Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit kell csinálni egy bérmaker...

Mit kell csinálni egy bérmakeresztanyának?

Figyelt kérdés
már megvan hogy ki lesz a bérmakeresztanyám, de tegnap kérdezte hogy mit kell neki csinálni és nem nagyon tudtam mit mondani... :)
2009. febr. 1. 11:52
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Tartanak majd foglalkozást, és ott megmondják. Nálunk a bérmálkozáskor, amikor ki kellett menni sorban a bérmáló püspökhöz, mögöttünk állt a bérmakeresztszülő vállunkra tett kézzel, nagyon más dolga nem volt. De szerintem a felkészítő foglalkozásokon úgyis kiderül, kinek mi lesz a dolga, úgyhogy azt ne hagyjátok ki.
2009. febr. 1. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Kb. ennyi a dolga a "bérmakeresztszülőnek", amit az első válaszoló elmondott, viszont fontos tudni, hogy a bérmálás előtt gyónni kell neki is és neked is.
2009. febr. 1. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha a kérdésed arra vonatkozott, hogy a szertartáson mit kell tennie, talán arra választ kaptál, vagy fogsz. De vajon tudja-e valaki, hogy mit is jelent keresztszülőnek, vagy bérmakeresztszülőnek lenni? Vagy tényleg ennyire formális az egész? De akkor meg minek?

Röviden a csecsmőkeresztség egy jele a szövetségnek, olyan, mint a zsidóknál a körülmetélés volt, a bérmálás a valós keresztség, amikor elfordulsz a bűneidtől. A bérmakeresztszülőnek egyfajta lelki vezetőnek kéne lenni, aki segít eligazodni a mindennapi hívő életben, mint anno a véneknek is ez volt a feladata az új gyülekezeti tagokra vonatkozóan... ez egy életre szóló dolog.

Sajnos nem vagyok benne biztos, hogy ez a Katolikus tanítás, de ennek kéne lennie, ha legalább valamennyire a Biblián alapul.

2009. febr. 1. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
19:06 - hát ennek kéne lennie, de nincs mindenkinek olyan szerencséje, én nem tudtam kit választani, aki "maradt" a lehetőségek közül és el tudott jönni, ő lett, de nem hiteles, de igazából más is megteszi helyette a feladatát, a bérmaszülőm onnantól nem foglalkozott az egésszel.
2009. febr. 1. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

19:06 vagyok. Bocs az OFF-ért, de az az érzésem, hogy a Katolikus Egyháznak (és még sok másiknak is) ki kell fordulnia magából, ha valóban Jézust akarja képviselni a világban.

Növekvő aggodalommal figyelem a híreket a Pápa körül... bár én nem tartom őt az egyház fejének, sem főpapnak, hiszen az maga Jézus Krisztus... Ellenben, mivel egy földi egyház vezetője, hatalmas felelőssége van, lehet valóban apostoli de farizeus is! A reformok kellenek, és egyre biztosabb vagyok benne, hogy a világi híveknek kell elindítani őket.

Szóval kedves újonnan bérmálkozó kérdező, kívánom Neked, hogy Isten áldásával egyike lehess azoknak, akik ezért tenni fognak. Töltsön be Szentlélek (Szent Szellem), és adja meg neked, hogy megértsd Jézus valódi üzenetét! A bérmaszülőktől és szertartásoktól függetlenül, Isten kegyelméből válj világító lámpássá a többi ember számára Isten növekvő dicsőségére! Amen :)

2009. febr. 1. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%
Ajandekot venni meg utana egy ebedet vacsorat kesziteni a meghivottaknak ...es minel tobben legyenek mert ugya szep nem?Mert te kedves keresztanya ennyit erzel az egeszbol nem?Egy ido utan eszedbe sem jut bermalanyod, akkor miert az igeretek amit teszel meg a felhajtas?????Gondolkodj ezen oszinten.
2009. febr. 15. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Segíteni, erősíteni a bérmagyermekét hite gyakorlásában, megélésében.
2009. júl. 24. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!