Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Pat Robertson által vezetett...

Pat Robertson által vezetett műsor milyen felekezethez tartozik?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 11. 14:08
 1/7 anonim ***** válasza:

[link]


Ez alapján Pat Robertson baptista lelkészként szolgált. Amerikában ezek a dolgok gondolom kicsit máshogy vannak, mert itt Magyarországon első sorban a Hit Gyüli propagálja nagyon a műsort, ami - bár teológiailag viszonylag közel áll a baptistához - nem ugyanaz, hanem a pünkösdi-karizmatikus irányvolnalat követi. A különbség abban látszik leginkább, hogy a p-k felekezetek nagyobb jelentősséget tulajdonítanak a Szentlélekkel való betöltekezésnek.

2011. ápr. 11. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
hagyd már abba, 2 kérdésed igy is törölték
2011. ápr. 11. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nem értem mire gondolsz kedves előző.
2011. ápr. 11. 15:27
 4/7 anonim ***** válasza:
Az előző 24 órában 3x jelent meg ugyanez a kérdés itt, más megfogalmazásban. Ha nem te tetted fel, akkor bocsánatot kérek.
2011. ápr. 11. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Azért tettem fel kétszer a kérdést, mert én is észrevettem, hogy rosszul írtam, és megpróbáltam kijavítani.
2011. ápr. 11. 17:03
 6/7 yuda ***** válasza:

Pat Robertson való igaz, rendelkezik baptista gyökerekkel, de mára a karizmatikus mozgalomhoz tartozik és személyes barátság fűzi a Hit Gyülekezete több tagjához, vezetőjéhez- ezt a cikket találtam még róla:


Amerikai karizmatikus keresztény prédikátor, a CBN televízió alapítója, a 700-as Klub műsorvezetője. 1988-ban indult az amerikai elnökválasztáson jelöltként a republikánus párt színeiben. 1989 őszén járt Magyarországon, ahol magas rangú állami vezetőkkel találkozott. Magyarországi programjának jelentős részét a Hit Gyülekezete szervezte. A 700-as Klub című műsorában 2008-ban riportfilm készült a Hit Gyülekezete munkájáról.


Kölcsönös megbecsülés, elismerés van Robertson és a Hit gyülekezet között, ime egy pár éves riport, akit érdekel-nagyon objektív, ami különlegesség magyarországon:

http://www.youtube.com/watch?v=DRsLZxJtj1U

2011. ápr. 11. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Pat Robertson nagy támogatója Izraelnek és a cionistáknak.
2012. aug. 16. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!