Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kainnak kitől lett gyereke?...

Kainnak kitől lett gyereke? (A többi lent)

Figyelt kérdés
Járok hittanra, hiszek Istenbe, de egyik családtagom sem hisz benne. A szüleim szerint ez lehetetlen. A Bibliában van, hogy Isten megteremti Ádámot és Évát. Lett két gyerekük Kain és Ábel. Kain megölte Ábelt. Kainnak utána kitől lett gyereke. Mert más nő nem volt, csak Éva, az anyja. Az anyjától meg nem lehet gyereke! És azt nem írják sehol, hogy több embert teremtett Isten. A paptól megkérdeztem és hát nem tudott rá válaszolni. Ti tudtok?
2011. márc. 30. 19:11
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


A Biblia szerint Ádámnak és Évának nem csak fiai születtek:

"Ádám nemzett fiakat és leányokat". (I.Móz 5:4).


Annak az oka, hogy a Biblia alig tesz említést a lányokról, a korabeli társadalmi szemléletben és értékrendben keresendő, ami gyakorlatilag az egész Biblián végigvonul, és érezteti hatását. Ti. a férfiak társadalmi szerepét, jelentőségét és felelősségét többre értékeli. Ez a jelenség nem is olyan régen még nálunk is ismert volt.


Megemlíteném még azt, hogy a modern tudomány szerint génjeink egy kicsiny hányada nem a sejtjeink sejtmagjában, hanem a mitokondriumokban található. E mitokondriális DNS csak anyai ágon öröklődik, tehát mindnyájan anyánktól, anyai nagyanyánktól, anyai-nagyanyai-dédnagyanyánktól stb. örököltük. Őseink minden generációjában tehát csak egyetlen olyan nő volt, akitől e mitokondriális géneket örökölhettük. (Ezzel szemben génjeink túlnyomó többségét természetesen 2 szülőtől, 4 nagyszülőtől, 8 dédnagyszülőtől stb. örököltük.)


Nyilvánvalóan lennie kellett olyan "mitokondriális ősanyának", akinek mitokondriális génjeire visszavezethetők az összes ma élő ember mitokondriális génjei. Egy nő, aki a kizárólag női leszármazási vonalak mentén (is) valamennyi ma élő ember őse. Természetesen a mitokondriális géneket ő is anyjától, anyai nagyanyjától stb. örökölte. Az időben legutolsó olyan nőt, akitől valamennyi ma élő ember kizárólag női ágak mentén származik, Mitokondriális Évának nevezik.


Üdv. Péter

2011. márc. 31. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim válasza:
Én is hittanos vagyok, meg hiszek is Istenben :D De én úgy olvastam a Bibliában, hogy Káinnak Isten még teremtett családot.
2014. nov. 10. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!