Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Volt Ádámnak és Évának köldöke...

Volt Ádámnak és Évának köldöke, ha igen miért, hisz ők nem biológiai módon születtek, ha nem, akkor pedig, az utódaik hogy örökölhették eme nemlétező dolgot?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 15. 19:56
1 2 3
 1/22 anonim válasza:
50%

1. Volt,mert Isten csinált nekik.

2. Nem volt. Egyébként a köldök meg nem örökletes dolog. Például az első ember akinek 6 ujja volt egy kezén,honnan örökölte,ha előtte soha nem volt senkinek 6 ujja.


De szerintem az első a jobb válasz.

2011. ápr. 15. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
0%
Láthatatlan köldökzsinóruk volt Istenhez.
2011. ápr. 15. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
61%
Nekik nem volt köldökük, mert Isten teremtette őket, viszont már az utódaiknak volt, mert úgy születtek mint ma az emberek.
2011. ápr. 15. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
24%
nem volt
2011. ápr. 15. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
Nem volt és a köldök nem öröklés kérdése. A köldökzsinór elvágása után a cosnkból keletkezik.
2011. ápr. 15. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:

Nem tudjuk hogy volt-e, nincs a köldökükről írásos emlék ha jól tudom, se festmény abból az időből :)


ha nem volt, attól még a gyerekeiknek simán lehetett, hiszen a fejlődő magzat kinézete nem csak a genetikától függ, hanem a környezettől is, meg az őt ért hatásoktól.


Tehát, mivel Éva magzata Káin (hmm, már nem emlékszem hogy ikrek voltak-e vagy nem) biológiai úton jött létre, volt köldökzsinór (hiszen az ember így volt megtervezve - ha teherbe esik, akkor a köldökzsinóron keresztül táplálja a magzatot), ami körül kialakult a köldök, és miután leszáradt a zsinór, a köldök megmaradt.


Bebizonyítani ezt nem tudom, nem vagyok biológus/orvos, és lehet még nem is folytak ezügyben kutatások (hogy kökldökzsinór nélkül van-e köldök), de valószínűleg igazam van :P


Az megint más kérdés, hogy amit az ószövetség leegyszerűsítve elmesél (mert a részletek nem érdemesek, és valószínűleg úgysem értenénk meg, főleg hogy nem csak a 21. század embereinek írták hanem mindenkinek), az pontosan hogy volt. Egyáltalán mit jelent az Édenkert, mit jelent a két első ember, mit jelent az pontosan, hogy Ádám oldalbordájából teremtődött Éve.

Meg ugye - miért beszél az ószövetség az eredeti arámi vagy nemtudom milyen nyelven többesszámban az istenekről, mert már ilyet is hallottam :)

2011. ápr. 15. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
61%

Én tudjátok tegnap micsodán gondolkodtam? :)


Ügyebár Isten Ádámot a saját képére formálta. Tehát Isten külső megjelenésre férfi, de legalábbis emberi kinézetű. Ez még ok. A gond az, hogy jelenlegi tudásunk szerint az első emberek afrikai négerek voltak: vagyis Isten néger? :)

2011. ápr. 15. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 krameri ***** válasza:

melyik volt előbb a tojás vagy a tyúk?

Ugyanaz, csak az tudhatja, aki ott volt akkor, nekünk már kár vitázni róla, úgyse tudjuk meg.

2011. ápr. 15. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Másik dolog meg az, hogy ha az első emberpár volt olyan ,amilyen(a keresztények szerint gondolom fehér) akkor hogy a francba alakultak ki a rasszok, mindössze pár ezer év alatt??
2011. ápr. 15. 20:28
 10/22 anonim ***** válasza:
53%
úgy alakultak ki a rasszok hogy ádám és éva néger volt és a gyerekei kifehéredtek, kisárgultak, és néhánynak meg csík szeme lett.
2011. ápr. 15. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!