Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A vallásos Katolikusoknál bűn...

A vallásos Katolikusoknál bűn a maszturbálás?

Figyelt kérdés
2009. jan. 28. 20:30
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
a házasságon belüli szex nem bűn!!! benne van a Bibliában, meg is fogom keresni, és le is irom majd ide!
2009. júl. 3. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
A házasságon belüli szex valóban nem bűn, ha nem önzés vezérli.
2009. júl. 3. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

itt van:

2. De a paráznaság miatt minden férfiúnak tulajdon felesége legyen, és minden asszonynak tulajdon férje.

3. A feleségének adja meg a férj a köteles jóakaratot; hasonlóképen a feleség is a férjének.

4. A feleség nem ura a maga testének, hanem a férje; hasonlóképen a férj sem ura a maga testének, hanem a

felesége.

5. Ne foszszátok meg egymást, hanemha egyenlő akaratból bizonyos ideig, hogy ráérjetek a bőjtölésre és az

imádkozásra, azután ismét együvé térjetek, hogy a Sátán meg nem kísértsen titeket, mivelhogy magatokat

meg nem tartóztathatjátok.

6. Ezt pedig kedvezésképen mondom, nem parancsolat szerint.

7. Mert szeretném, ha minden ember úgy volna, mint én magam is; de kinek kinek tulajdon kegyelmi

ajándéka vagyon Istentől, egynek így, másnak pedig úgy.


szóval, ha szexelni akasrz, házasodj meg, és a szex lehetőségét engedményként adja Isten!!!

2009. júl. 6. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
A kérdés szerintem kicsit rosszul lett megfogalmazva inkább ugy tettem volna föl hogy a katolikus vallás szerint bűn e maszturbálás...Közel sem akkora bűn mint a házasság előtti szex de a paráznaság bűnneméhez tartozik.Való igaz,hogy nem írja a Biblia ezt le szó szerint,hogy bűn(ugy mint azt,hogy ne cigarettáz vagy ne drogozz)de gondoljunk csak bele,hogy csupán tárgyként gondol arra a személyre miközben csinálja nem mint emberre.
2009. aug. 7. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
0%
Igen, ez való igaz, bűn, mert idézhetünk a bibliából és az interneten is kereshetünk ezzel kapcsolatban. De amíg ez a világ nem a mi jóvoltunkból jött létre, hanem Istenéből, addig köteles minden katolikus ember az ő parancsolatait tiszteletben tartania, és nem pedig mindenféle tévhitben azzal nyugtatni magunkat, hogy ez nem bűn.Keresztény, hitoktató családban nőttem fel, és ami bűn az bűn marad biblia nélkülis, mivel Isten által alkotott egyensúlyt és parancsokat sem ember sem más nem változtathatja meg.
2009. nov. 20. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Egyetértek az előttem szólóval sőt halálos bűn az.Csak akkor nem ha a három feltétel -akarat, szándék, nagy dolog-közül egy hiányzik.
2010. márc. 6. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim válasza:
Én sem voltam benne biztos, igy megkérdeztem a gyóntató papot. Azt mondta, halálos bűn, meg kell gyónni, de kevésbé súlyos, mint pl. nők szexuális zaklatása.
2010. márc. 16. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

"A vallásos Katolikusoknál bűn a maszturbálás?"


Természetesen igen, de kiskorú katolikus fiúkat megrontani nem bűn. Efelett nyugodtan lehet szemet hunyni, de kizárólag akkor ha katolikus a megrontó is.

2010. máj. 24. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!