Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hová kell fordulnom a XIII....

Hová kell fordulnom a XIII. kerületben, és mit kell mondanom, kit kell keresnem ha 26 évesen szeretnék megkeresztelkedni a református vallásnak megfelelően?

Figyelt kérdés
Nem vagyok gyakorló hívő,nem járok templomba. Van hitem, de nem gyakorlom és nem is nagyon szeretném majd gyakorolni a vallásomat. Szeretném minél kevesebb cécóval megoldani,de nem azért mert nem tartom fontosnak!
2009. ápr. 26. 15:26
 1/6 anonim ***** válasza:

Bemész a legközelebbi ref. templomba, a lelkész fogadóidejében, és megbeszéled vele a keresztelést. Azt nem kell vele közölni, hogy ezután se fog érdekelni a dolog.


De tényleg, ha "nem is nagyon szeretném majd gyakorolni a vallásomat", akkor miért akarsz keresztelkedni?

2009. ápr. 26. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Azért szeretném mert fontosnak tartom a keresztséget, mint mondtam van hitem és így nem érzem jól magam. Az, hogy nem akarom gyakorolni a vallásomat azt jelenti, hogy továbbra sme szeretnék templomba járni, mert szerintem nem ezen múlik...

Továbbá, őszinte leszek, de nemsokára babám születik, és nem érezném jónak úgy megkersztelni, hogy én nem vagyok. Sajnos anno a szüleim nem tartották fontosnak, én meg annak tartom. Ezenkívül szeretnénk majd a párommal összeházasodni,és szeretnék templomi esküvőt is. Manapság sok helyen elvállalják akkor is ha nem vagyok megkeresztelkedve, de nekem ehez nem lenne képem.

Ennyi.

2009. ápr. 26. 21:01
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szimpatikus hozzáállás!

De ha jól sejtem, felnőttkeresztség esetén kell valamennyit tanulnod az adott felekezet hittanából is, és erről talán számot is kell adnod. De ebben nem vagyok biztos. A lelkész majd elmondja.

Boldogságot a babával!

Előző

2009. ápr. 26. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Bár, ha nem ezen múlik, akár el is mehetsz néha :)
2009. ápr. 26. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
hogy vagytok?
2010. febr. 20. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Szia.

Köszi jól vagyunk. Költözünk,úgyhogy most ez a prioritás, nem lesz egy egyszerű menet. Aztán jöhet a többi.

2010. febr. 28. 17:01

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!