Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Homoszexuális személy lehet a...

Xboxuser kérdése:

Homoszexuális személy lehet a Hit Gyülekezet tagja? Ők hogyan kezelik ezt a dolgot?

Figyelt kérdés
2011. jan. 10. 12:48
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
76%

"A bőrszín és a homoszexualitás közé nagyon sok tudós sem tesz egyenlőségjelet.

Az elsőről TÉNYLEG nem tehet az ember (ezzel talán vitatkozik valaki???), de a másodikról csak szeretnék egyesek elhitetni, hogy "nem tehetünk"! "

Miért tehet róla az ember, hogy meleg? Ha egy pasinak pl. a szőke lányok tetszenek, a barnák pedig kevésbé, az az ő hibája? Ugyanígy működik a homoszexualitás is.


"Senki ne akarjon abba a népbutító, kizsákmányoló közösséghez tartozni. Meg amúgy egyik egyházhoz sem. A hit magánügy..."

Ha szerinted a hit magánügy, miért te akarod megszabni, hogy hova ne akarjunk tartozni? Kösz szépen, majd mi eldöntjük magunknak.

2011. jan. 10. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
48%

"Miért tehet róla az ember, hogy meleg?"


Nyugodj bele, nagyon sokan tehetnek róla. Akik meg nem, azoknál rendellenességként, betegségként kellene kezelni.

2011. jan. 10. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
0%
[link] :):):):)
2011. jan. 10. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
47%

Szia!

Hit gyülis vagyok és épp az ehhez kapcsolódó témákhoz szóltam hozzá...

Mégpedig azt, hogy a bűnt ítéljük meg és nem az embert. Pl. a bálványimádást utáljuk, nem a katolikusokat.

Ha ez az illető, aki meleg, eljön egy Istentiszteletre és lehetősége van beszélgetni pásztorral vagy tanítóval, akkor rávezetnék, hogy ez miért helytelen cselekedet a Biblia alapján. Ez nem egy hajlam, nem így születik az ember. Ettől meg lehet szabadulni. Hisz mindenki egy férfi és egy nő kapcsolatából született.

2011. jan. 11. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
36%

Ha betegség lenne akkor a biblia nem sorolná a bűnök közé.

Mert a betegség gyógyítható.

1Mózes 1:27 ".....férfinak és nőnek teremtette őket."

2011. nov. 30. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 Vuk-91 ***** válasza:

http://www.youtube.com/watch?v=lj2-_tFXXT4


Én a homokosok oldalán állok a bibliával, és bármilyen homofób nézőponttal szembe. Egy homokos büszke osztálytársa voltam Gimnáziumba, homokosok barátja vagyok ma is, és ezt senki nem fogja megváltoztatni. Ahogy azt sem, hogy senki istene nem lesz szent a szemembe. Minden homokost kérek arra hogy JÓL fontolják meg, milyen egyházba akarnak menni.

2013. dec. 1. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!