Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kinek a malmára hajtja a...

Kinek a malmára hajtja a vizet az, hogy rengeteg vallás van, amik ellentmondanak egymásnak? Jézusnak, vagy sátánnak kedvez ez a tény?

Figyelt kérdés
2010. dec. 4. 14:43
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Senkinek a malmára nem hajtja a vizet.a vallásos emberek nem látják a fától az erdőt,pontosan ahogy írod,kérdező.Remélem minél hamarabb el fognak bukni az értelmetlen vallási tanítások,amik csak ellenségeskedést szülnek,és a vallásosok felébrednek végre.
2010. dec. 11. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
úgy érzem, értem a válaszod lényegét. vajon egy jó ember megvizsgálja-e azt, amit megítél, mielőtt megítéli? vajon számít-e az ok, amiért valaki jó ember akar lenni, vagy csak az számít, hogy nem akar többé rossz lenni? vajon érdemes e megvizsgálni a használati utasítást, ha valami nem jól működik a "termékkel"? hisz nyilván a "gyártó" pontosan tudja, "melyik gombot kell megnyomni" hogy teljesen, az eddiginél jobban tudd használni a "készüléket".
2010. dec. 11. 08:44
 13/21 anonim ***** válasza:

De miért kellene azt hinnünk, hogy a Biblia majd megmondja, hogy mi a jó és mi a rossz? Az emberek kénytelenek felülvizsgálni a saját tetteiket, a hétköznapi életben úgyis találkoznak azzal, hogy elfogadják-e az elveiket, így lehetetlen vizsgálódás nélkül elhatározni, hogy mit tartunk jónak.

Nincs olyan, hogy valaki ismeret nélkül ítélne. Annak pedig, hogy valaki miért akar jó lenni, nem egy oka van - az okok egymásból következnek. Ha valaki egyszerűen nem akar rossz lenni többé - annak is oka van.

Kétlem, hogy a Biblia az egyetlen tanácsadó, ami utat tudna mutatni.

2010. dec. 11. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
8:55 a puding próbája az evés, tartja a mondás. egyszerűen leellenőrzőjük a bibliát is. ha van olyan problémád, amire máshol eddig hiába kerested a megoldást, vizsgáld meg a bibliát, vagy kérj segítséget olyantól, aki ismeri, és lássuk, tud-e rá megoldást. túl egyszerűnek hangzik, igaz? napjainkban az emberek szeretik a bonyolult megoldásokat, de sokszor a legegyszerűbb dolog a legcélravezetőbb.
2010. dec. 11. 09:01
 15/21 anonim ***** válasza:

09:01


Nekem nincs olyan problémám, amire ne tudnék megoldást találni a saját vallásomban. Mellesleg, a Bibliába is bele lehet magyarázni,a gond az vele, hogy ha alapvetően nem hiszel az elveiben, akkor viszont a magyarázat is hamis alapokra épül.

Én pl. nem hiszek az eredendő bűnben és úgy gondolom, az emberek alapvetően jók. Akkor a biblia miképp adhatna nekem magyarázatot arra, hogy miért történnek rossz dolgok, ha mást tapasztalok,mint amit állít?

Ha nálam megbukik a hitele, akkor a Biblia nem feltétlenül alapvető könyv mindenkinek, vagy könnyebb azt mondani, hogy persze csak én tévedek, és még sokan mások?

Minden emberi tapasztalatot egy iromány alá kellene rendelni?

2010. dec. 11. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
a biblia feltárja, miért engedi meg Isten mindazt a szenvedést, amit ma tapasztalhatunk a világban, mindannak, aki "komoly igyekezettel" (héberek 11:6) keresi a válaszokat. ha tudnád, hogy a kertedben egy kincsesláda van, és 10 perc ásás után nem találnád meg, vajon feladnád, hogy -á úgy sem találom meg-? vagy ásnál még? a bibliában ott vannak a válaszok. "zörgessetek, és megnyittatik" mondta Jézus, "aki keres, az talál" természetesen egyszerűbb elkönyvelni, hogy nem ad választ semmire, mint olvasni ezt a vastag könyvet, Isten szavát, de sokak szerint megéri, aki már megtalálták benne a kincseiket.
2010. dec. 11. 09:40
 17/21 anonim ***** válasza:

09:40


Kiforgatod a szavaimat. Azt írtam, hogy nekem nem adhat magyarázatot, ha már alapjaiban eltér attól, amit én tapasztalok. Ismétlem TAPASZTALOK, tehát átélt és nem gondolt dolgokról beszélek, amiket még ki lehet magyarázni a kincsesládákkal és miegyebekkel.

Azt sem állítottam, hogy a Biblia nem jó és hasznos könyv. Azt mondtam, NEM MINDENKINEK van szüksége a Bibliára ahhoz, hogy szeretetben éljen, és hogy magyarázatok máshol is vannak, tehát továbbra sincs ok arra, hogy egyedül a Bibliát valljuk elfogadhatónak.


7 milliárd különböző egyéniségű, különböző tapasztalatú, különböző lelkű személyre egyszerűen nem lehet ráhúzni egyetlen elvet. Egy békében és szeretetben élő buddhistának mit adhat még a Biblia?

2010. dec. 11. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Szerintem se Jézusnak se a Sátánnak egyszerüen egy jó üzlet az egyházaknak.

Ha az egyházaknak Jézus és az Isten volna az elsö nem halmoznának vagyont fel.Hisz tudjuk ha két ember a nevemben összejön...

Tehát semmi szükség a nagy templomokra a tanok betartásához,imához stb.

Az egész csak marketingmix a nagyobb földi profit elŕéséhez.

2010. dec. 11. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

"Sátán ravasz, s eléri a célját" a taktikáival kijelentés nem Biblia ellenes gondolat. Nem tudom aki ezt kitalálta , az honnan vette.


Lássuk az Írásokat:


"Nem is csoda; hisz maga a Sátán is átváltoztatja magát világosság angyalává. Nem nagy dolog azért, ha az õ szolgái is átváltoztatják magokat az igazság szolgáivá; a kiknek végök az õ cselekedeteik szerint lészen. "

" Kor 11:14,15

A ténykedései miatt van hogy az emberek elbizonytalanodnak hogy hogyan imádják az igaz Istent. Az igaz imádatnak, csak egyetlen formája helyes Isten előtt.

A Biblia így támasztja ezt alá:

"Egy az Úr, egy a hit, egy a keresztség; Egy az Isten és mindeneknek Atyja, a ki mindeneknek felette van és mindenek által és mindnyájatokban munkálkodik."

Efézus 4:5,6


Egy igaz Isten van,s ezért tény, hogy egy hitet csepegtet bele az igaz imádóiba Szaván keresztül.

S ezért baj Isten szemszögéből nézve, hogy a vallások egymásnak ellent mondanak tanításaikban. Nincsenek egy hiten a bibliai tanításokkal. Ha egy hiten lennének, akkor csak egy vallás lenne, mégpedig annak mintájára, amit Jézus lefektetett. De addíg, míg visszagönygyölítjük a szálakat két vallásig, míg akkor is az egyik igaz, a másik hamis lenne. Két egymásnak ellent mondó igazság bibliai értelemben biztos nincs. "Egy hit" van a fent idézett vers szerint ami helyes Isten előtt.

A Biblia nem hagy kétséget afelől, hogy találhatjuk meg ezt az igaz vallást, amely dicsőséget szerez Isten nevének.

A sok-sok vallásra vissza térve:

Amiért jó csalétek a sok-sok vallás, hogy eléri a célját. Elfordítja az embereket az igaz imádattól, e világ istene,Sátán felé. János 14:30; 2Korinthus 4:4

1 János 5:19


Tehát vizsgáljuk mélyrehatóan a bibliai tanításokat,"vajon úgy vannak-e ezek a dolgok" Cselekedetek 17:10, 11

s keressük meg azokat,akik az igaz imádatot gyakorolják, az első századi keresztényekhez hasonlóan, "hogy rá ne szedjen minket a Sátán. Az ő szándékai ugyanis nem ismeretlenek előttünk." 2Kor 2:10,11 Újford.revideált Biblia

2010. dec. 11. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Minden vallás feltétlen imádatot ,hitet vár el és szentül megvan győződve arról ,h ő a tuti frankóság a többi pedig silány bóvli.Ezért a célért bármire képesek a képviselőik.Érzelmeinket, csekély értelmünket manipulálva csakis saját nyereségükkel (nem feltétlenül anyagi)törődnek.Sokakat sikerült fanatizálniuk a történelem folyamán és rávenniük olyan cselekedetekre amikre egyébként nem bírták volna.Bármelyik vallást nézzük olyan mennyiségű szennyet sikerült a vezetőiknek már rádolgozniuk ,hogy az alapvető emberi (kb 1700 keresztényi...kisajátították) értékeket látó érző egyén undorodni tud csak tőlük.

Nyomatják a frankót a bibliájukra ,koránjukra (stb kinek mije van) alapozva aminek egy részletébe egy közepes szónokuk bármikor bármit és ha kell annak az ellenkezőjét seppec belemagyarázza ha kell egyetlen körmondtaban , úgyhogy a bugyuta nép észre se veszi csak szájtátva csodálja.

Az összes vallás az emberi tudatlanságra ,informálatlanságra van alapozva kinek kinek a szájaíze szerint.

Jézusok és Sátánok itt élnek köztünk csak nézőpont kérdése kire melyik nevet rakjuk.

2010. dec. 12. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!