetséges csak, hiszen a gének határozottan beszabályozzák, korlátozzák a nagyobb változásokat. És sok-sok törzsfa elképzelés létezik már, de ezek összekötő vonalai is önkényesek.


Na látod, pont ezekre az állításokra szerettem volna rákérdezni, hogy milyen kérségtelen bizonyíték van a materialista tudomány kezében, tehát olyan, mely csakis az ő elképzeléseiket támasztja alá és nem magyarázható tervezéssel?

Itt vonatkoztassunk el a világnézeti különbségektől, mely talaján nem lehet objektív módon érvelni.

2009. jún. 6. 15:02
 4/14 anonim ***** válasza:
84%

Soha nem állították a biológusok, hogy ez egy egészen biztos tuti így volt történet. Sőt, ezt a témát nálunk úgy kezdték, hogy különböző elméletek vannak (az élet az űrből jött egy meteorral, meg mittudom én) ezek közül a két (azaz KETTŐ)legelfogadottabb a teremtés elmélet, és az evolúciós elmélet. De mivel az teremtés elméleten túl sok bizonyítani való, és kutatható nincs, ezért (és csak ezért) hajlanak inkább az evolúcióra, amivel kapcsolatban rengeteg bizonyíték van, ezért hát jobban szeretik.


Tehát a biológia nem tagadja a teremtés elméletet, főleg mivel soha nem sikerült bebizonyítani, hogy egy felsőbb hatalom nem létezik, nem is tagadhatja, hisz mind jól tudjuk tudományosan az van megcáfolva, aminek az ellenkezőjét bebizonyították.


És nem adják elő egységes tényként sem.

2009. jún. 6. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Melyik az a biológia tankönyv, mely tanítja, vagy legalább röviden megemlíti, hogy a lehetséges magyarázatok mások is lehetnek, nem csak az az elképzelés, melyet ma EGYETLEN lehetőségnek és egyetlen bizonyított valóságnak tekintenek, holott nem bizonyított.

Szerencsés az a gyerek, akit olyan tanár oktat, aki korrektül, még az általad említettektől is korrektebbűl elmondja a rendelkezésre álló tényleges igazságot.


De hívatalosan ezt tényként adják elő, pontosan azon az alapon, hogy ráfogják azt, miszerint alapjaiban teljesen bizonyított. Pedig nem az! Erre vonatkozik a kérdésem!

Tud-e valaki valódi, cáfolhatatlan bizonyítékokat?


Alapokban sem bizonyított, miért mondom ezt?

Azt mondja az evolúció, hogy a mutáció és a szelekció az, ami létrehozta mindazt a sokféleséget, ami ma látunk.

De viszont a mutáció és szelekció csak akkor tud működni (bizonyos határokon belül), ha már létezik egy teljesen kifejlett és szaporodni is képes élőlény, melyben a gének mutálódhatnak, és a generációk során a szelekció is szerephez juthat. Viszont akkor mi volt előtte? Hogyan alakult ki ez az első példány, vagy példányok?

2009. jún. 6. 15:49
 6/14 anonim ***** válasza:
65%
én nem emlékszem rá, hogy bármelyik iskolában is (általános,gimi,egyetem) arról tanultam volna, hogyan lett a világ... a tanítás onnan kezdődik, hogy vannak az egysejtűek...és innentől már mindenki ismeri a sztorit, a történelem is az ősembernél kezdődik, nem ott,hogy 1.Isten megteremti a világot vagy 2. volt az ősrobbanás...az iskolában is csak a tényeket tanítják, amit a kutatások igazoltak... sőt, arra is emlékszem, hogy egyszer gyűjtőmunkaképpen a világ kialakulásáról és a teremtéstörténetekről kellett vinni legalább három féle verziót (én vittem az ősrobbanást és mellé valamelyik népi teremtétörténetet,talán a görögökét)... szóval az iskolában igenis kimondták, hogy NEM TUDJUK, hogyan lett a világ... mi csak azt tudjuk, hogy léteznek élőlények,akiket csoportba soroltak, stb. tudjuk,hogy az ősembernek is több csoportja volt, és hogy hogyan fejlődött a mai civilizált emberré... jelenleg történelem szakos hallgató vagyok, és első éves... a történelmet onnan "kezdtük el" tanulni, ahonnan általános iskolában...az első ősemberektől,amikről már régészeti bizonyítékaink vannak... a biológia sosem volt az erősségem, de arra emlékszem, hogy ott is kb az első egysejtű és többsejtű lények megjelenésétől számítva kezdtük el a tanulmányainkat... gimiben a falra és a plafonra volt festve egy hatalmas ágrajz a fajok kialakulásáról,de a kezdeteknél csak ezek a kicsi életformák voltak, nem ufók,nem ősrobbanás, és nem Isten...
2009. jún. 6. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
93%

Ez egy jó kérdés. Nem, nem, komolyan az! :)

A kérdés akár az is lehetne, hogy miért állít a tudományos világ valamit, még ha nem is biztos benne.


Először is, ahhoz, hogy jobban megismerjünk valamit, ill. annak a többi valamihez való viszonyát, kell egy paradigma, ami alapján megvizsgáljuk/megtapasztaljuk azt a valamit. Igaz, hogy a definíciók sokszor önkényesek, de kellenek fix pontok, amihez viszonyítani lehet, mert a világ viszonylatokon alapul, tehát minden relatív.


Azért fogadjuk el a naturalista magyarázatot, mert jelenlegi paradigmánk szerint ez a legmeggyőzőbb.


Kétfelől közelíthetünk egy hipotézishez, vagy bizonyítani akarjuk, vagy cáfolni. Az elmélet jellegétől függ, hogy melyikkel érdemes próbálkozni. Az élet keletkezését cáfolni nem tudjuk, bizonyítani viszont nehéz, mert sok körülményt kell figyelembe venni, amiből sokat nem ismerünk.


Földtani / kőzetelemzések szerint az élet keletkezésekor redukáló volt légkör. Arra is van magyarázat, hogyan alakultak ki az első szerves molekulák, mint aminosavak, vagy foszfolipidek. Ezeket a körülményeket sikerült bizonyítani. Stb. Arra viszont még nincs magyarázat, hogy egy sejt hogyan kel életre, mert ezek csak szükséges, de nem elégséges feltételei volnának.


Amerikában végeztek olyan kísérletet, amivel egy élő sejtet próbáltak szintetizálni úgy, hogy precízen összerakták alkotóelemeiből. Sokszori próbálkozás után sem kelt életre. Vagy azért nem jött össze, mert nem sikerült reprodukálniuk teljesen a külső és belső feltételeket ill. anyagösszetételt, vagy azért, mert élet spontán nem keletkezhet. Míg ez utóbbi konklúzió egyrészt felborítaná a jelenlegi paradigmát, másrészt jelenlegi eszközeinkkel legfeljebb cáfolni tudnánk, ami pedig visszavisz az első következtetés problémájához, ezért inkább úgy döntöttek, tovább kutatják a körülményeket. Azóta nem történt előrelépés, egyébként tudnánk róla.


A fajok rendszerezése és a fajfogalom persze, hogy önkényes. Mi alapján kéne rendszerezni/csoportosítani? Akár azt is mondhatnánk, hogy minden, ami csak létezik a világon, egyetlen regnumot képez, mert ugyanazokból az elemekből épül fel - proton, neutron, elektron.


Arra alapozzuk tehát az élet megjelenésének elméletét, hogy 1. nem tudunk jobbat, 2. kielégítően szolgálja a céljainkat. :D


Kíváncsi volnék további gondolatokra.

Béke

2009. jún. 6. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Na jó, akkor abban megegyezhetetünk, hogy az egysejtű előttről nincs megbízható bizonyítékunk, no de az ez utáni időkről van? Vagyis az az igen terjedelmes tőrzsfa elképzelés, mely született az elmúlt 100-150 év alatt, vajon minden kétséget kizárólag bizonyított? Az élőlények összekötéseit, melyek ezekben szerepelnek, mire alapozták?

Vannak-e olyan valóságos összekötő kapcsok, melyekkel HITELESEN bizonyítani lehetne a tőrzsfák mai variánsait?


Mert én úgy tudom, hogy nagyon sok ilyen fát ki kellett dobni, mert nem sikerült hiánytalanul beilleszteni minden élőlénytípust, sőt minden egyes próbálkozás sok hiányosságot tartalmaz! Akármerről is közelítjük meg a kérdést. A genetikát alapul vévő tőrzsfákról nem is beszélve, hiszen ezek már alaposan megkeverik a kártyákat.

2009. jún. 6. 16:45
 9/14 anonim ***** válasza:
88%

Dawkins, az Isteni téveszme írója írta talán ott, talán egy másik könyvében, hogy ha valaki mutat neki egyetlen bizonyítékot az evolúció ellen, ő lesz az első aki más magyarázatot keres. Előtte kifejtette, hogy jelenleg az evolúcióval kapcsolatban tudományosan megalapozva csak pro érvek vannak.


A tudomány a cáfolhatóságra épít, így egyértelmű, hogy egy elmélet sosem lehet bebetonozva, és így van ez az evolúcióval. a teremtéstörténet viszont egyáltalán nem cáfolható, nem lehet tudományosan vizsgálni. Ésígytovább.


PS: Biológián tudománnyal kell foglalkozni, tanártól függően megemlíteni mást. A teremtéstörténet hittanra való, apropó, amint bebizonyítaná valaki a teremtéstörténetet, Isten lényege megszűnne funkcionálni, lenne bizonyítékunk, nem kéne hinni.

2009. jún. 6. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

"A tudomány a cáfolhatóságra épít, így egyértelmű, hogy egy elmélet sosem lehet bebetonozva, és így van ez az evolúcióval. a teremtéstörténet viszont egyáltalán nem cáfolható, nem lehet tudományosan vizsgálni. Ésígytovább."


Ez erősen kisarkított vélemény. Tehát azt állítod, hogy azt, miszerint az életet értelemmel tervezte valaki, nem lehet tudományosan vizsgálni? Mire alapozod ezt a hiedelmed?

Ha történetesen lennének az értelmes tervezettségnek 'kézzel fogható', tudományos módszerekkel vizsgálható nyomai (szerintem nagyos is vannak!), akkor is ez lenne a véleményed?


Ha tegyük fel, a földi élet valóban tervezett lenne, akkor mit várnál, milyennek kellene lennie? Valami elképzelésed csak van, ha arra, amit most látsz magad körül, kapásból kijelented, hogy nem lehet tervezés eredménye!! Akkor nyilván tudod, hogy milyennek kellene lennie egy tervezett világnak, nemde?! Nyilván tudod, hogy miért nem lehet tervezett, de vajon miért?


A tervezettség, amiről te írsz nagyon is cáfolható...lenne, ha nem pont ezt támasztaná alá az elmúlt évtizedek tudományos ismerete. De a gond az, hogy pont a tervezettlenség látszik valójában tarthatatlanná.

Mert nem igaz, hogy mindezt nem kellett megtervezni, ez sokkal inkább filozófiai, vagy világnézeti kijelentés mintsen a hiteles tudományé!!!


A hozzászólásod sem a kérdésre válaszolt, inkább finom gúnyt véltem felfedezni benne. Pedig a kérdések még mindig válaszra várnak.

Tehát miért is nem lehet az intelligens tervezést legalább annyira elfogadható világmagyarázatnak elfogadni, mint a Darwini evolúciót? Vannak ennek valódi bizonyítékai is?

Dawkins világlátása ellenére sem kizárható egy közös ős feltételezése helyett, egy közös tervező célszerű közreműködése, mert minden, ami ma él és létezik, nagyon kiválóan magyarázható vele is. Vajon mi nem magyarázható egy közös tervezővel? Talán az élet közös genetikai alapja? Ugyan már! A tőrzsfa mítosz? Gyerekes. A tárgyi leletek meggyőző ereje? Na ne!

2009. jún. 7. 01:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!