Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A családom református vallású....

A családom református vallású. Ez azt jelenti, hogy protestánsok vagyunk? Bocs a butának tűnő kérdésért, de teljesen laikus vagyok vallásokat illetően

Figyelt kérdés

egy külföldi ismerősöm egy kérdezte tőlem hogy "are you protestant?" és nem tudom hogy mit válaszoljak, mert nem tudom, hogy a református vallás bele tartozik-e ebbe a csoportba.


[link] ?

légyszi segítsetek


2009. ápr. 30. 11:10
 1/7 anonim ***** válasza:

igen

protestánsok vagytok

a református egy ága a protestáns vallásnak, ez szinte csak magyarországon van. de a protestánsoknak több águk is van. végül is a katolikusoknak is van több féle ága pl római katolikus, görög katolikus stb... a reformáció során kettévált a keresztény vallás és maradt a katolikus és a protestáns.

2009. ápr. 30. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

A hagyományos protestantizmus radikálisabb ága volt a kálvinizmus, annak egyik folyománya a református vallás. Ez a kevésbé elterjedtebb irányzat egyébként, a másik irányzatnak (luteranizmus) több híve van. Jelentős számban reformátusok Magyarországon kívül még Svájcban Skóciában, Hollandiában és az USÁ-ban vannak.


Hozzá kell tenni: a XIX. században sok helyen a luteránusok és a kálvinisták egyesültek. Magyarországon viszont ez nem történt meg, ezért van külön Református Egyház (kálvinista) és Evangálikus Egyház (luteránus).

2009. ápr. 30. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Pontosítás a hozzászólónak. A görög katolikus és a római katolikus az nem két ág, hanem egyetlen egyház két része. Tehát nem ugyanaz, mint a kálvinista és a luteránus, mely két külön egyház.
2009. ápr. 30. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Hozzátenném még: manapság a protestantizmusom belül a legtöbb híve nem a kálvinista (radikálisabb), sem a luteránus (mérsékeltebb) irányzatnak van, hanem a legradikálisabb anabaptista irányzatból eredő felekezeteknek.
2009. ápr. 30. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én inkább úgy fogalmaznék, hogy keresztény vallás van, ennek van protestáns ága, és ehhez tartoznak protestáns felekezetek. Ezen felekezetek egyike a református (kálvinista, ev. ref.).
2009. ápr. 30. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Igen.
2009. ápr. 30. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat!
2009. máj. 1. 09:11

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!