Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » VAlaki eltudná nekem mondani...

VAlaki eltudná nekem mondani milyen is pontosan az a vallás hogy nazarénus?

Figyelt kérdés
Én nem vagyok vallásos, de tetszik egy fiú de ő viszont az é s nem tudom mit tegyek hm:((
2009. máj. 21. 16:24
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
36%

A nazarénus gyerekek nem lépnek be a vallásba csak ha felnőnek és ők úgy döntenek hogy be szeretnének lépni.

Sok nazarénus van a faluban és sok olyan is van akiknek a szüleik nazarénusok, ők mégse léptek be a vallásba.

Nazarénus csak nazarénussal házasodhat, náluk nincs olyan hogy járni vkivel.

Ha megtetszik a srácnak vki akkor szól a gyülekezet vezetőjének hogy teszik neki a lány. A gyülekezet vezetője megkérdezi a lányt hogy szeretne e vele házasságot kötni és ha igen akkor kihírdetik.

Szexelni csak akkor lehet ha gyereket akarnak, nem véletlenül vannak általában 10-en testvérek, igazából ez mindenkinek a saját lelkiismeretére van bízva, de sztem sokan nem tartják be.

Továbbá nem hallgathatnak zenét,, nem nézhetnek TV-t nem járhatnak szórakozni, nem hordhatnak ékszert, nem ihatnak alkoholt(isznak azok csak mértékkel), nem cigizhetnek( általában betartják de sok fiatalt ismerek köztük aki cigizik és füvezik) nők kendőt hordanak a hajukon és szoknyában járnak.

Szokás náluk hogy a nők nem dolgoznak hanem otthon vannak a gyerekekkel. Gondolom ez azért van mert általában sok gyerek van.

Ismerek olyat akinek 3 gyereke van, a felesége mégse dolgozik pedig a legkissebb gyerek is már iskolás. A férfi megszokta hogy az ő anyja se dolgozott soha, így ő se várja el a feleségétől hogy dolgozzon, csak legyen főtt kaja az asztalon és legyen rend a lakásban ha már otthon van.

2010. júl. 25. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
0%
Egy szóval megmondom Neked: UNDORÍTÓ
2011. febr. 5. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim válasza:
100%

Én is ismerek nazarénusokat, és nagyon kedves, segítőkész embereknek ismertem meg őket. Az hogy nekik van egy egyfajta életmódjuk, életvitelük (ezalatt értsd a vallási szokásaikat), attól még nagyon szeretetre méltó emberek.

Annyira jó látni őket, hogy milyen mélyen tudnak hinni. És azt is hogy ők mindig számíthatnak az Urra, bármilyen nehézség jön az életükbe, hittel el tudják fogadni.

Szerintem ez csodálatos!

2011. dec. 8. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Nagyon szomorú látni a megalázó hozzászólásokat a nazarénusokkal kapcsolatban, mint pl. undorító; ha szenvedni akarsz, akkor válaszd stb.

Fogalmuk sincs, mit írnak, mit kavarnak. Gyávák egyetlen egy ilyennel is elbeszélgetni, gyávák elmenni a szertartásaikra. Modernül mondva "ultra-pacifisták", a háborús időkben életüket adták a fegyverfogás megtagadásáért, kisgyermekes családapákként is. Ráadásul sokat is üldözték őket. A sok gyermek felnőve kemény fizikai munkát végez, s a nők is odaadással nevelik gyermekeiket.

Lenézni őket, mert vak hitük van tisztán a Bibliára támaszkodva könnyű. Ha te szerinted a Biblia, vagy ezeknek a szokásai értelmetlenek, akkor ne pocsokondiázz másokat, hanem éld a magad életét - hiszen ők sem piszkálnak téged.

Sokkal kényelmesebb azt hinni, hogy a lét céltalan...

2013. okt. 19. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

A 11-ik hozzászóló helyenként téved. Keveri azokat, akik tagok, azokkal, akik nem, csak a szüleik még azok, s nem döntöttek. Tehát: a nazarénusok nem szívnak cigit, de isznak alkoholt, mértékkel. Az, hogy nem tévézhetnek, kicsit gyermeteg megfogalmazás. Ha valaki megáll a bevásárlókocsijával a Media Marktban a plazmatévé előtt és nézi 10 percig, nem követett el bűnt. Nem ilyen merevek. Tény, hogy szinte sehol sincs TV otthon, a gyülekezet vezetőinek kérésére. De a tévéből amúgyis javarészben szenny jön, ezért a nazarénusok nem is kívánják azt.

Önmagában, hogy a háromgyermekes anyuka férje azt szeretné, hogy a feleség maradjon otthon, nincs semmi gond: ha férj úgy keres, hogy el tudja tartani az asszonyt, akkor legyen. Egyébként tudomásom szerint a nazarénusok között - főleg Budapesten - magasan iskolázottak is vannak, a nők között is: kutatók, orvosok, mérnökök stb. Ezekben a szellemi munkát végző családokban is jellemző a nagy család, csak itt nem szakmunkásnak tanulnak tovább.

2013. okt. 19. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!