Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Van-e a játékról szó valahol...

Van-e a játékról szó valahol a református Bibliában?

Figyelt kérdés
Fontos+sürgős lenne!
2011. máj. 7. 13:54
 1/3 titak ***** válasza:

Pontosabban milyen játékra gondolsz?

Reformátusok is a Károli-bibliát (Károlyi-,vizsolyi-biblia) használják.

2011. máj. 7. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Igen, egészen pontosan két helyen:

1. Bír 16,27 A ház pedig tele volt férfiakkal és asszonyokkal, és ott voltak a Filiszteusok összes fejedelmei, és a tetőzeten közel háromezeren, férfiak és asszonyok, a Sámson játékának nézői.

2. Péld 10,23 Miképen játék a bolondnak bűnt cselekedni, azonképen az eszes férfiúnak bölcsen cselekedni.


Üdv. Péter

2011. máj. 8. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget! :)A kettő igehely szuper; ha esetleg bárkinek még beugrana olyan történet esetleg, amiben nem szerepel a játék szó konkrétan; de játszanak ("drámajátékoznak") benne, az nagyon jó lenne! Szép hétvégét mindenkinek!
2011. máj. 8. 09:37

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!