Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Baháí vallású lányokat/hölgyek...

Baháí vallású lányokat/hölgyeket keresek: hol találhatnék olyan fórumot az Interneten, ahol magyar baháí nőkkel tudnék beszélgetni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

29 éves hajadon vagyok, akit nagyon érdekel a baháí vallás. E témában nagyon sok mindent elolvastam, és fontolgatom a baháí hit felvételét,és tudnék is válaszolni pár emberke kérdéseire, ha úgy adódik, de sztem én is tudnék kérdezni hatalmas hülyeségeket akaratlanul, mert ez egy olyan hatalmas tudásanyag, amelynek elsajátítására egy élet is kevés.

Az a lényeg, hogy nem találok sehol olyan magyar nyelvű fórumot a neten, ahol baháí vallású hölgyekkel lehetne beszélgetni. Pár női portálon próbáltam indítani ilyen címmel topicokat, hogy Baháí vallású nőket keresek, de sajnos senki nem jelentkezett. Külföldi fórum rengeteg van, ahol hölgek, meg pasik vegyesen beszélgetnek egymással vallásról, hétköznapokról, stb. és tudok valamennyire angolul is,és zoktam ezeket olvasni, de én magyar állampolgár vagyok, és legjobban magyar nyelven szeretek írni, olvasni/kommunikálni emberekkel.

Azért hölgyekkel szeretnék elsősorban beszélgetni, mert lehetnek olyan kérdéseim/felvetéseim, ami miatt kiröhöghetnek a nagyon fiatal baháí vallású pasik, de lehet, hogy az idősebbek is, mert bármilyen vallású pasi, de még az ateista pasi is röhögne szerintem azon, ha azt látná valahol egy fórumon, hogy egy csaj azt kérdezi, hogy pl. Sziasztok! Mit csináljak akkor, ha megjött a menstruációm, de holnap zarándoklatra indulok? Vagy pl. egy hónap múlva indulok zarándoklatra: mit csináljak, hogy a mensesem akkor ne jöjjön meg? stb. Ez nálam még nem aktuális, mert a baháí vallást még nem vettem fel, és nagyon messze vagyok még attól, hogy zarándoklatra menjek Bahá'Ulláh próféta sírjához/szentélyéhez.

Ezen kívül attól is félek, hogy véletlenül megbántom a pasikat, ami azért lenne nagyon rossz, mert sztem nincs Magyarországon sok baháí vallású pasi,és ha vérig sérteném őket, akkor egyikük sem akarna elvenni engem. BárBahá'ulláh Próféta megengedte a hívőknek, hogy más vallásúakkal, vagy akár nem istenhívőkkel is házasságot köthessenek, de azt is mondta Bahá'Ulláh Próféta, hogy bár megengedett valami, de nem biztos, hogy mindig az a legjobb nekünk, ami nem tiltott ugyan, csak megengedett. Egyes szerzők is osztják azt a véleményt, hogy az a legjobb a baháí hitűnek, akár férfi, akár nő, ha baháí hitűvel köt házasságot. Mivel én mindig maximalista voltam magammal szemben, úgy szeretném szolgálni Istent, ahogy az a legtökéletesebb, és olyan életmódot szeretnék élni, ami a lehető legjobban tetszik Istennnek. Ezért én baháí hitű férjet szeretnék,és lehetőleg magyar állampolgárt, mert lehetne találni sok külföldit, de szeretem a hazámat,és egyelőre nemérzem magam arra késznek, hogy külföldön éljek, márpedig ha külföldi állampolgárral kötnék házasságot,akkor nem biztos, hogy Magyarorwszágon élnék. Szóval én egyelőre Magyarországon szeretnék élni, és ha én megbántom azt a kevés magyar baháí pasit,akik itt élnek, akkora házassági esélyeim a nullával lennének egyelnőek.

Bár nagyon sokat olvastam ab aháívallásról, mégsem tudom, hogy mi az, amivel megbánthatom a baháí vallású pasikat, ezért nem merek beszélgetni velük. Ha lányokat bántanék meg, az sem lenne túl jó, de az mégsem lenne akkora tragédia, mintha egy pasit sértenék vérig. Ki kell hangsúlyoznom, hogy nem áll szándékomban megbántani, sértegetni senkit, mert ez ellentmondana új hitemmel, de mégis nagyon félek attól, hogy akaratlanul ismegbántanám őket a kérdéseimmel, ha pl. a szexről kérdezném őket, persze nem úgy, hogy te hogy csinálnád mondjuk Nagy Julival, csak úgyáltalánosságban, hogy pasik, szerintetek a házasság után mennyi idő múlva kell elhálni a házasságot, stb. A lányok ha hülyeséget kérdezek, max kiröhögnek, de egy pasit lehet, hogy nagyon meg tudnék bántani vele.

Van egy weboldal, a Magyarországi baháí közösség weboldala, de ott nincsen fórum, ahol beszélgetni lehetne, de ha lenne is, azt is olvashatják pasik.

a lányok el tudnák magyarázni, hogy mit tehetek annak érdekében, hogy ne bántsam meg a baháí hitű pasikat, és mi az, amirőlbiztosan beszélgethetek velük, mert sem hitükben, sem férfi mivoltukban nem bántom meg őket.

Nagyon szeretnék találni baháí hitű barátnőket, akik el tudnak igazítani a baháí pasikról, meg el tudnák magyarázni, hogy kik a rendes pasik, és kik nem azok, mármint név szerint kik rendes pasik, és kik nem azok a baháí ismerőseik közül.

Szóval, ha valaki tudna segíteni, hogy hol találhatnék ilyen netes fórumot, akkor triplán köszönöm a segítséget.

Sok szeretettel ölel mindenkit: Napirai11



2012. jan. 5. 17:28
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Sehol, kedves Anna, te vagy az egyetlen.
2012. jan. 5. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Tényleg csak olyan írjon, aki segíteni is tud,köszi.

Egyébként netes fórumokon Napirai néven írogatok, de nem sokára hivatalosan is Napirai lesz a második nevem.

Ez azonban a kérdésem szempontjából lényegtelen: tényleg csak olyan írjon, aki segíteni tud.

Vagy másoltassátok át a kérdésemet a Gyikon olyan helyre, ahol több ember megfordul.

Üv: Napirai11

2012. jan. 5. 20:16
 3/5 anonim ***** válasza:
szerintem az ilyen imatalálkozókon meg bahái-s rendezvényeken ismerkedj, persze itt is lehetnek bahái vallásúak, mindenesetre sok szerencsét!
2012. febr. 18. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

olsó, nagyon szépen köszönöm a kommentedet.

Baháí vallású lányok, írjatok privit. Ha pasi írna, neki is válaszolok.

Üdv: Napirai

2012. febr. 18. 19:43
 5/5 A kérdező kommentje:

Bocs, utolsó, elírtam.

Üdv: napirai

2012. febr. 18. 19:45

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!