Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogy kell köszönni egy reformá...

Hogy kell köszönni egy református papnak?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Egy református papnak hogy kell köszönni? Egy katolikus papnak dicsértessék-kel kell köszönni, de egy református papnak hogy kell köszönni?


2011. júl. 18. 19:49
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
34%

Érdekes felvetés...


vajon Isten megmondta-e hogy hogyan KELL köszönni?


Biztosan nem!


Ez is a nagy baj ebben a világban!

Mindenkinek ezt KELL, azt KELL csinálnia és így veszik el mindenki teljes szabadságát. Ma már szinte mindenki csak a megszokások és személyiséget és egyéniséget romboló társadalmi "illemszabályok" szerint próbál élni.

Én - és talán Isten is ezt tenné - a "Jónapot kívánok"-ra szavazok, már csak ezért is, mert ha valaki nem gyakorló református, akkor miért hazudja azt magáról, hogy ő az és ezt a "titkos kódot" is ismeri?!


Ez már megtévesztés, tehát hazugság! Isten nem fogja jó szemmel nézni! Más képet mutatsz magadról, mint amilyen vagy? Nem vagy őszinte, hazudsz? Erkölcstelenség.


Amúgy a szokások is hazugságok, mert senki sem azt teszi, amit jónak érez, hanem azt, amit a társadalom diktátorai elvárnak tőle. Így lesz minden buta emberből egy robot, aki abszolút kiszámíthatóan ás önállótlanul viselkedik és "nem gondolkodik"!

Elnézést a kritikáért!


Jó ébredést és Isten áldása kísérjen mindenkit!

2011. júl. 19. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 Five Star ***** válasza:
59%

Úristen mekkora presztízskérdést csináltok ebből, pláne az utolsó... persze, semmi baj sincs a Jó napot!-al, úgy is lehet köszönni, az "Áldás, békesség!" egy szokás a reformátusok között, mint pl. ahogy a férfiak között szokás a kézfogás. Ennyi, nem több, nem kell ezt túlmisztifikálni.


Az utolsónak meg csak annyit, hogy itt prédikál a szokások meg hagyományok ellen, pedig a "Jó napot!" egy ugyanolyan szokás, és formális köszönés. Majd ha "B@zd meg anyád"-al köszönsz, vagy úgy hogy "Mi van, te kecske?" akkor lesz alapja, hogy prédikálj a hagyományok ellen.

2011. júl. 19. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
28%

Utolsó hozzászóló!

Örülnék, ha nem minősítenél ilyen közönségesen, nem szolgáltam rá és nem vagyok a haverod sem.


Te elég oktondi vagy és biztosan tudható, hogy nem vagy boldog ember sem.

Ugye Te nem hiszel Istenben, mert ha igen, akkor azt is tudnod kéne, hogy isten nem szereti az ilyen langyos embereket, mint amilyen Te vagy, aki a békesség kedvéért, mindig kiáll a buta szokások és megszokások, egyben legtöbbször hazugságok mellett és így megszokásból sohasem keresi az igazságot.

Az ilyen hozzáállásról mondják azt, hogy nem láttok és hallotok...


Az Igazság keresése egyáltalán nem presztizskérdés, hanem az Istenbe való hit alappillére, enélkül soha nem juthatsz senki sem közelebb a megoldáshoz.


Kérem, mindenki gondolkozzon el ezen...

2011. júl. 19. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 Five Star ***** válasza:
78%

Hát te bolond vagy :D Nem érted, hogy a "Jó napot!" egy ugyanolyan formális szokás, mint az "Áldás,békesség" ??? Ezért nem értem, mi alapon választod el a kettőt. Ezzel az erővel minek egyáltalán köszönni, az is csak egy megszokás :D


A semmiből ilyen problémát csinálni azért nem semmi :D

2011. júl. 19. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Kérlek benneteket, hogy ne itt vitatkozzatok! Eltérünk a kérdésemtől! :) A választ megkaptam, köszönöm a válaszokat! :)
2011. júl. 19. 15:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!