Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Melyik az a vallás, ahol a...

Melyik az a vallás, ahol a lányok kontyban összefogják a hajukat és arra egy kis fekete kendőt kötnek?

Figyelt kérdés
2009. máj. 14. 10:36
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
amish
2009. máj. 14. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
92%

az amish nem vallás, hanem egy keresztény csoport, és az 1800-as évek amerikai telepeseinek szintjén élnek

a svájci mennonita keresztény felekezettől szakadtak le még 3 évszázaddal ezelőtt

2009. máj. 14. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nazarénus.
2009. máj. 14. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
100%
Régi népviselet szokás,szlovák-Bodrog közben-Kisgéresi szokás.De izraeli asszonyok is hordják,viselik.
2009. máj. 15. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha magyarországi felekezetről beszélsz, akkor egyértelmű, hogy a nazarénus nők viselete.
2009. máj. 16. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
100%

Nekem volt ilyen vallású osztálytársam: nazarénus.

Miután "lányokká" válnak, utána kötelező szoknyát hordaniuk (és persze nem lehet túl rövid!) és egy bizonyos féle (nem tudom h színkorlát van-e..szerintem fekete) csipkét hordani a hajukban. Aztán később ha férjhez mentek, v özvegyek lettek, akkor más milyet (szerintem fehéret).

Ezek a színek, meg stb nem 100%osak, mert csak megfigyelésen alapulnak..nem igen szeretett a vallásáról beszélni. Azt viszont tudom h csak felekezeten belül házasodhatnak, és a vezetőjük kijelöli nekik.

2009. máj. 21. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
szia! ha ugye magyarokról beszélsz itt főleg, akkor a Nazarénusokról van szó! én is közéjük "tartozom", vagy legalábbis azon az úton vagyok. annyit elmondhatok, hogy a kendő színe nincs meghatározva, se kortól, se semmitől. ha utána keresel többet is megtudhatsz erről a felekezetről, mint például wikipédián. ha valami kérdésed lenne, szívesen válaszolok!
2012. ápr. 1. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
az egyik hozzászóló irt olyat,ami teljesen butaság,azt kijavítanám... például,hogy a vezetőség választ nekünk társat, ez nem igaz! Ha egy férfinak tegyük fel megtetszik valaki, akkor azt az ottani egyház szolgának jelzi , és az szól a leánynak, ha ő igent,akkor a gyülekezetben kihirdetik. az viszont igaz, hogy tag, csak taggal házasodhat! nah akkor volt még olyan, hogy csak akkor teszik fel a kendőt,ha lányokká váltak... ez úgy van, hogy ha lelkileg úgy érzik, hogy vállalják,akkor teszik fel, nincs korhoz,biologia folyamathoz kötve! a kendő szinére pedig az előző kommentemben már válaszoltam! remélem hasznos volt!
2012. ápr. 1. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!