Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Református hívők! Mit gondolto...

Református hívők! Mit gondoltok a keresztyén rockról?

Figyelt kérdés
2011. máj. 2. 18:40
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Hello! Van akit keresztény rockzenével tud elérni az Úr. Ma este Petra koncert lesz a Petőfi csarnokban,felekezeti hovatartozástól függetlenül meg lehet nézni. A hiteseknek féláron van jegy.
2011. máj. 5. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Akár hiszitek akár nem még van keresztény metál is:

http://www.youtube.com/watch?v=cSD57U8OJ2k

2011. máj. 5. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Nem vagyok református,de azért azt tanácsolom hogy AC/DC-t ne hallgass,mert vajon helyes-e az,ha Krisztus szolgája Bibliagyalázó Istenellenes szövegű zenét hallgat? De a többi világi rockzene is inkább a lázadás szellemével fog átitatni téged,mint Isten Szellemével! Vigyázni kell arra hogy mit hallgatsz,mert az ördög is nagy előszeretettel felkeni a szolgái zeneműveit tisztátalan szellemekkel. A zene közvetíti a szerzője szellemét,mint ahogy az emberi beszéd vagy ének is. És egy lázadó hitetlen előadótól nem az élet szelleme fog rádáradni.
2011. máj. 5. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Szervusz!

Nekem nagyon bejönnek a keresztény rockok:) de különösen az egyik angliai együttes amely 1996-ban kezdte pályafutását és azóta remek számokat készít! Amikor elkezdtem hallgatni, akkor nekem is felmerült az agyamban, hogy ez biztosan KERESZTÉNY! Igen-igen, a rock az általában mindig sátánista eredetű, és ezért a rock szó magában már eleve elriasztja a normális embert! De ha belegondolunk, akkor ha Isten szemében jó dolgokat énekel és tényleg keresztények akik éneklik, akkor az nagyon is kafa:)

Az kedvenc együttesem neve: Skillet. a youtuben találsz tőlük egy csomó szuper számot, írd be hogy "Comatose" Ez egy olyan szám lett, ami szerintem felér egy Lady Gaga-s világi zenével ritmus és dallamilag is!!! Nem hülyéskedek és személy szerint már az összes számukat halgattam és ha belejössz, akkor meglátod hogy te is megszereted!


Amúgy én nem református, hanem karizmatikus vagyok:D - tehát megnyugtatlak ugyanaz a Jézus szerető felekezet:) Ne ijedj meg nem katolikus és egyéb maszlag....


Ja és előttem lévő kommentáló, azt megtudnád mondani, hogy ha már az általad belinkelt oldalon Az első nagy cím "Satan..." akkor hogyan is képzeled, hogy ehhez bármi köze is van Istennek!

2011. máj. 5. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Helyesbítenék nem az előttem lévő hanem az előttem lévő negyedik személy!
2011. máj. 5. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Re: 20:01


Szia! Jeleztem, hogy angol nyelvű az oldal. A címe egyébként a "Sátán zenéi". Alapvetően a rockzene szellemi hátterével foglalkozik, köztük a keresztény rockkal is. Itt egy másik - sajnos szintén angol nyelvű - link erről az oldalról:


[link]

2011. máj. 5. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Ezt nézd meg. Szerintem tanulságos. Hasonlítsd össze az 1:50-nél láthatót a többivel.


http://www.youtube.com/watch?v=OnbZN54IZNE&NR=1


Bővebben: lásd. Dr. Masaru Emoto munkáit.

2011. máj. 8. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!